Co poslouchám IV.

12. červenec 2014 | 22.17 |
› 

Už je to hodně dávno, co jsem naposledy publikovala nějaký svůj "hudební" článek. Páni, jak tak na to koukám, tak už to bude skoro rok od doby, co jsem si založila jakýsi nepravidelný seriál s názvem Co poslouchám. A taky už to bude skoro rok, co jsem sem dala zatím poslední díl, jestli to tak můžu nazvat. To tedy vůbec nechápu, kam se ten rok poděl. Ještě teď si pamatuju, když jsem všechny ty tři články dávala dohromady...Nicméně, najednou jsem si na to zase vzpomněla a tak přicházím se čtvrtým dílem :-)

A začneme u Jencarlose Canely, který se narodil v USA kubánským rodičům a o kterém tady už kdysi byla řeč. Jeho obliba u mě během posledních let klesla, avšak s vydáním nových písniček si zase u mě šplhnul. Bála jsem se, jaký žánr bude převažovat a musím říct, že mě Jencarlos velice mile překvapil, protože to je prostě pořád ta jeho tvorba, kterou mám ráda a která se mi líbí. Poslední dobou u mě hraje zase nějak podezřele často :-D Píseň Irrreparable jsem si zamilovala na první poslech.

A Jencarlos Canela ještě jednou. A opět to je píseň z jeho nového alba. Tu mám snad ještě raději než Irreparable. Při prvním poslechu to byly naprosto nepopsatelné emoce, které mnou cloumaly. Vážně. Nádherný text. A úžasný hudební doprovod k tomu. Já prostě miluju takováhle spojení se symfonickým orchestrem! A mimochodem na téhle písni Llegas tú s ním spolupracoval Pražský symfonický orchestr :-)

O tom, že ráda poslouchám Tomáše Kluse už jsem se tady taky zmiňovala. Z nových písniček, nedávno mu vyšlo celé nové album, mám ale nejraději tu s názvem Napojen. Ten text je prostě boží, jinak to nazvat snad ani nemůžu. A ten refrén mi pomalu hovoří z duše :-)

Písničky ze sólového alba lídra skupiny Negative Jonne Aarona již nějakou tu dobu znám. A musím se přiznat, že mezi mé favority vždy patřily jiné, jenomže poslední dobou jsem se zbláznila do písně s názvem Elämän laulu (olet runo). Tahle píseň mi dřív přišla taková málo plynulá až nudná. Jenomže asi je to tím, že moje znalost finštiny je o něco málo lepší (a ne, vůbec se nevychloubám :-P ), ale prostě již chápu smysl té písničky a dostala se mi pod kůži, jak se tak říká. Kdybyste náhodou chtěli vědět, co je smyslem té písně, tak vězte, že je to vlastně vyznání lásky (tedy aspoň tak to chápu já). 

Kapela Softengine reprezentovala Finsko letos na Eurovizi. Zamilovala jsem se do nich hned, jak jsem je poprvé slyšela. Píseň Something better je pro mě opravdu prostě "something better" a jen tak ji asi něco nepřekoná. Dávám sem ale jejich nový singl a tím je píseň Yellow house, která je taky dost dobrá. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Co poslouchám IV. tlapka®pise.cz 13. 07. 2014 - 20:01
RE(2x): Co poslouchám IV. niki 14. 07. 2014 - 16:42