VC Španělska 2014

4. květen 2014 | 20.43 |
›

Na španělském okruhu Jerez se jel další závod Moto3. Z první řady do závodu, který měl 23 kol, startovali Jack Miller, Niccoló Antonelli a Alex Rins. Ze řady druhé startovali Isaac Viňales, Alex Márquez a Francesco Bagnaia. Ve třetí řadě pak stáli Efrén Vázquez, Niklas Ajo a John McPhee. Jakub Kornfeil startoval z 11. místa (4. řada) a Karel Hanika poté, co měl v trénincích i kvalifikaci technické problémy, stál na roštu na 29. místě (10. řada).

Dobře odstartoval Miller a ten šel také do vedení v závodě. Za ním jeli Vázquez, Antonelli, Viňales a Ajo. V prvním kole upadl brazilský závodník Eric Granado.

Ve druhém kole se do čela závodu dostal Efrén Vázquez. Ten tam však nevydržel příliš dlouho, protože se na čele závodu utvořila skupina, ve které se pořadí míchalo doslova každou zatáčkou. Ve skupině bylo 11 závodníků. O pár kol později jich zbylo pouze 10, protože Niccoló Antonelli havaroval, i když ho tak trochu postrčil Francesco Bagnaia.

O první místo bojovali zejména Jack Miller, Efrén Vázquez, Romano Fenati a Alex Rins. Za nimi ve skupině byli ještě Isaac Viňales, Francesco Bagnaia, Jakub Kornfeil, Alex Márquez, Niklas Ajo a Danny Kent.

Zhruba v polovině závodu se odtrhla čtveřice Vázquez, Fenati, Rins a Bagnaia. Za nimi jel s odstupem Miller a za ním jeli Kornfeil, Viňales a Márquez. Kent a Ajo pomalu začali být pohlcováni skupinou, která jela za nimi.

Netrvalo však příliš dlouho a na čele jela pospolu skupina Fenati, Rins, Vázquez, Miller a dokázali se k nim připojit i Viňales a Kornfeil. Márquez a Bagnaia už začali lehce ztrácet.

V závěrečných kolech závodu si zejména Fenati, Miller, Vázquez a Rins nic nedarovali, avšak v posledních metrech se přeci jen podařilo Fenatimu poodskočit a dojel si pro vítězství.

Je to druhé Italovo vítězství v řadě za sebou. Na druhém místě skončil Efrén Vázquez, pro kterého je to vyrovnání jeho nejlepšího životního výsledku. Na třetím místě skončil Alex Rins, který se tak letos poprvé probojoval na stupně vítězů.

Stupně vítězů tentokrát nezbyly na lídra šampionátu Jacka Millera, který skončil čtvrtý. Pátý dojel Isaac Viňales, šestý byl jeho týmový kolega Jakub Kornfeil, sedmý byl Alex Márquez, osmý Francesco Bagnaia, devátý Enea Bastianini a v TOP 10 ještě skončil Niklas Ajo.

Dále bodovali 11. Danny Kent, 12. Alexis Masbou, 13. John McPhee, 14. Miguel Oliveira a 15. Philipp Oettl.

Karel Hanika dokončil závod na 19. místě.

V šampionátu tedy i nadále vede Jack Miller, jehož náskok na druhého Fenatiho se však ztenčil. Miller má na svém kontě 79 bodů, Fenati má bodů 74. Třetí je pak se 62 body Efrén Vázquez.

Další závod se jede 18. května ve francouzském Le Mans.

--------------------------------------------------------------------------------

Mám radost z Efréna. A pevně doufám, že se mu konečně letos podaří vyhrát. On si to zaslouží jako nikdo.

Jinak mi na bedně už nikdo radost neudělal.

Rinse moc nemusím a Fenatiho nemusím ještě víc :-P

Na druhou stranu, nemohla jsem očekávat, že by Jack mohl být na bedně v každém závodě. Navíc v té konkurenci, která v Moto3 panuje. Takže i čtvrté místo se počítá, navíc tým Ajo měl celý závodní víkend problémy s motorem a to jak u Jacka, tak i u Karla. Karla musím pochválit. V závodě se oproti kvalifikaci posunul o 10 míst. A body nebyly zas až tak daleko. Pro něj je to stále sezóna učení a já myslím, že si v ní zatím vede moc dobře ;-)

Jsem ráda, že Niklas se vešel do TOP 10 a Danny málem taky.

Dva bodíky pro Mahindru vybojoval i Miguel Oliveira a to přes problémy jak s motocyklem, tak i s rukou. Naopak jeho kolega a můj oblíbený Arthur Sissis....Po pár kolech musel kvůli technickým problémům ze závodu odstoupit :-(

Ještě ale k pozitivnějším věcem. Kubu opravdu dost chválím. V závodě se mu vedlo velmi dobře a šesté místo je prostě super :-) A ukázal, že má i na víc, tak se na další závody v jeho podání těším :-)

Na divokou kartu jela mimo jiné i María Herrera, která se mi opravdu líbila. Dokonce se v jedné fázi závodu nacházela na krásné 12. pozici. Nakonec sice skončila bez bodů, když byla 17., ale rozhodně odvedla působivý výkon.

A teď ještě k dalším závodníkům, které mám ráda. Zulfahmi Kharuddin byl 20. Livio Loi, Brad Binder a Scott Deroue nedokončili.

A musím říct, že je mi líto Antonelliho. I když líto...ráda bych ho viděla v čelní skupině až do konce závodu. Jenomže už je tak nějak tradicí, že tam nevydrží. Asi si začnu sázet, v kolikátém kole spadne...:-P