Začíná další sezóna GP3

6. květen 2014 | 17.45 |

O tomto víkendu začíná další, v pořadí již pátá sezóna formulové série GP3. Proto jsem se rozhodla, že, podobně jako u sesterské GP2, sepíšu menší článek, který tuto novou sezónu uvede. Já sama za sebe musím říct, že se už moc těším a zároveň jsem dost zvědavá, protože se musím přiznat, že zatím moc závodníků, kteří jsou oznámeni, neznám. Nebo lépe řečeno, některá jména mi něco říkají, ale nikdy jsem je neviděla závodit.

Letos je na startovním roštu opět 9 týmů, ovšem proběhlo tu několik změn. Zmizel tým Bamboo Racing. Místo něj měl nastoupti Russian Time, ale kvůli problémům (zejména po smrti majitele týmu) je nakonec tím devátým týmem Hilmer, který působí i v GP2 a od letoška spojil své síly s týmem Formule 1, konkrétně s týmem Force India.

Článek se startovní listinou tu na blogu je a jakmile se objeví nové potvrzené jméno, tak se ho snažím aktualizovat. Stále však máme tři volná místa, jedno u týmu Trident a dvě u již zmíněného Hilmeru.

Nováčků máme v nové sezóně více než dost. Marvin Kirchhöffer, Jann Mardenborough, Santiago Urrutia, Alex Lynn, Emil Bernstorff, Ivan Taranov, Matheo Tuscher, Victor Carbone, Roman de Beer, Alfonso Celis jr. Ti všichni zažijí o víkendu svůj závodní debut v této sérii. Navíc se do GP3 vracejí Pål Varhaug, Richie Stanaway a Dean Stoneman.

Naopak oproti loňskému roku zde letos určitě neuvidíme Jacka Harveyho, Kevina Korjuse, Facu Regaliu, Carlose Sainze jr., Giovanni Venturiniho, Joshe Webstera, ani Daniila Kvyata. Ti všichni již mají pro letošek podepsané smlouvy na jiné závodní série a někteří již absolvovali i první závody. Poslední jmenovaný se stal loni šampiónem a pro letošek povýšil rovnou do královny motorsportu, do Formule 1, kde letos jezdí pro tým Toro Rosso a nutno podotknout, že se mu nevede vůbec zle.

A jak to vypadá s ohledem na favority na titul? Těžko odhadovat. Piloti sice za sebou mají předsezónní testy, ale to ještě o ničem nemusí vypovídat. Vypadá to ale, že silní budou nováčci týmu Carlin Alex Lynn a Emil Bernstorff, dále o titul budou pravděpodobně usilovat Nick Yelloly, Dean Stoneman, Patric Niederhauser či Robert Visoiu.

Já sama za sebe musí říct, že tam zatím žádného svého favorita nemám. Kevin Korjus odešel do Le Mans Series, Jack Harvey do Indy, Conor Daly do GP2 a Lewis Williamson, Melville McKee a Aaro Vainio bůhví kam. Jelikož jsem ale zatížená na severní Evropu, tak se asi zaměřím na podporování Jimmy Erikssona, Påla Varhauga a samozřejmě Patricka Kujaly. Jelikož máme v poli jeden finský tým (Koiranen GP), tak je určitě budu zase podporovat. Pro tým pojedou již zmíněný Eriksson, Carmen Jordá (tu mám taky ráda) a Santiago Urrutia. A Emil Bernstorff prý, ačkoliv je Brit, tak má dánské rodiče, takže ho asi taky začnu sledovat :-D Jak tak o tom ale přemýšlím, tak mým největším favoritem bude Nick Yelloly, tomu už pár let fandím. 

Kalendář závodů obsahuje pro letošní sezónu celkem 9 závodních víkendů a všechny se jedou jako doprovodné série Formule 1. Nově do kalendáře přibyly závody v Rakousku (Red Bull Ring) a v Rusku (Soči). Naopak opět bohužel chybí Monako.

Kalendář závodů 2014:

9.5 – 11.5. Španělsko – Barcelona
20.6. – 22.6. Rakousko – Red Bull Ring
4.7. – 6.7. Velká Británie – Silverstone
18.7. – 20.7. Německo – Hockenheim
25.7. – 27.7. Maďarsko – Hungaroring
22.8. – 24.8. Belgie – Spa-Francorchamps
5.9. – 7.9. Itálie – Monza
10.10. – 12.10. Rusko – Soči
21.11. – 23.11. SAE – Abu Dhabi

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář