Maverick Viñales versus Luis Salom

29. květen 2014 | 18.47 |
› 

pons_Nyní to jsou týmoví kolegové v Moto2, ale ještě loni oba závodili v Moto3, a dokonce proti sobě bojovali o titul mistra světa. Jaké to je, sdílet nyní stejnou garáž, tak o tom mluvili dva španělští závodníci Maverick Viñales a Luis Salom.

"Byla to opravdu zábava," říká Maverick Viñales o jejich rivalitě v loňském roce. "Byli jsme opravdu rychlí, odvážní až do posledních kol a díky tomu jsme si to všichni neuvěřitelně užívali. Myslím, že to pro nás pro všechny bylo skvělé, a nakonec jsem to byl já, kdo získal titul."

Ten okamžik, kdy oba piloti zjistili, kdo bude během následujícího roku jejich týmovým kolegou, byl jistě zvláštní, zvláště poté, jak probíhaly závody Moto3 a boje o titul.

"Pro mě to nebyl žádný problém, když jsem zjistil, že bude mým týmovým kolegou," prozradil Luis Salom. "Nejdůležitější věcí bylo, že jsem se cítil v pohodě v týmu a tohle jsem samozřejmě akceptoval."

Naopak pro Viñalese to byl trošku šok. "Nejprve jsem tomu nemohl uvěřit! Ale nakonec, je to pro mě stejný soupeř jako všichni ostatní a také ten, kterého respektuji. Věřím, že se jeden druhému snažíme různými způsoby pomoct."

"Všechno, co můžeme sdílet, tak sdílíme," odhaluje Viñales. "Oba se snažíme zlepšovat a oba jsme v Moto2 nováčci a vlastně je to v zájmu nás obou."

maverick_vinales

Tak zdvořilí, jak jeden ke druhému jsou, a to i přes oboustranný užitek, který z učení se v nové kategorii mají, tak touha vyhrát převýší všechny ostatní pocity.

"Samozřejmě, že i letos jsme rivalové, ale to není jenom Maverick," říká vážným tónem hlasu Salom. "Každý pilot na startovním roštu je soupeř."

"Dokonce si myslím, že v Moto2 je větší rivalita než v Moto3."

"Jediná věc, kterou dělám, je, že se soustředím na svou práci, vždy se snažím zlepšovat a užívám si čas strávený na svém motocyklu. Vždycky se snažím dělat tohle, a ještě něco navíc. Moto2 je komplikovaná kategorie, kde si nemůžete dovolit udělat chybu. Soustředím se na sebe a postupuji krok po kroku."

luis_salom_3

Takže fakt, že jsou nyní týmoví kolegové, neznamená, že již nejsou rivaly. Konec konců, to nám dokázali při těsném souboji jak v Jerezu, tak i v Le Mans.

Na závěr byl Maverick Viñales dotázán, zda fakt, že jsou týmoví kolegové, ovlivnilo jeho myšlení při takových okamžicích, jaké nastaly právě v Jerezu a v Le Mans.

"Nikdy! Trať je trať!"

A nyní se podívejme na trochu statistik, platných po pěti závodech sezóny 2014.

Počet startů do závodů:
Viñales: 54 (49 ve 125cc/Moto3; 5 v Moto2)
Salom: 82 (77 ve 125cc/Moto3; 5 v Moto2)

Počet umístění na stupních vítězů:
Viñales: 32 (31 v 125cc/Moto3; 1 v Moto2)
Salom: 23 (22 v 125cc/Moto3; 1 v Moto2)

Počet vítězství:
Viñales: 13 (12 v 125cc/Moto3; 1 v Moto2)
Salom: 9 (všechny v Moto3)

Počet pole position:
Viñales: 10 (všechny v 125cc/Moto3)
Salom: 4 (všechny v Moto3)

Počet titulů mistra světa:
Viñales: 1 (Moto3)
Salom: 0

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář