VC Francie 2014

19. květen 2014 | 10.52 |
›

Na francouzském okruhu Le Mans se jel další závod Moto2. Ten byl vypsán na 26 kol a z první řady startovali Jonas Folger, Esteve Rabat a Luis Salom. Ve druhé řadě stáli Mika Kallio, Thomas Lüthi a Simone Corsi. Řadu třetí obsadili Maverick Viňales, Ricard Cardús a Sandro Cortese.

Po startu šel do čela závodu poleman Folger, záhy ho však překonal Mika Kallio. Za ním jeli Simone Corsi, Luis Salom, Esteve Rabat a Folger byl až za nimi.

To už v závodě nepokračoval Xavier Simeon, který upadl v prvním kole. Po vzájemné kolizi upadli i Mattia Pasini a Ricard Cardús a kvůli technické závadě už nemohl pokračovat ani domácí Johann Zarco.

Po dvou kolech na čele závodu Miku Kallia vystřídal Simone Corsi. Kallio byl druhý. Na třetím místě se držel Luis Salom, za ním jeli Rabat, Folger, Maverick Viňales, Thomas Lüthi a Dominique Aegerter.

Na čele závodu stále byl Corsi před Kalliem a Salomem. V 19. kole se ale do čela závodu dostal Mika Kallio. Simone Corsi byl druhý a třetí byl stále Luis Salom, ale musel se začít bát, protože za ním se blížil Esteve Rabat.

Mika Kallio si vybudoval lehký náskok, za ním však jeli Corsi, Rabat, Salom, Viňales a Folger, kteří bojovali o stupně vítězů. Zejména Rabat, který se dostal před Saloma, se snažil atakovat Simone Corsiho.

Mika Kallio si dojel pro druhé vítězství v letošní sezóně v řadě. Druhé místo nakonec ubránil Simone Corsi a třetí skončil Esteve Rabat. Čtvrtý byl Maverick Viňales, pátý Luis Salom a šestý Jonas Folger. V TOP 10 ještě skončili sedmý Dominique Aegerter, osmý Thomas Lüthi, devátý Sam Lowes a desátý Franco Morbidelli.

Bodovali ještě Marcel Schrotter, Sandro Cortese, Randy Krummenacher, Anthony West a Hafizh Syahrin.

V čele šampionátu je stále Esteve Rabat, který má na svém kontě 99 bodů. Druhý Mika Kallio však něco stáhl a momentálně má 92 bodů. Třetí se stále drží Maverick Viňales se 62 body.

Další závod se jede za dva týdny v italském Mugellu.

------------------------------------------------------------

Ani závod Moto2 jsem neviděla. Dorazila jsem domů a akorát bylo vyhlašování vítězů. Když jsem uviděla, že vyhrál Mika, to bylo radosti! :-) Je to super! Druhý závod v sezóně, který vyhrál, navíc druhý za sebou a na prvního Rabata v šampionátu už má jenom ztrátu 7 bodů!

Jsem ráda, že je Simone zase na pódiu, zasloužil si to :-)

Taky Luis koukám, že se mu celkem vedlo. Páté místo je pěkné :-) Mohl ale porazit kolegu Viňalese :-P

Mě potěšilo, že bodovali Sandro a Randy :-) A Sam Lowes v TOP 10! :-)

To co tam dělali kluci od Aspara Jordi a Nico, že ani jeden z nich nebodoval? :-/ A Gino Rea 19. Hm...není to nic moc, ale myslím, že by to mohlo být i horší...

Škoda pádu Xaviera a taky škoda, že kvůli technice musel odstoupit Johann. Jsem mu doma přála pěkný výsledek...