VC Argentiny 2014

28. duben 2014 | 14.36 |
›

Na okruhu Termas de Río Hondo v Argentině se jel další závod Moto2. Závod byl vypsán na 23 kol a z první řady do něj startovali Esteve Rabat, Johann Zarco a Xavier Simeon. Ze druhé řady startovali Maverick Viňales, Jonas Folger a Luis Salom. Do řady třetí se kvalifikovali Mattia Pasini, Alex de Angelis a Simone Corsi.

Perfektní start předvedl Esteve Rabat a od prvních metrů závodu začal mít na své pronásledovatele náskok. Po prvním kole za ním byli Simeon, Viňales, Folger, Corsi a Salom. Zejména Simeon vypadal, že zkusí Španěla dohnat.

Naopak hned v prvním kole závod skončil pro Mattiu Pasiniho.

V pátém kole upadl ze slibně rozjetého závodu Maverick Viňales. Na čele byl stále Rabat, druhý jel Simeon. Za ním jela skupinka, ve které byli Corsi, Salom, de Angelis, Folger. K nim se přbližoval Dominique Aegerter.

Na prvních dvou místech se ani po polovině závodu nic nezměnilo. Avšak o třetí místo hořel souboj. Bojovali tam Corsi se Salomem a k nim se přidal i Aegerter.

Stylem start - cíl závod ovládl Esteve Rabat. Druhý skončil Xavier Simeon a třetí místo vybojoval nováček Luis Salom.

Na čtvrtém místě skončil nakonec Dominique Aegerter, pátý byl Simone Corsi, šestý Alex de Angelis, sedmý Mika Kallio, osmý Sam Lowes, devátý Sandro Cortese a desátý byl Jordi Torres.

Bodovali ještě 11. Marcel Schrotter, 12. Anthony West, 13. Franco Morbidelli, 14. Nicolas Terol a 15. Takaaki Nakagami.

V šampionátu vede Esteve Rabat, který má 70 bodů. Na druhém místě je Mika Kallio se 42 body a třetí je Maverick Viňales, který má bodů 38.

Další závod se jede už tento týden, a to na španělském okruhu Jerez.

------------------------------------------------------

Konečně! Konečně se Xavierovi povedlo pódium! Teda, není to jeho první bedna v životě, ale letos jo a navíc první letošní body. On v uplynulých dvou závodech byl vždycky ve předu a něco se stalo, a on žádné body nebral.

Další, z koho mám radost, je Luis. On totiž Maverick začal sezónu až podezřele dobře a já se bála, že týmového kolegu (a loňského soupeře z Moto3) zašlape do země. A vida, Luis ukázal, že to zvládne taky! A tu radost, jakou měl :-)

I Dominique Aegerter jel skvěle. Jsem ráda i za 7. místo Miky. On totiž startoval až jako 16., takže jsem si žádné velké iluze o závodě nedělala...Mika jel tento víkend svou 200. Grand Prix. Je to první Fin, který něčeho takového dosáhl.

Chválím i Sama, Sandra a Jordiho, kteří všichni byli do TOP 10.

Naopak jsem vůbec nepochytila, co se stalo Johannovi Zarcovi, který startoval z první řady a nakonec ani nebere body :-O Podobně i Jonas Folger. Ten ještě pár kol před koncem bojoval v TOP 10 a taky je nakonec bez bodů...

Abych ještě doplnila piloty, kterým fandím, tak Randy Krummenacher byl 27. A to se na začátku závodu pohyboval na 14.místě :-/ Gino Rea skončil 30. (neboli předposlední).

Závodu se na divokou kartu účastnil i argentinský pilot Sebastian Porto. Ten skončil 23. A úplně, když jsem ho viděla, tak mi připomněl všechny ty okamžiky z minulých let, kdy ještě byla kategorie 250 cc a Sebastian tam jezdil a já mu fandila...Takový zvláštní to bylo no...Ach jo, zas mám melancholickou chvilku... :-D