VC Itálie 2014

1. červen 2014 | 17.32 |
› 

V italském Mugellu se jel další závod Moto2. Do závodu, který byl vypsán na 21 kol, startovali z první řady Esteve Rabat, Sam Lowes a Sandro Cortese. Za druhé řady startovali Jonas Folger, Dominique Aegerter a Luis Salom. Do řady třetí se pak postavili Jordi Torres, Franco Morbidelli a Thomas Lüthi.

Výborný start do závodu předvedli jak Aegerter, tak také Folger. A byl to právě Folger, kdo se nakonec ujal vedení v závodě. Na druhé místo se dostal Salom a Aegerter byl třetí. Poleman Rabat se propadl na čtvrté místo.

Hned v prvním kole upadl americký závodník Josh Herrin.

To už se Esteve Rabat dostal před Aegertera a začal se dotahovat k Salomovi a Folgerovi, kteří jeli za sebou.

Za Aegerterem se utvořila skupinka, ve které byli Simone Corsi, Mika Kallio, Mattia Pasini a Johann Zarco.

V té době již po pádu nepokračoval Thomas Lüthi. O několik kol později upadl z dobře rozjetého závodu i Mattia Pasini.

Pozice na předních místech zůstávaly neměnné. Vedl Jonas Folger před Luisem Salomem a Esteve Rabatem. Za Rabatem již následovala mezera a za mezerou skupina Kallio, Corsi, Aegerter a Zarco.

Luis Salom se sice pokusil dostat na první místo, ale Folger se nenechal. Navíc ve 13. kole se na druhé místo dostal Esteve Rabat. O kolo později se však krásným manévrem v nájezdu do první zatáčky dostal Salom ze třetího na místo první. Folger byl rázem třetí a začínal odpadávat. 

Salom vydržel na čele dvě kola, než ho vystřídal Rabat. Avšak Luis Salom se rozhodně nechtěl vzdát a snažil se o své první vítězství v této kubatuře bojovat.

Cílem nakonec jako první projel Esteve Rabat. Druhý skončil Luis Salom a pro poslední stupínek na pódiu si dojel Jonas Folger.

Čtvrté místo nakonec po prozkoumání cílové fotografie vybojoval Simone Corsi, a to Ital startoval až z 22. místa! Pátý skončil Dominique Aegerter, šestý Mika Kallio a sedmý Johann Zarco. Osmé místo získal Sam Lowes, devátý byl Maverick Viňales a desátý Franco Morbidelli.

Na bodech ještě závod dokončili 11. Jordi Torres, 12. Marcel Schrotter, 13. Sandro Cortese, 14. Xavier Simeon a 15. Axel Pons.

V čele šampionátu je stále Esteve Rabat, který má 124 bodů. Druhý Mika Kallio má 102 bodů a na třetím místě se stále drží Maverick Viňales, který má bodů 69. Stejný počet bodů má poté i čtvrtý Dominique Aegerter.

Další závod se jede za dva týdny ve španělské Barceloně.

----------------------------------------------------------------------

Škoda, že to Luisovi nevyšlo, ale i druhé místo je krásné :-)

Potřebovala jsem, aby Mika skončil před Rabatem. Před tímto závodem totiž mezi nimi bylo jenom 7 bodů. Jenže Rabat vyhrál a Mika byl 6., takže mu Rabat zas o něco poodskočil. Ale tak já vím, že není všem dnům konec. Pro Miku i tak další dobrý závod, to se musí uznat :-)

Výborně se předvedl Simone, když startoval 22. a do cíle závodu dojel jako 4.

Kladně hodnotím i Aegertera, Zarca a Lowese :-)

A úplně jsem koukala, kde se tam vzal ten Morbidelli. Teda já už koukala na výsledky sobotní kvalifikace a říkala si, že se mu nějak daří. A v závodě získal TOP 10. No jo, možná domácí trať udělala svoje :-) :-P

Sandro startoval z první řady, ale já si žádné velké iluze nedělala...I tak je pro mě 13. místo trošku zklámání, věřila jsem, že TOP 10 by dát mohl. Další piloti, kterým fandím, nedopadli nijak slavně. Gino Rea 21. a Randy Krummenacher dokonce až 26.

Naopak Axel Pons získal první bod v této sezóně :-P :-D

Líto je mi Mattii Pasiniho, protože ten zas po dlouhé době jel dobře a navíc to byl jeho domácí závod :-/ A i Josh Herrin má neskutečnou smůlu. Sotva se jakž takž vylíže ze zlomené klíční kosti, tak takový pád..Doufám, že je Josh v pohodně, protože po pádu se za tu klíční kost držel...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář