VC Francie 2014

19. květen 2014 | 10.13 |
›

Na francouzském okruhu Le Mans se jel další závod Moto3. Do závodu vypsaného na 24 kol startovali z první řady Efrén Vázquez, Jack Miller a Alex Rins. Ve druhé řadě stáli Alexis Masbou, Niklas Ajo a Isaac Viňales. Do řady třetí se postavili Alex Márquez, John McPhee a Zulfahmi Khairuddin. Z českých pilotů na tom na roštu byl lépe Karel Hanika, který stál na 11. místě. Jakub Kornfeil startoval z 20. místa.

Do čela se po startu závodu dostal Jack Miller. Za ním jeli Vázquez, Rins, Masbou, Ajo, Viňales. V prvním kole upadl Juanfran Guevara.

Po čtyřech kolech Millera na prvním místě vystřídal Alex Rins. To už v závodě nepokračoval Karel Hanika, který dostal highsider, a nepokračoval ani Niccoló Antonelli, který také upadl.

V osmém kole se na chvíli na čelo dostal Vázquez, ale o něco později opět vedl Rins.

Vázquez měl nejprve v závodě menší kontakt s Jackem Milerem, a poté trefil zadní kolo Alexe Márqueze. Márquez měl co dělat, aby tento moment ustál.

V polovině závodu stále vedl Alex Rins před dobře jedoucím Isaacem Viňalesem, Alexem Márquezem, Jackem Milerem, Efrénem Vázquezem a Romanem Fenatim. Český pilot Jakub Kornfeil se již v té době propracoval na 11. místo a bojoval o umístění v nejlepší desítce.

Alexe Rinse, který jel celkem pohodlně na čele závodu, dokázal dotáhnout Efrén Vázquez a předjel ho. Za nimi bojovali Miller, Viňales a Márquez. To už pro technické problémy musel odstoupit Romano Fenati.

Závěr závodu byl opět strhující. O pódium bojovali Miller, Vázquez, Rins a Viňales. Jack Miller a Efrén Vázquez se dostali do kontaktu a Vázquez pak vyjel mimo trať. To znamenlo, že boj o stupně vítězů pro něj skončil. Cílem závodu nakonec jako první projel Jack Miller, druhý skončil Alex Rins a třetí Isaac Viňales, pro kterého to jsou první stupně vítězů.

V nejlepší desítce ještě skončili Francesco Bagnaia, Alex Márquez, Efrén Vázquez, Enea Bastianini, John McPhee, Alexis Masbou a Jakub Kornfeil. Bodovali dále Zulfahmi Khairuddin, Miguel Oliveira, Danny Kent, Brad Binder a Philipp Oettl.

Po dojezdu do cíle ještě Efrén Vázquez bouchl Jacka Millera do zad (pravděpodobně za manévr z posledního kola závodu) a Vázquez tak pravděpodobně dostane nějaké napomenutí či trestný bod za nesportovní chování.

V čele šampionátu je tak i nadále Jack Miller, který má 104 bodů. Druhý Romano Fenati má 74 bodů a třetí je Efrén Vázquez se 72 body.

Další závod se jede za 2 týdny v italském Mugellu.

-----------------------------------------------------------------

Závod jsem neviděla, takže moje osobní shrnutí nebude nic moc. Doufám, že ale závod někde seženu, abych se na něj mohla podívat aspoň dodatečně, protože jak jsem tak četla, tak to zase byla super bitva. A navíc vyhrál Jack :-D

To mám opravdu radost, že se to Jackovi povedlo :-) Jsem ráda, že na bednu se dostal Isaac. Za to, jak pěkně zatím letos jezdil, si to konečně taky zasloužil.

Kuba startoval jako 20. a do cíle závodu dojel na 10. místě a to je krásný postup vpřed a Kubu rozhodně chválím :-) Škoda Karla, že spadl :-/

Danny skončil 13., takže má aspoň pár bodů. Naopak Niklas pár kol před cílem spadl :-/

Čí výsledek mě ale potěšil, tak to byl ten Zulfahmiho, který se již dobře kvalifikoval a svou pěknou startovní pozici dokázal přetavit i v pěkný výsledek v závodě :-) Jen tak dál!

A taky Arthur Sissis mi udělal radost. On startoval jako 27. a v závodě dojel jako 17. Ano, nejsou za to žádné body, ale já mám radost z toho, jaký udělal pěkný postup a navíc, je to jeho zatím nejlepší výsledek v letošní sezóně :-)