VC Rakouska 2014: můj komentář

23. červen 2014 | 14.49 |

Nejprve bych se chtěla omluvit, že tu tentokrát není článek o sobotní kvalifikaci, ale celý den jsem nebyla doma a v neděli dopoledne jsem to už nestihla napsat. Zpětně už to rozhodně psát nehodlám, takže tento závodní víkend je prostě bez článku o kvalifikaci. Tu jsem stejně neviděla, takže by bylo těžké něco napsat. 
Tak, ale teď už několik svých slov k samotnému závodu ;-)

Musím říct, že když jsem se dozvěděla, že tým Williams má první řadu, tak jsem na to koukala, jako že "Cože?" Ale byla jsem nadšená, protože Valtteri ve druhé řadě...to bylo prostě něco, co znamenalo naději, že Valtteri vybojuje své první stupně vítězů v F1 v kariéře. No a taky se tak stalo. To bylo radosti! Valtterimu to vážně moc a moc přeju a doufám, že to nebylo zároveň jeho poslední pódium. Zaslouží si jich víc a víc :-)

Mimochodem, z mých oblíbenců se letos na stupně postavili už Valtteri, Sergio a Kevin. Nica Rosberga nepočítám, ten je tam teď pečený vařený :-D A navíc nepatří do té mojí velké TOP 5. Takže z mojí TOP 5 byli na bedně letos již tři výše zmínění a já ke štěstí teda ještě potřebuju, aby se tam dostal Nico Hülkenberg. No Kimi taky, ale mám pocit, že u něj je ta pravděpodobnost ještě menší než u Nica. A navíc Nico už je v F1 dost dlouho na to, aby si konečně ty stupně taky vychutnal.

To jsem ale lehce odbočila. Zpátky tedy k závodu. Velice chválím Sergia. Měl dobrou strategii a když několik kol vedl závod, to byl pro mě pocit :-D Poté, co minule dostal tu penalizaci, o které nechci říct, že byla nespravedlivá, ale přísná asi jo, tak se mu povedlo získat super body za 6. místo. Nico se také snažil a je super vidět obě Force Indie na bodech. Jen tak dál!

Musím říct, že mě docela překvapil Fernando Alonso. On se mi zdál v závodě takový nenápadný a najednou koukám a on byl pátý! :-D Jeho kolega z Ferrari Kimi byl snad ještě nenápadnější :-D Hm..a získal jeden bod...

McLaren. Jenson skončil 11., takže bez bodů, ale Kevin vybojoval pár bodů za 7. místo a chválím :-)

Taky moc nechápu, jak se stalo, že Maldonado skončil 12. :-D 

Sauber. Už jsem to tu rozebírala minule. Nejde to a nejde. A navíc tým udělal při zastávce Estebana chybu a vypustili ho bez správně upevněné zadní pneumatiky. Chudák Esteban...čekala jsem, že přijde penalizace průjezd boxovou uličkou a ona místo toho příšla 10 vteřin stop and go. Od letoška je nové pravidlo, takže automaticky by měl dostat i 10 míst dolů na roštu příštího závodu (stejně jako se to na začátku sezóny stalo Danielu Ricciardovi). No a jelikož víme, v jaké formě momentálně Sauber je, tak je téměř jisté, že do závodu v Silverstone bude Esteban startovat z posledního místa.

Tentokrát nedokončil ani jeden vůz Toro Rosso. A oba pravděpodobně ze stejného důvodu. Hm...to není dobré. Na druhou stranu alespoň víme, že mezi piloty tým nedělá rozdíly a mají stejné (nebo alespoň velmi podobné) nastavení.

Nevím, jestli se má cenu vyjadřovat k Vettelovi. Jeho fanynkou nejsem a tak nějak necítím, že bych k tomu měla něco říct. Takže asi nic :-D

Jo a mimochodem, Hamilton měl vážně povedený start a úvod závodu. Troufám si tvrdit, že bez toho by pódium nezískal.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře