Bradl: Mým prvním hrdinou byl Michael Schumacher

6. červen 2014 | 14.36 |
› 

stefan_bradl_13Německý pilot Stefan Bradl, syn bývalého závodníka Helmuta Bradla, debutoval v Mistrovství světa v kubatuře 125cc v roce 2005, když jel na divokou kartu. V roce 2006 při závodě v Malajsii utrpěl strašné zranění nohy, když byl sražen jiným závodníkem. V roce 2007 se vrátil a od té doby se stále zlepšuje.V roce 2011 získal titul mistra světa v Moto2, a poté přešel do královské kubatury MotoGP. Celou svou kariéru v této kubatuře jezdí pro tým LCR Honda.

Jaké to bylo, vyrůstat a mít tátu motocyklovým závodníkem v mistrovství světa?
Byl jsem příliš malý, když on závodil, byly mi asi dva nebo tři roky, když táta pověsil závodní helmu na hřebík. Když jsem začal toužit po tom, stát se závodníkem, tak jsem teprve objevoval, co dělal a jak byl úspěšný. Zajímal jsem se o to víc a víc. Když mi bylo asi 13, tak se v Německu vytvořil nový program, něco na způsob Rookies Cupu, a nic mě nemohlo zastavit z této cesty.

Myslíš, že bys z jeho zkušeností mohl mít prospěch?
Se závoděním v MotoGP ano, mohl by mi pomoct. Ale potom vás všichni začnou s vaším otcem srovnávat. Je to trošku stresující, ale zatím to docela zvládám.

Jaký je nyní váš vztah, když ty závodíš?
Je na okruhu. Tři, čtyři, pět let zpátky, když jsem jezdil v nižších kategoriích, tak mi mohl dávat tipy a rady a učit mě, ale nyní jsme v nejvyšší kategorii MotoGP a není vždy jednoduché říct brzdi tady trochu později, a nebo udělej to takhle.

stefan_bradl_14

Jakou máš první vzpomínku na to, když jsi řídil motocykl?
Poprvé na motorce jsem byl na zahradě našeho domu, byla to motorka na motokros. Byla asi o objemu 50cc, mám na to hezké vzpomínky, protože bylo léto, bylo krásné počasí a já jsem si užíval, že poprvé jezdím sám na motorce bez toho, aniž by mě někdo držel!

A co tvůj úplně první závod?
To si pamatuju velmi dobře. Byl to v roce 2003 na Sachsenringu. Byl jsem strašně nervózní a byla to pro mě neuvěřitelná zkušenost. Pamatuju si, že jsem si nevedl až tak zle – bojoval jsem ve skupince, a nakonec jsem skončil 10.

Řekni nám něco o svém prvním vítězství v Mistrovství světa, které bylo v Brně v roce 2008.
Nečekal jsem to, protože jsem startoval ze čtvrté řady, ale prostě jsem zrovna měl jeden z těch dní, kdy vám vychází úplně všechno. Po warm upu jsme pro závod udělali několik změn a já jsem se na motocyklu cítil skvěle a byl jsem schopný bojovat o pódium. Potom jsem se rozhodl, že prostě pojedu a zkusím to, no a byl jsem schopný to udržet až do cíle, a pak jsem byl opravdu velmi šťastný!

A jaké jsou tvoje vzpomínky na zisk titulu v Moto2 v roce 2011?
Bylo to velmi těsné, protože až do konce jsem byl pod tlakem od Marca Márqueze. Ale po několika dnech mi to začalo docházet a byl to úžasný pocit.

Kdo byl tvým úplně prvním hrdinou?
Michael Schumacher.

A na motocyklu?
Valentino, protože když byl mladý, tak byl opravdu zábavný. A takový je stále. Byl mým oblíbencem, protože když jsem to začal sledovat, byl v kubatuře 250cc, to bylo v letech 1998 a 1999, a vyhrál skoro každý závod. A navíc také dělal spoustu šílených věcí!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře