VC Francie 2014

19. květen 2014 | 11.24 |
›

Na francouzkém okruhu Le Mans se o víkendu jel další závod MotoGP. Závod byl vypsán na 28 kol a z pole position do něj startoval Marc Márquez. Vedle něj se do první řady postavili Pol Espargaró a Andrea Dovizioso. Ve druhé řadě stáli Stefan Bradl, Valentino Rossi a Jorge Lorenzo. Z řady třetí startovali Álvaro Bautista. Aleix Espargaró a Dani Pedrosa. Český pilot Karel Abraham startoval z 18. místa.

V týmu Ioda tentokrát nemohl startovat Danilo Petrucci, který se v minulém závodě zranil. Místo něj měl být nasazen jiný Ital, a sice Luca Scassa, jenže ten se v pondělí při testování také zranil, takže tým se nakonec ve Francii vůbec neobjevil.

Po startu do závodu šel na první místo Dovizioso, za něj se zařadili Bradl, Rossi, P. Espargaró. Po úvodních strkanicích upadl Nicky Hayden a po kolizi skončili také Hector Barberá a Andrea Iannone.

Rossi se kolo co kolo propracovával dopředu, až se dostal na čelo závodu. Druhý byl Dovizioso, třetí Pol Espargaró a Stefan Bradl se propadl až na čtvrté místo.

Marc Márquez se po startu lehce propadl, a potom v jedné části tratě udělal menší chybu, takže mu patřilo až 10. místo. Dostával se však kupředu.

Naopak Andrea Dovizioso se pomalu začal propadat pořadím.

Rossi vydržel v čele závodu do 12. kola, když se k němu přihnal Marc Márquez a italského rivala předjel. Po pár kolech si začínal vybudovávat náskok.

Třetí se držel stále Pol Espargaró, ale nakonec ho předjel Álvaro Bautista, který v tomto závodě předváděl pěknou jízdu. Za Espargarem se přibližovala dvojice Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo.

Marc Márquez nakonec neměl sebevětší probém a dojel si pro páté vítězství v letošní sezóně. Jelikož to byl pátý závod sezóny 2014, tak to znamená, že španělský závodník je letos zatím neporažen. Druhý dojel Valentino Rossi a třetí Álvaro Bautista.

Na čtvrtém místě byl nakonec Pol Espargaró, pro kterého to je nejlepší výsledek v MotoGP. Kdo naopak asi moc spokojený nebyl, tak to byli pátý Dani Pedrosa a šestý Jorge Lorenzo. Sedmý skončil Stefan Bradl, osmý Andrea Dovizioso, devátý Aleix Espargaró a desátý Bradley Smith.

Bodovali ještě 11. Cal Crutchlow, 12. Scott Redding, 13. Yonny Hernández, 14. Hiroshi Aoyama a 15. Karel Abraham.

Abraham byl ještě pár kol před cílem 16., jenomže Colinu Edwardsovi jedoucímu před ním v závěru závodu pravděpodobně došel benzín a Američan svůj motocykl tak tak dostal do cíle, bylo to však až na 17. místě. Před něj se ještě dokázal posunout Michael Laverty. Na 18. místě pak skončil Broc Parkes a 19. skončil domácí Mike di Meglio.

Nedokončili Nicky Hayden, Hector Barberá a Andrea Iannone.

V čele šampionátu je samozřejmě Marc Márquez s maximálním počtem 125 bodů. Druhý Dani Pedrosa má 83 bodů a třetí je Valentino Rossi s 81 body.

Dalším závodem je VC Itálie na okruhu Mugello. Ten se jede 1. června.

-----------------------------------------------------------------------------

Závod jsem viděla celý a musím říct, že začátek byl dobrý, jak se tam toho hodně dělo a míchalo se pořadí.

Bohužel zas to dopadlo tak, jak to dopadlo. Ty jo, to je nudnější než Mercedes v F1 :-D :-P

Mám ale radost, že se na bednu zase konečně dostal Álvaro :-) Po té katastrofě, kdy v prvních třech závodech spadl, konečně získal pořádně body.

Na druhou stranu sice trochu škoda, protože Pol byl blízko k pódiu, ale pro něj je čtvrté místo pomalu taky jako pódium a to pravé pódium ještě určitě přijde :-)

Stefan začal výborně a nakonec byl 7. Jako je to dobrý, ale nevím, co se s ním dělo. Jestli měl zase problémy s tou rukou...

I s Dovim to na začátku závodu vypadalo zajímavě, nakonec skončil až za Stefanem. Teda, ne že bych Dovimu bůhví jak fandila, ale tak nějak výsledek na bedně jsem mu i přála.

Karlovi se štěstím spadlo do klína 15. místo a 1 bod, který se jistě počítá :-)

A teď trošku odjinud. To co tam předváděl komentátor na Fandovi? :-O Snad celý závod tvrdil, že v prvním kole spadl Scott Redding  a to, že Scott jel na 13. a pak na 12. místě úplně ignoroval...