GP Německa

18. červenec 2011 | 15.50 |
›

Poprvé v této sezóně závod MotoGP dokončilo všech 17 jezdců, kteří se postavili na start.

Závod vyhrál Španěl Dani Pedrosa. To je, panečku, návrat po zranění, jak má být!! Druhý skončil jeho krajan Jorge Lorenzo a třetí byl Casey Stoner z Austrálie. Na čtvrtém místě pak byl Andrea Dovizioso, pátý Ben Spies, šestý Marco Simoncelli. Na sedmém místě skončil Álvaro Bautista, který včera předvedl vážně dobrý závod, osmý byl Nicky Hayden, devátý Valentino Rossi, který startoval z poslední řady (ze 16. místa), a desítku uzavřel Colin Edwards. Jedenáctý pak dojel Héctor Barberá, dvanáctý Karel Abraham, třináctý Randy de Puniet, čtrnáctý Cal Crutchlow a patnáctý Hiroshi Aoyama. Bez bodů skončili Toni Elías a Sylvain Guintoli.

V poli byla jedna změna, a to, že Sylvain Guintoli jel v týmu Pramac Ducati místo zraněného Lorise Capirossiho.

V šampionátu vede stále Casey Stoner, ale už pouze o 15 bodů před Jorge Lorenzem. Další závod má kubatura MotoGP už tuto neděli 24.7.2011 na americkém okruhu Laguna Seca (kubatury 125 ani Moto2 zde nejezdí).