VC Argentiny 2014

28. duben 2014 | 15.41 |
›

Na okruhu Termas de Río Hondo v Argentině se jel o víkendu další závod MotoGP. Z první řady do závodu, který byl dlouhý 25 kol, startovali Marc Márquez, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Ve druhé řadě stáli Aleix Espargaró, Andrea Dovizioso a Valentino Rossi. Ve třetí řadě pak byli Bradley Smith, Andrea Iannone a Stefan Bradl. Český závodník Karel Abraham startoval z 15. místa.

Úvodní kola závodu vypadala, jako kdybychom se dívali na závod Moto3 a ne na závod MotoGP. Spousta chaosu a člověk se chvilku ztrácel i v tom, kdo je vlastně na které pozici.

Závod krátce po startu skončil pro Álvara Bautistu a Danila Petrucciho, kteří oba nezávisle na sobě upadli.

Vedení se ujal Jorge Lorenzo a vypadalo to, že se pokusí svým soupeřům ujet. Za ním se seřadili Valentino Rossi, Dani Pedrosa, Marc Márquez a Andrea Dovizioso. Skvělý start měl i Andrea Iannone, který se procpal na druhé místo, ale v úvodní zatáčce se propadl.

To už spadl Aleix Espargaró. Svůj motocykl ale zvedl a pokračoval v závodě dál. A zahájil docela slušnou stíhací jízdu na bodované pozice.

Ve čtvrtém kole se na druhé místo propracoval Marc Márquez a začal stíhat vedoucího Lorenza. O třetí místo bojovali Rossi, Bradl, Iannone a Pedrosa. Pedrosa začal zajíždět poměrně rychlá kola a netrvalo dlouho a byl na třetím místě. Začal se příbližovat k prvním dvou pilotům a slibovalo to tak zajímavý závěr závodu.

Mezitím v boji o čtvrté místo se Bradl dostal před Rossiho.

V 16. kole šel do čela závodu Marc Márquez a rázem Lorenzovi trošku poodskočil. Na Lorenza začal dotírat Pedrosa.

V boji o čtvrté místo se Rossi dostal před Bradla.

Tři kola před cílem se Dani Pedrosa dostal na druhé místo před Jorge Lorenza. Zajížděl rychlá kola a rychle stahoval vedoucího Márqueze.

Bojovalo se ve středu pole, kde o 10. místo sváděla boj skupina Aoyama, Hayden, Hernández a Abraham.

Z vítězství v závodě se radoval Marc Márquez, který si připsal hattrick. V letošní sezóně se jely tři závody a on vyhrál všechny tři. Druhý skončil jeho týmový kolega Dani Pedrosa a na třetím místě byl Jorge Lorenzo.

Čtvrtý nakonec dojel Valentino Rossi, pátý byl Stefan Bradl, pro pěkné šesté místo si dojel Andrea Iannone, sedmý byl Bradley Smith, osmý jeho týmový kolega Pol Espargaró. Na devátém místě skončil Andrea Dovizioso a boj o desáté místo nakonec vyhrál Hiroshi Aoyama. Zároveň se stal nejlepším závodníkem v kategorii Open.

Dále bodovali 11. Nicky Hayden, 12. Yonny Hernández, 13. Karel Abraham, 14. Scott Redding a bod za 15. místo nakonec získal Aleix Espargaró.

Nebodovali 16. Héctor Barberá, 17. Michele Pirro (který jel na tovární Ducati místo zraněného Cala Crutchlowa), 18. Michael Laverty, 19. Mike di Meglio, 20. Colin Edwards a 21. Broc Parkes.

Do cíle nedojeli pouze Bautista a Petrucci, kteří vypadli v úvodu závodu.

V čele šampionátu je Marc Márquez, který má 75 bodů (tedy plný počet), druhý je Dani Pedrosa s 56 body a třetí je Valentino Rossi, který má 41 bodů.

Další závod se jede už tento týden na španělském okruhu v Jerezu.

----------------------------------------------------------------------------------

Škoda, že závod neměl o pár kol víc. Vzhledem k tomu, jak byl Dani rozjetý, tak si myslím, že by Marca dohnal a vyhrál...

Jorge letos konečně (relativně) bez problémů a konečně získal nějaké pořádné body.

Chválím Stefana za páté místo. Vyzdvihuju i Iannoneho šesté místo, ale ne, jeho fanynkou nejsem a zřejmě ani nikdy nebudu, ale každopádně si myslím, že dobrý výkon (i někoho, komu nefandíme), se prostě vyzdvihnout musí.

Škoda, že Aleix spadl. Mohl tam s nima bojovat v TOP 10. Nakonec získal aspoň ten jeden bod.

Dobrých pár bodů pro Karla. Podle mě jel pěkný závod a slušně tam bojoval s Hernándezem a oběma piloty od Aspara.