VC Španělska 2014

4. květen 2014 | 21.54 |
›

Ve španělském Jerezu se jel další závod MotoGP. A ten byl navíc okořeněn několika zajímavými výročími. Marc Márquez jel svůj 100. závod, zatímco Jorge Lorenzo jel svůj 200. závod. Pro oba to navíc byla domácí GP, a navíc Jorge Lorenzo v den závodu oslavil 27. narozeniny.

Do první řady se kvalifikovali Marc Márquez, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Z druhé řady startovali Valentino Rossi, Aleix Espargaró a Andrea Dovizioso. Ve třetí řadě pak stáli Stefan Bradl, Pol Espargaró a Bradley Smith. Český závodník Karel Abraham startoval ze 16. místa.

Nestartoval Danilo Petrucci, který upadl v ranním warm upu a zlomil si zápěstí.

Dobrý start předvedli Márquez, Lorenzo, Rossi i Dovizioso. Chvilku trvalo než se pořadí ustálilo. Pak vypadalo následovně. Vedení se ujal Márquez, za ním jeli Rossi, Lorenzo, Pedrosa a Dovizioso.

Karel Abraham ve třetím kole upadl. Na svůj motocykl nasedl a pokračoval v závodě, avšak v 10. kole nakonec ze závodu odstoupil.

Krátce po Abrahamovi havaroval i Michele Pirro, který jel na divokou kartu u tovární Ducati. Pilotům na Ducati se příliš nedařilo, protože upadl i Andrea Iannone. Sice pokračoval dál, ale po pár kolech své snažení vzdal. Odstoupil i Cal Crutchlow. V první chvíli to vypadalo, že je to možná důsledek jeho zranění ruky po pádu v předminulém závodě. Nakonec se ukázalo, že Crutchlowovi nefungovaly brzdy.

Na čele si mezitím Marc Márquez začal budovat vteřinu po vteřině náskok. Druhý se držel Valentino Rossi, třetí byl jeho týmový kolega Jorge Lorenzo. Za nimi se ovšem přibližoval Dani Pedrosa.

Na pátém místě jel Andrea Dovizioso, na kterého dotíral Aleix Espargaró, nejlepší pilot na motocyklu kategorie Open. Po nějaké době se k nim dokázal propracovat i Álvaro Bautista, který neměl zrovna dobrý start z 10. místa na roštu, a předjel postupně Bradla a Smithe. Espargaró se v zatáčkách dokázal dostat před Doviziosa, avšak na rovince nemohl jeho tovární Ducati konkurovat.

Marc Márquez svůj náskok na čele závodu stále navyšoval. Rossi v klidu jezdil na druhém místě. Na třetího Lorenza se přitahoval Pedrosa, až se dostal těsně za něj a v 21. kole z celkových 27 to byl již on, kdo jel na pódiovém umístění.

Z vítězství v závodě se radoval Marc Márquez. Ten tak zatím nedal nikomu jinému šanci, protože máme odjeté v této sezóně čtyři závody a Márquez se čtyřikrát radoval z vítězství. Poprvé v této sezóně na pódium vystoupal Valentino Rossi, který dojel druhý. Třetí skončil Dani Pedrosa.

Na čtvrtém místě byl Jorge Lorenzo, pátý byl nakonec Andrea Dovizioso, šestý Álvaro Bautista, sedmý Aleix Espargaró, osmý Bradley Smith, devátý Pol Espargaró a do TOP 10 se ještě vešel Stefan Bradl.

Bodovali ještě 11. Nicky Hayden, 12. Hiroshi Aoyama, 13. Scott Redding, 14. Yonny Hernández a 15. Héctor Barberá.

Bez bodů skončili 16. Michael Laverty a 17. Broc Parkes.

Závod nedokončili Michele Pirro, Andrea Iannone, Cal Crutchlow, Karel Abraham, Mike di Meglio a Colin Edwards.

V šampionátu vede Marc Márquez, který má 100 bodů (plný počet). Druhý je Dani Pedrosa, který má 72 bodů a třetí je Valentino Rossi s 61 body.

Další závod se jede 18. května ve francouzském Le Mans.

--------------------------------------------------------------

Teda. Čtyři závody ze čtyř. Nechci říct, že je to nuda, protože to by asi vůči Márquezovi nebylo fér, a navíc, kdyby se to povedlo někomu, komu fandím, tak bych měla asi radost, ale prostě...prostě to nuda je :-D :-P

Já jsem dneska tak strašně přála vítězství Jorgemu. No a nakonec se nepovedla ani bedna...

Nicméně Valeho na pódiu vidím ráda, je to příjemná změna a zasloužil si to.

Álvaro má první body v této sezóně!!! Konečně!!!

Chválím Aleixe, bojoval statečně :-) A oba kluci od Tech 3 opět v TOP 10 ;-)

No...Stefan je sice v TOP 10, ale před závodem prohlašoval, že chce být v TOP 5, takže...sám po závodě říkal (resp. psal na twitteru), že je zklamaný. Ale že taky během závodu bojoval s problémy s rukou.

Cal taky bojoval s rukou. Vypadalo to dobře. Dokonce byl v TOP 10. Ale technika ho zradila. Což je škoda. Škoda a líto mi bylo i Micheleho.

No a od Karla jsem teda po tom startu ze 16. místa očekávala, že bude bojovat o body. Škoda, že místo toho příšel pád.