VC Itálie 2014

1. červen 2014 | 17.05 |
› 

Na italském okruhu Mugello se jel další závod Moto3. Závod byl vypsán na 20 kol a z první řady do něj startovali Alex Rins, Jack Miller a český závodník Jakub Kornfeil. Ve druhé řadě stáli Romano Fenati, Alex Márquez a Alexis Masbou. V řadě třetí pak stáli Karel Hanika, Juanfran Guevara a Brad Binder.

Před startem zahřívacího kola měl problémy se svým motocyklem nizozemský pilot Bryan Schouten, musel být zatlačen do boxů a startovat tak z pit lane.

Po startu se vedení ujal Miller, ne však na dlouho, protože v zatáčce se před něj dostal Rins. Za Millerem poté následovali Fenati, Márquez, Kornfeil, Masbou a McPhee. Karel Hanika neměl ideální start a po prvním kole byl klasifikován na 15. místě.

Efrén Vázquez, kterému se nepovedla kvalifikace a startoval až z 10. místa, ulil start a dostal penalizaci průjezd boxovou uličkou. Po startu do závodu se sice o několik míst posunul, ale penalizace definitivně zhatila jakékoliv jeho plány na to, dostat se výš a bojovat i o pódium. Jelikož bylo pole vcelku, po absolvování penalizace se Španěl propadl až na poslední 34. místo.

Na čele mezitím zuřil souboj. Bojovala tam skupinka, kterou chvíli vedl Rins, chvíli Márquez a na první místo se dokonce na nějakou dobu probojoval i John McPhee. Jakub Kornfeil si počínal velmi dobře, pohyboval se kolem páté pozice, když ve čtvrtém kole do něj zezadu narazil Niccoló Antonelli. Ital manévr neustál, skončil na zemi a znamenalo to pro něj další závod v řadě, který nedokončí. Kornfeil vyjel mimo trať, byl schopný v závodě pokračovat, avšak již s minimální nadějí na bodované pozice.

Na čele se po několika kolech utvořila osmičlenná skupina. Ve skupině byli Miller, Rins, Márquez, McPhee, Fenati, Bagnaia, Masbou a Isaac Viňales. Jelikož se v této skupině často předjíždělo a téměř v každé zatáčce se měnilo pořadí, netrvalo dlouho a do skupiny se přítáhli i další piloti. Tak se stalo, že téměř celé pole bojovalo o umístění na stupních vítězů.

Po několika kolech se to ustálilo a v čelní skupině jezdilo 13 závodníků. Kromě již výše zmíněných tam ještě byli Bastianini, Guevara, Ajo, Hanika a dostal se tam i Oliveira. 

Ze skupiny však kvůli pádu vypadl John McPhee a Francesca Bagnaiu zradila technika.

Jakub Kornfeil bohužel pro potíže se svým motocyklem musel závod vzdát a zajet do boxů.

I tak se ale bylo na co dívat, protože skupina na čele předváděla dechberoucí souboj. Dobře tam pracoval mladík Bastianini, který velmi srdnatě bojoval o umístění na stupních vítězů. Vzdát se ale samozřejmě nechtěli ani hlavní kandidáti na titul mistra světa Miller, Fenati, Rins či Márquez.

V závěrečných kolech závodu se pole doslova přelívalo. V předposledním kole došlo trochu k uklidnění, aby vše gradovalo v kole posledním.

Jack Miller udělal drobnou chybu, dostal se do potíží a bohužel to odnesli i Márquez a Bastianini. Všichni tři se váleli v kačírku a bylo jasné, že ani jeden z nich si tentokrát vavříny ze závodu neodnese.

To se do čela dostal Viňales. Následovali ho Fenati a Rins. Cílovou čárou projeli téměř vedle sebe, a tak o pořadí musela rozhodnout cílová fotografie. Ta nakonec určila, že na domácí trati se vítězem stal Romano Fenati a to o pouhých 0,010 sekundy před Isaacem Viňalesem. O další tisícinku za ním skončil Alex Rins.

Výborné čtvrté místo získal nakonec pro Mahindru Miguel Oliveira, krásné páté místo vybojoval Niklas Ajo. Spokojení jistě byli i šestý Alexis Masbou a sedmý Alessandro Tonucci. Nejlepší desítku ještě doplnili Juanfran Guevara, Brad Binder a Karel Hanika.

Na dalších bodovaných pozicích skončili 11. Zulfahmi Khairuddin, 12. Efrén Vázquez, 13. Philipp Oettl, 14. Matteo Ferrari a 15. Danny Kent.

V šampionátu vypadá situace následovně. Vede stále Jack Miller, který má 104 bodů, druhý Romano Fenati má bodů 99 a na třetím místě je Alex Rins s 87 body.

Další závod se jede za dva týdny ve španělské Barceloně.

----------------------------------------------------------------------------

To byl teda závod! Moto3 je vždycky super, ale tentokrát se to tam opravdu řezalo hlava nehlava :-D

Fenatiho nemusím, takže nemůžu říct, že bych byla bůh ví jak nadšená z jeho vítězství. A nemusím ani Rinse. Ještě, že se na bednu dostal aspoň ten Isaac :-P Nemůžu si pomoct, ale nějak jsem si ho za posledních pár závodů oblíbila :-D

Super závod od Miguela Oliveiry! Já ani nepostřehla, že se dostal do té čelní skupiny a v posledním kole jsem docela zděšeně koukala, že bojuje pomalu o pódium! :-D A Niklas Ajo 5.!!! Šikulka :-)

Jsem ráda, že Karel dojel v TOP 10. Další pěkný výsledek v jeho nováčkovské sezóně :-)

Zulfahmi na bodech, to je taky super, stejně jako Danny Kent. Sice jenom jeden bod, ale pořád lepší než nic.

A nečekala jsem, že Efrén se dokáže posunout až na body, ale výpadky a chyby soupeřů, a taky jeho stíhací jízda mu k pár bodíkům dopomohly.

A ještě moc moc chválím Arthura Sissise :-) Bojoval tam v té druhé skupině, dokonce byl nějakou dobu 15., takže to vypadalo na první letošní body. Body z toho sice nebyly, ale 17. místo znamená, že se pomalu zlepšuje a to je to, o co jde :-) Je to vyrovnání zatím jeho letošního nejlepšího výsledku z minulého závodu ve Francii. A já věřím, že se bude už jenom a jenom zlepšovat :-)

Tak. Kuba. Ach jo. Ten kluk má vážně smůlu. Poprvé v životě startoval z první řady, v závodě to vypadalo dost nadějně, třeba i na TOP 5 a zase ten Antonelli. Já mu kdysi fandila, ale jak on pořád padá, tak si říkám, jestli to má vůbec smysl..Mimochodem, jediný závod, kde Antonelli nespadl, byl hned ten první v Kataru....

Škoda taky Johna McPhee. Je vidět, že ten kluk na to má, ale taky víc padá, než dojíždí do cíle...

A ten závěr. Škoda, škoda, přeškoda. Ale tentokrát to byla Jackova chyba. I tak je mi ho ale líto :-( Stále ale vede šampionát, a do konce sezóny toho ještě hodně zbývá, tak jsem zvědavá, co všechno nás ještě čeká ;-) Jo, a musím říct, že Bastianini jel fakt dobře, až jsem mu i tu bednu přála. Tak třeba příště...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář