VC Španělska 2014

4. květen 2014 | 21.19 |
›

Ve španělském Jerezu se jel další závod Moto2. Ten byl vypsán na 26 kol a z první řady do něj startovali Mika Kallio, Sandro Cortese a Luis Salom. Ve druhé řadě stáli Thomas Lüthi, Dominique Aegerter a Esteve Rabat. V řadě třetí pak stáli Jonas Folger, Maverick Viňales a Marcel Schrotter.

Do závodu nestartoval Nicolas Terol. V sobotním tréninku totiž upadl a musel být převezen na prohlídku do nemocnice. Nestihl tak kvalifikaci a start mu nebyl doporučen. Žádné zlomeniny by mít však neměl. A nestartoval opět ani stále zraněný Josh Herrin. Toho ve Španělsku nahradil thajský závodník Ratthapark Wilairot.

Poleman Kallio neponechal nic náhodě a po startu se ujal vedení v závodě. Za ním se seřadili Aegerter, Folger, Salom, Lüthi, Corsi.

Sandro Cortese neměl příliš povedený úvod závodu a propadl se na konec první desítky. Jezdil tam společně s Viňalesem a Rabatem, avšak ti se od něj dokázali odpoutat. Zejména pak druhý jmenovaný se rozhodl zahájit stíhací jízdu na pódiové umístění.

Ve třetím kole upadl z 12. místa a slibně rozjetého závodu Sam Lowes. Krátce na to upadli i Louis Rossi a Marcel Schrotter. A netrvalo dlouho a ze zajímavě rozjetého závodu upadl i Simone Corsi.

Na prvních třech pozicích se stále nic neměnilo. Mika Kallio si udržoval svůj náskok. Za ním jeli Aegerter a Folger, mezi kterými byl chvíli rozestup větší, chvíli menší.

Na čtvrté místo se dokázal propracovat Esteve Rabat a začal stíhat třetího Folgera. Pátý jel Luis Salom, k tomu se však blížil jeho týmový kolega Maverick Viňales.

To už podruhé v závodě havaroval Sam Lowes a znamenalo to definitivní konec v závodě.

Zajímavý souboj probíhal o 11. až 18. pozici, kde jezdila velká skupina.

Dvě kola před cílem se Maverick Viňales posunul na páté místo, když předjel Luise Saloma.

To už v závodě podruhé havaroval Simone Corsi. A havaroval také Takaaki Nakagami, ten však pokračoval dál. Jenže o kolo později havaroval znovu, když dostal velmi škaredý highsider.

Mika Kallio si dojel suverénně stylem start - cíl pro první vítězství v této sezóně. Druhý skončil Dominique Aegerter, pro kterého to je nejlepší umístění v kariéře a třetí byl nováček v této kubatuře Jonas Folger.

Esteve Rabat byl čtvrtý, Maverick Viňales pátý, Luis Salom šestý. Na sedmém místě skončil Xavier Simeon, osmý byl Johann Zarco, devátý Sandro Cortese a nejlepší desítku doplnil Thomas Lüthi.

Bodovali ještě 11. Anthony West, 12. Jordi Torres, 13. Ricard Cardús, 14. Julián Simón a poslední bod na cílové rovince vybojoval Randy Krummenacher.

V šampionátu i nadále vede Esteve Rabat s 83 body. Mika Kallio však jeho náskok mírně ztáhl, když má 67 bodů. Třetí jsou Maverick Viňales a Dominique Aegerter, kteří mají shodně 49 bodů.

Další závod se jede 18. května ve francouzském Le Mans.

-------------------------------------------------------------------------------

Mika měl pole position! A vyhrál! Nic lepšího snad ani nemůže existovat! Jakou já měla (a vlastně ještě stále mám) radost! A hrála finská hymna.

A dokonce ji zahráli celou :-)

Mám radost i z druhého Dominiquea a musím říct, že i na třetím místě Jonas Folger mě celkem potěšil a to jsem mu vlastně nikdy nefandila. Ale tak pro mě pořád lepší Folger na pódiu než Rabat.

Šestý Luis je super, akorát škoda, že ho Maverick předjel. Xavier podal takový průměrný výkn tentokrát. A jsem ráda, že do TOP 10 se vešli Johann a Sandro :-)

A taky jsem ráda, že ten bod na cílové čáře vybojoval Randy, když porazil Axela Ponse. I když zrovna tentokrát jsem Axelovi body celkem přála, vypadal docela dobře a pohyboval se okolo 12. místa. Jenže tam byla ta velká skupina, takže se tam prostě děly věci :-D

Když už jsem u Axela, tak bych jenom tak ráda zmínila, že závodu se na divokou kartu účastnil i jeho mladší bratr Edgar. Ten skončil 25.

A teď ještě k pár dalším. Velká škoda pádů Simone Corsiho a Sama Lowese. No a ten Nakagamiho highsider byl fakt nehezký, snad z toho vyvázl v pohodě.

Gino Rea skončil 26. Ach jo. On by si taky zasloužil lepší motorku, lepší tým...prostě lepší všecko...