VC Katalánska 2014

15. červen 2014 | 22.20 |
›

Na okruhu u španělské Barcelony se jel další závod Moto2. Ten byl vypsán na 23 kol a z první řady do něj startovali Esteve Rabat, Mika Kallio a Maverick Viňales. Do druhé řady se postavili Sandro Cortese, Jonas Folger a Mattia Pasini. Ze třetí řady pak startovali Thomas Lüthi, Johann Zarco a Sam Lowes.

Ještě před samotným startem do závodu měl problémy Hafizh Syahrin a musel tak startovat z boxové uličky.

Dobrý start předvedli oba piloti týmu Marc VDS Rabat a Kallio, ale byl to nakonec Kallio, kdo se ujal vedení. Na druhé místo před Rabata se ještě dokázal dostal Maverick Viňales.

Krátce po startu se dostal mimo trať Sandro Cortese, který lehce kolidoval s Jonasem Folgerem. Cortese musel později ze závodu kvůli pádu odstoupit. V prvním kole také společně havarovali Randy Krummenacher, Simone Corsi a Franco Morbidelli. Krummenacher a Morbidelli byli schopni v závodě pokračovat, Corsi už ne.

Kalliovi však vedení v závodě dlouho nevydrželo, protože již ve druhém kole vedl Viňales a poté se do čela závodu posunul Rabat.

Rabat s Viňalesem utvořili vedoucí dvojici. Za nimi jel Kallio, ale za ním se přibližovali dobře jedoucí Lüthi, Aegerter, Zarco a Torres.

To už havarovali nezávisle na sobě i Sam Lowes a Luis Salom. Jonas Folger, aby Saloma nezasáhl svým motocyklem, vyjel mimo trať a i pro něj to znamenalo konec v závodě. Saloma ještě dnes převezli do nemocnice v Barceloně, kde mu operovali otevřenou zlomeninu levého malíčku.

V pátém kole se na čele závodu usadil nastálo Esteve Rabat. Maverick Viňales se mu snažil několik kol konkurovat, ale nakonec začal na svého soupeře čím dál tím více ztrácet.

Zajímavě se však začal jevit souboj o třetí místo. Tam se posunul Thomas Lüthi a vybudoval si menší náskok. Netrvalo dlouho a před Miku Kallia se dokázali dostat i Aegerter a Torres a k Finovi se přibližoval i Johann Zarco.

V 16. kole havaroval z dobře rozjetého závodu Jordi Torres. A to tak, že jeho motocykl zasáhl jedoucího Aegertera a na Švýcarově stroji poničil přední sklo a on vyjel mimo trať.

O dvě kola později havaroval i Xavier Simeon a o pár chvil na to ve stejném místě havaroval i Tetsuta Nagashima. Naštěstí nezasáhl ani Simeona, ani jeho motocykl, ani traťové komisaře, kteří Simeonův motocykl odklízeli.

V závodě stále vedl Rabat před Viňalesem a Lüthim. Avšak v posledním kolem se na něj dotáhli Kallio se Zarcem a tato trojice nám předvedla velmi zajímavý souboj, se kterého nakonec nejlépe vyšel Zarco.

Zvítězil tedy Esteve Rabat, druhý skončil Maverick Viňales a třetí Johann Zarco, který tak vybojoval první stupně vítězů pro tým Caterham.

Na čtvrtém místě byl Mika Kallio, pátý Thomas Lüthi, šestý Mattia Pasini, sedmý Ricard Cardús, osmý Axel Pons, devátý Marcel Schrotter a desátý Anthony West.

Bodovali ještě 11. Lorenzo Baldassarri, 12. Julián Simón, 13. Takaaki Nakagami, 14. Dominique Aegerter a 15. Louis Rossi.

V šampionátu své vedení navýšil Estebe Rabat, který má nyní 149 bodů, druhý je Mika Kallio se 115 body a třetí je Maverick Viňales, který má 89 bodů.

Další závod se jede v nizozemském Assenu. Zde se klasicky konají tréninky ve čtvrtek, kvalifikace v pátek a závodní den je již v sobotu. Vše se odehraje ve dnech 26. až 28. června.

------------------------------------------------

Jaj, to byl zajímavý závod. Sice nedopadl úplně podle mých představ, ale přeci jen je tu pár věcí, které mě potěšily :-D

Tak třeba Johann na pódiu :-) Přiznávám, že bych byla radši, kdyby tam byl Mika a rozdíl mezi ním a Rabatem v šampionátu by byl tím pádem menší, ale Johann jel fakt dobře a prostě mám pocit, že mu to nejde nepřát :-) A představte si, že tentokrát jsem to i přála Maverickovi :-O :-D

Pádů bylo nějak moc. Hlavně, že všechny dopadly jakž takž dobře. Akorát teda chudák Luis, ale tak vypadá to, že bude v pohodě.

Když už jsem u těch pádů, tak postihly i mé oblíbence. A Randyho hned na začátku. A to jsem ho zrovna během víkendu celkem chválila :-/ Sice to zvedl a dojel do cíle, no ale poslední...A spadl i Sandro...A úplně největší škoda Jordiho. Ten jel parádně a já už ho předpovídala, že se dostane na pódium. Fakt mi ho bylo líto :-(

Taky nevím, co se poslední dobou děje se Xavierem Simeonem. Vypadal, že by mohl být černý kůň šampionátu, ale v posledních pár závodech teda nic moc. A to je škoda :-/

Přemýšlím, co bych ještě mohla napsat...chtělo by to něco pozitivního, když tady řeším samé pády (zrovna jsem si ještě vzpomněla, že bych mohla připsat, že je mi líto Sama Lowese)...no tak Johann třetí, Mika čtvrtý, to je jistě pozitivní.

Axel Pons! Normálně osmý! Jasně, výpadky soupeřů mu pomohly, ale stejně. Myslím, že to byl pro něj závod roku! Nejsem si totiž jistá, jestli bude schopný tento výsledek překonat. A to ho nechci nijak kritizovat či tak, ale prostě to tak je.

Chválím i Mattiu Pasiniho, ten taky předvedl pěkný závod, a vlastně i Cardus je jistě nadšený za umístění v TOP 10.

A ještě jsem chtěla zmínit Mulhausera. Pro něj to taky asi byl závod roku. On se vždycky plácá na konci pole a dneska dojel 18. Jistě, možná si řeknete, že to není nic moc a stejně za to nejsou body, ale myslím, že on sám to i tak bude brát jako úspěch.