Rins: Nejtěžším soupeřem byl Maverick Viñales

23. květen 2014 | 16.42 |
›

alex_rins_1Alex Rins ví, jak závodit. Španělský talentovaný mladý pilot, který pochází z Barcelony, se na světové scéně poprvé objevil v roce 2012 a hned ve své první sezóně dokázal získat umístění na stupních vítězů. Bylo to třetí místo při závodě ve francouzském Le Mans, což byl jeho vůbec čtvrtý závod v kariéře.

Během loňského roku předvedl ještě působivější výkony. Až do konce sezóny bojoval o titul mistra světa, který nakonec prohrál s Maverickem Viñalesem a skončil na druhém místě.

V letošní sezóně patří Rins k favoritům na zisk titulu a společně se svým týmovým kolegou Alexem Márquezem tvoří silnou dvojici u týmu Estrella Galicia. Oba dvou jsou navíc podporováni společností Red Bull. A právě pro stránky Redbull.com Rins poskytl rozhovor, kde hovoří zejména o svých závodních začátcích a o své cestě světovým šampionátem.

Alexi, jaká je tvá první vzpomínka na pilotování motocyklu?
Nejsilnější vzpomínku mám, když jsem jel v La Torre (což je u Barcelony) na mém vůbec prvním motocyklu. Byla tam trať a neměli jsme poblíž žádné fotbalové hřiště a tak podobně, takže jsem jezdil se sousedem, který měl také motorku.

Jaká byla tvá první motorka?
Byly mi tři roky a rodiče mi koupili čtyřkolku, Suzuki 50cc. Potom jsem měl LEM 50cc.

Měl jsi ve svých začátcích hodně pádů?
Se čtyřkolkou ani ne, protože má čtyři kola, takže to (řízení) bylo jednodušší, ale na dvou kolech, jo, několik jsem jich měl!

Kdo tě naučil řídit motocykl?
Můj táta. Byl to vždycky on, s kým jsem jezdil.

alex_rins_2

Pamatuješ si svého prvního rivala?
Samozřejmě! Byl to při závodění v kubatuře 70cc. Jmenoval se Edgar García. Vždycky jeden z nás skončil první a ten druhý byl druhý. To bylo v roce 2006.

A kdo byl tvým nejtěžším soupeřem?
Bez pochyby Maverick Viñales. Luis Salom je také těžký soupeř, ale proti Maverickovi jsem závodil delší dobu a je to závodník, který je neuvěřitelně neústupný, je to opravdu silný pilot.

Co si pamatuješ ze svého debutu v mistrovství světa?
To bylo v Kataru 2012 na motocyklu Honda Suter. Bylo to náročné, protože jsem se toho hodně učil. Ten víkend si pamatuju zcela jasně, protože to byl můj první závod v mistrovství světa a byl plný různých emocí.

A co tvoje první pódium?
To bylo v Le Mans a byl to můj teprve čtvrtý závod v mistrovství světa. Pamatuju si, že pršelo a já startoval až z 26. místa. Spousta pilotů spadla – bylo opravdu obtížné jet – ale já jsem byl schopný udržet tempo a skončil jsem třetí.