VC Německa 2014

13. červenec 2014 | 17.11 |
› 

Na německém okruhu Sachsenring se konal další závod Moto3. Z první řady do něj startovali Jack Miller, Alexis Masbou a Alex Márquez. Do druhé řady se kvalifikoval Karel Hanika, pro kterého to je v letošní sezóně nejlepší startovní pozice. Vedle něj se postavili Danny Kent a Brad Binder. Ve třetí řadě pak stáli Alex Rins, Eric Granado a Juanfran Guevara. Druhý český jezdec v poli Jakub Kornfeil startoval z 18. místa (tedy ze 6. řady).

Do závodu nakonec nestartoval Francesco Bagnaia, který se tak rozhodl po ranním warm upu. Stále má totiž problémy s rukou, kterou si zranil při minulé GP.

Nejlépe do závodu vystartoval Jack Miller. Naopak hned první kolo znamenalo konečnou pro Alexe Rinse, který havaroval. Havarovali také Gabriel Rodrigo (který jel místo zraněného Niklase Aja) a Livio Loi, kteří spolu kolidovali, ale své motocykly zvedli a pokračovali dál v závodě.

Po prvním kole vedl Miller před Alexem Márquezem a Alexisem Masbou. Za nimi se skvěle drželi i Danny Kent, Karel Hanika a Brad Binder.

V následujícím kole společně havarovali holandští jezdci Scott Deroue a Bryan Schouten a v kačírku si dokonce vyměnili několik strkanců. Zejména Schouten vypadal, že svému soupeři dá najevo, co si o nehodě myslí. Pravděpodobně však dostane nějaký ten trestný bod za nesportovní chování.

Zanedlouho havaroval i Enea Bastianini. Ten však byl schopný v závodě dál pokračovat.

Na čele byl stále Jack Miller, i když byl neustále pod tlakem, protože na něj dotírali zejména Masbou a Márquez. Dobře ale ve skupině pracoval i Brad Binder. 

Netrvalo dlouho a na zemi se ocitl Romano Fenati. Jezdec vypadal, že má bolesti a chytal se za břicho, ale nakonec to vypadá, že to byla pouze prvotní reakce po pádu a že jezdec je v pořádku.

O další dvě kola později havaroval i Zulfahmi Khairuddin, který se pohyboval na bodovaných pozicích, a zůstal ležet uprostřed dráhy. Jezdec byl zdravotně v pořádku, jenom musel dávat pozor na motocykly, které zrovna přojížděly kolem něj a oni museli dát pozor na něj.

Na čele se utvořila skupina, kterou vedl Jack Miller. Spolu s ním tam jeli Alex Márquez, Alexis Masbou, Brad Binder a Danny Kent. 

Čeští jezdci Karel Hanika a Jakub Kornfeil se pohybovali ve velké skupině za nimi, která bojovala o zbylé bodované pozice. Zejména Hanika odváděl dobrou práci, jelikož se neustále držel v přední části skupiny.

Ačkoliv v čelní skupině se pořadí měnilo poměrně často, Jack Miller své první místo nepustil. Souboje se odehrávaly především za ním.

Sedm kol před cílem bohužel Karel Hanika chyboval a havaroval a podrazil i Miguela Oliveiru, který spadl také. O dvě kola později z této skupiny kvůli pádu vypadl také Niccoló Antonelli.

Jack Miller si držel první místo, avšak zejména Brad Binder na něj zle dotíral. Australan se však nedal a v Německu si dojel pro vítězství a na Bindera zbylo druhé místo. Smutný však rozhodně nebyl, protože získal své první stupně vítězů v kariéře.

V souboji o třetí místo byl nakonec nejlepší Alexis Masbou.

Alex Márquez skončil čtvrtý a Danny Kent pátý. Skvělou práci odvedli piloti týmu SaxoPrint-RTG, protože Efrén Vázquez skončil šestý (startoval ze 17. místa) a John McPhee byl sedmý (startoval z 27. místa). Nejlepší desítku ještě doplnili Isaac Viňales, Matteo Ferrari a Juanfran Guevara.

Jakub Kornfeil byl 11., dále ještě bodovali 12. domácí Philipp Oettl, 13. Arthur Sissis, 14. Eric Granado a 15. Enea Bastianini.

Co se šampionátu týče, tak i nadále vede Jack Miller, který má 142 bodů. Druhý je Alex Márquez se 123 body a třetí Efrén Vázquez má 112 bodů.

Na jezdce teď čeká letní přestávka a následující závod v Indianapolis je na programu 10. srpna.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý závod, až na to, že já tam neměla Niklase, který se zranil při minulém závodě v Assenu a který léčí zlomený a operovaný kotník :-( Tak hlavně, ať se dá do pořádku.

A teď už k závodu. Ačkoliv závod rozhodně nebyl nuda a i na čele se pořád něco dělo a předjíždělo, tak Jack dokázal závod ovládnout stylem start - cíl a i když na něj soupeři dotírali, tak se nenechal. Dobrá práce! :-) A ty body, co získal, jsou rozhodně cenné, navíc, když Rins, ani Fenati nebodovali.

Velice mile mě překvapil Brad. Opravdu jel báječně a to pódium se zasloužil :-) A musím říct, že jsem ráda, že na bednu se dostal i Masbou, aspoň je změna ;-)

Jak už jsem nastínila v článku, výborně si vedli Efrén Vázquez a John McPhee. Jasně, trochu jim pomohlo i to, že spousta soupeřů spadla, ale i tak. Zejména John na začátku závodu kolo co kolo někoho předjel. Takže pro oba palec nahoru!

Na to, že Kuba v kvalifikaci nic moc, tak body za 11. místo jsou rozhodně fajn :-) A škoda Karla. Zase to měl výborně rozjeté :-( 

Za mě osobně ještě škoda Zulfahmiho :-/ A co zase dělal ten Antonelli? :-O Minulý závod, který dojel a bral docela slušné body, byl asi výjimka...:-P

Scott a ten Schouten, panečku Schouten teda po něm vystartoval! :-D Havárii neukázali, ale podle toho, jak byl Schouten rozhořčen, tak určitě dával Scottovi tu nehodu za vinu. A mě je jasný, že za to určitě nějaký ten trestný bod dostane...(edit: Schouten dostal dva trestné body)

A teď největší radost z dnešního závodu. Arthur!!! Třinácté místo znamená první body v této sezóně a jeho první body pro Mahindru! Vy ani nevíte, jak velkou radost z toho mám :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře