VC Itálie 2014

1. červen 2014 | 18.07 |
›

Další závod MotoGP se jel na italském okruhu Mugello. Byl to domácí závod pro Valentina Rossiho, který navíc slavil svůj 300. start v kariéře. Byl to však jiný Ital, kdo se dokázal kvalifikovat do první řady. A sice Andrea Iannone, který stál na roštu na druhém místě. Pole position získal, jak jinak, Marc Márquez, a na třetím místě stál Jorge Lorenzo. Ze druhé řady startovali Dani Pedrosa, Pol Espargaró a Cal Crutchlow. Ve třetí řadě stáli Bradley Smith, Andrea Dovizioso a Stefan Bradl. Zmíněný Rossi byl na roštu na 10. místě, tedy načínal čtvrtou řadu. Český závodník Karel Abraham startoval z 16. místa.

Na divokou kartu na Ducati jel domácí závod Michele Pirro. Kvůli problémům se zápěstím se neúčastnil Nicky Hayden. Toho v úterý čeká operace již zmíněné části těla. Kvůli problémům se zraněnou rukou nemohl startovat ani Danilo Petrucci. Toho nahradil Michel Fabrizio.

Závod byl vypsán na 23 kol a nejlepší start předvedl Iannone, který šel do čela závodu. Dlouho tam ale nevydržel, neboť se před něj dostal Jorge Lorenzo, který se snažil svým soupeřům utéct.

Ve třetím kole vedl stále Jorge Lorenzo, druhý jel Marc Márquez, třetí se držel Andrea Iannone, ale na něj již dotíral Valentino Rossi.

To už upadl Bradley Smith. A o kolo později spolu kolidovali Cal Crutchlow a Stefan Bradl. Pro Bradla to byl již druhý těžký pád během dne, neboť velký pád ho postihl i v ranním warm upu a lehce si poranil ruku. Doufejme tedy, že tentokrát se vše jak u něj, tak i u Crutchlowa, obešlo bez zranění.

Na čele se žádná změna nekonala. Lorenzo byl první a Márquez druhý. Avšak svého rivala dotahoval, až se dostal těsně za něj a vyčkával na svou šanci zaútočit. To už se na třetí místo dokázal posunout Valentino Rossi.

Za Rossim jeli ve skupině Iannone, Pedrosa, Pol Espargaró, a také Andrea Dovizioso.

V závěrečných šesti kolech nám Lorenzo s Márquezem předvedli vynikající bitvu o vítězství. Takto má vypadat souboj o první místo!

Z vítězství se opět radoval Marc Márquez. Druhý skončil Jorge Lorenzo a třetí místo získal miláček domácích Valentino Rossi.

Na čtvrtém místě nakonec skončil Dani Pedrosa, pro pěkné páté místo si dojel Pol Espargaró, Andrea Dovizioso byl šestý, Andrea Iannone se nakonec musel spokojit se sedmou pozicí. Osmý pak skončil Álvaro Bautista, devátý Aleix Espargaró a desátý byl Yonny Hernández.

Bodovali dále 11. Michele Pirro, 12. Karel Abraham, 13. Scott Redding, 14. Hiroshi Aoyama a 15. Colin Edwards.

Bez bodů skončili 16. Michael Laverty, 17. Broc Parkes a 18. Mike di Meglio.

Závod nedokončili Bradley Smith, Cal Crutchlow, Stefan Bradl, Héctor Barberá a Michel Fabrizio.

Jelikož Marc Márquez vyhrál všech šest závodů, které se zatím jely, tak má maximální počet 150 bodů a suvérenně vede v šampionátu. Na druhém místě je Valentino Rossi s 97 body a třetí Dani Pedrosa má 96 bodů.

Další závod se jede za dva týdny ve španělské Barceloně.

---------------------------------------------------------------------------

Musím začít Stefanem :-(((( Chudáček, doufám, že je v pořádku.

Takový těžký pád ve warm upu, a pak i v závodě :-/ Když jsem to viděla, tak by se ve mně v té chvíli krve nedořezal. Fakt.

Já tak věřila, že Jorge konečně vyhraje a zase nic! Už to ale bylo lepší a byl schopný s Márquezem bojovat. Tak aspoň něco :-) A Valemu to pódium doma a navíc při 300. GP fakt přeju. Ty záběry, jak po závodě jeho fans oblečení převážně ve žluté zaplavili prostor před stupni vítězů a pokřikovali "Vale! Vale!", to bylo něco neuvěřitelného.

Dani vypadal, že zahájí stíhací jízdu, překvapivě ale měl dost co dělat s Iannonem. To jsem se docela divila, jak to Iannonemu jelo...Ale tak on se předvedl už i v kvalifikaci, tak proč jsem se divila, že :-D

Bratři Espargarovi oba v TOP 10 :-)

A Karel. To vám musím říct :-D On jezdil dlouhou dobu na 13. místě. Před ním byla skupina několika závodníků a kolo co kolo jsem pozorovala, že se Scott Redding o místo propadá. Říkám ségře: "On ten Abraham ještě Scotta porazí." Obě jsme se tomu smály. No a na cílové rovince Abraham Reddinga porazil :-D :-D

Yonny Hernández v TOP 10. Dobrý výkon! :-)

Michel Fabrizio. Když jsem tady na blogu před časem psala i o superbicích, tak jsem o něm hodně často mluvila, protože to byl jeden z prvních, kterým jsem v SBK začala fandit, jednu dobu byl mým velkým idolem a fandit mu budu prostě už pořád. Letos to neměl jednoduchý, v předsezónních testech se zranil, první závodní víkend v Austrálii musel vynechat, a pak se mu moc nedařilo. Většinu závodů totiž nedokončil. Teda takhle. V Austrálii nestartoval, V Aragonu nedokončil ani jeden závod, v Nizozemsku jednou nedokončil a jednou byl 14., v Itálii nedokončil ani jeden závod. Již před závodním víkendem v Itálii bylo ale dohodnuto, že svůj stávající tým Grillini opustí. Takže teď se objevil aspoň jako náhradník za Petrucciho. Co bude dělat dál, bůh ví :-/ Jelikož Petrucci páteční tréninky jel, ale prostě zjistil, že s tou zraněnou rukou to ještě nejde, tak Michel nasedl na jejich ART až v sobotu. Nečekala jsem tedy v závodě zázraky a říkala si, že jestli dojede do cíle, tak to bude super. Do cíle nedojel. Po několika kolech zajel do boxů. Jestli se jednalo o technické potíže, nevím, ale asi jo. Sorry, omlouvám se za takový odstavec o Michelovi, ale prostě muselo to být :-P