VC Katalánska 2014

15. červen 2014 | 21.16 |
›

Dalším závodem Moto3 byl ten na okruhu u Barcelony, který se jel jako Velká cena Katalánska. Z první řady do závodu vypsaného na 22 kol startovali Alex Márquez, Enea Bastianini a Alex Rins, který ošklivě v kvalifikaci upadl a utrpěl tři drobné zlomeniny v pravé noze. Ze druhé řady startovali Brad Binder, Niklas Ajo a Isaac Viňales. V řadě třetí pak stáli Miguel Oliveira, Efrén Vázquez a Jack Miller. Jakub Kornfeil startoval z 11. místa (tedy čtvrté řady), Karel Hanika startoval z místa 15. (což byla pátá řada).

Po startu se vedení okamžitě ujal poleman Márquez. Hned v prvním kole upadl Niccoló Antonelli, což pro něj znamenalo další nedokončený závod v řadě.

V nájezdu do druhého kola vedl Alex Márquez před Bastianinim, Rinsem, Ajem, Binderem, Viňalesem, Vázquezem a Millerem. Za nimi ještě jel Romano Fenati. To byla po většinu závodu skupinka, která bojovala o stupně vítězů.

Alex Márquez však začal svým soupeřům ujíždět. To už ze závodu po vzájemné kolizi vypadli Hafiq Azmi a María Herrerová, která jela na divokou kartu.

Alex Márquez udával tempo na čele a začalo to z jeho pohledu vypadat na sólo závod. Avšak za ním se děly věci. Skupina Rins, Bastianini, Fenati, Ajo, Binder, Miller, Vázquez a Viňales si nedarovala opravdu ani centimetr. Za nimi jeli Bagnaia a McPhee a za nimi jela další skupina, ve které bojovali i oba čeští borci Kornfeil a Hanika.

Ve čtvrtém kole selhala technika na motocyklu Alexe Rinse, a tak musel ze souboje o pódium odstoupit.

Zatímco Márquez vévodil závodu, za ním se na pozici lídra skupinky a tedy na druhém místě vystřídali Bastianini, Fenati i Vázquez. Jack Miller se sice držel ve skupině, avšak celou dobu byl spíše v pozadí a do boje moc nezasahoval.

Ve skupině o druhé až osmé místo se však vše neustále měnilo a nebyla nouze ani o manévry na hraně pádu, což je u těchto závodníků v tak vypjatém závodě zvykem. V závěru závodu se na druhé místo procpal Niklas Ajo, ale v posledním kole dostal high sider, který opravdu tak tak ustál. Vlastně je docela zázrak, že Fin tento moment ustál a do cíle dojel na bodovaných pozicích.

V závodě suverénně vyhrál Alex Márquez, druhé místo a první pódium ve své kariéře získal Enea Bastianini a třetí nakonec skončil Efrén Vázquez.

Čtvrté místo nakonec vybojoval Jack Miller, pátý skončil Romano Fenati, šestý Brad Binder, sedmý Isaac Viňales a na osmém místě svůj motocykl nakonec dovezl do cíle Niklas Ajo. Devátý pak skončil John McPhee a desátý Francesco Bagnaia.

Bodovali ještě 11. Alexis Masbou, 12. Miguel Oliveira, 13. Alessandro Tonucci, 14. Karel Hanika a 15. Jakub Kornfeil.

Jelikož Jack Miller v závodě skončil před Romanem Fenatim, tak stále vede v šampionátu. Mezi nimi je sedm bodů, když Miller má 117 bodů a Fenati 110. Třetí se drží Efrén Vázquez s 92 body.

Další závod nás čeká v nizozemském Assenu, kde nezapomeňte, že závodní den je vždy v sobotu. Tedy tréninky jsou již ve čtvrtek, kvalifikace v pátek a závod v sobotu.

To vše o víkendu od 26. do 28. června.

----------------------------------------------------------

Teda, nečekala jsem, že si Márquez pojede takhle vlastní ligu. Ale prostě se jaksi nenašel nikdo, kdo by ho stíhal.

Jelikož měl Jack nějaké technické problémy, tak je fajn, že nakonec skončil aspoň čtvrtý, skončil před Fenatim a stále vede v šampionátu :-)

Chválím Bastianinho! To teda bylo! On už minule ukázal, že na to má a teď se mu teda povedly první stupně vítězů v Moto3! Já teda musím říct, že už když jezdil v Rookies Cupu, tak byl dobrý, takže asi bylo jen otázkou času, jestli se dokáže chytit i v Moto3. A jak to tak vypadá, tak dokázal ;-)

Naopak jeho týmový kolega Antonelli. To už je opravdu tragédie a mám pocit, že to není normální. Ten kluk už to musí mít prostě v hlavě...jediný závod, který dokončil, byl ten první v Kataru. Od té doby ve všech závodech spadl. Tedy ten v Americe dokončil, ale to bylo také po pádu a skončil daleko za body.

Niki Ajo. Ježiši, já si málem prsty umačkala, když se dostal na to druhé místo. A pak ten highsider a jak to ustál. Wow :-O Myslím, že už se to dostalo na youtube, tak to sem když tak vložím do samostatného článku, protože to s vámi prostě sdílet musím! ;-D Takže, škoda, že to nevyšlo, ale Niklas je prostě super, má na to a já jsem si jistá, že nám ještě letos ukáže parádní závody a výsledky :-)

Kuba a Kája, oba na bodech, sice to není žádný terno, ale pořád lepší než nic ;-)

Těsně za body skončili další moji oblíbenci, 16. byl Khairuddin, 17. Kent a 18. Sissis. Arthura Sissise chválím, on se zatím s tou Mahindrou pořád nějak nesžil, a navíc startoval jako 27., takže oproti kvalifikaci je to posun (a neodpustím si poznámku, že dneska slaví 19. narozeniny). Ani od Zulfahmi Khairuddina nic moc nečekám, ale těsně za body je to prostě škoda. Ale Danny Kent? Ten má podle mě rozhodně na víc, než jen na 17. místo....