VC Argentiny 2014

28. duben 2014 | 12.13 |
› 

Na okruhu Termas de Río Hondo se jel další závod Moto3. Do závodu vypsaného na 21 kol startovali z první řady Jack Miller, Efrén Vázquez a Danny Kent. Ve druhé řadě stáli Jakub Kornfeil, Romano Fenati a Francesco Bagnaia. Do řady třetí se pak na roštu postavili Niklas Ajo, Alex Rins a Livio Loi. Kromě Jakuba Kornfeila má Česká republika v poli ještě Karla Haniku. Ten se kvalifikoval na 16. místě.

Jakmile červená světla zhasla, na startu zůstál stát Miguel Oliveira a do závodu pak už vůbec nezasáhl. Na jeho motocyklu selhala spojka.

Do kolizí v úvodní zatáčce byli bohužel zapleteni oba čeští jezdci (každý v jiném incidentu), kteří skončili na zemi. Oba však byli schopni pokračovat v závodě dál.

Po prvním kole byl na čele závodu Romano Fenati, kterého stíhali zejména Jack Miller a Efrén Vázquez. Za nimi se drželi Kent, Bagnaia, Ajo, McPhee, Rins a i Alex Márquez, který startoval až ze čtvrté řady.

John McPhee, který se pohyboval v čelní skupince, v osmém kole upadl. To se o vedení v závodě přetahovali Fenati a Miller a své k tomu chtěl říct i Vázquez. Ze zadu se ovšem blížila dvojice týmu Estrella Galicia Alex Márquez a Alex Rins. Danny Kent, který jel s nimi, pomalu přestával jejich tempu stačit.

To už odstoupil Francesco Bagnaia, který se po startu pohyboval vysoko.

O vedení v závodě se neustále přetahovali Miller s Fenatim. A v 15. kole se na 3. místo propracoval Alex Márquez. Tato trojice zbytku pole po pár kolech poodskočila. Za nimi jela dvojice Vázquez, Rins a za nimi byla další dvojice Kent, Viňales. Skvělou jízdu předváděl belgický pilot Livio Loi, který zrovna v den závodu slavil 17. narozeniny. Dokázal se dostat před Viňalese i Kenta. Poté předjel i Vázqueze s Rinsem a blížil se k úvodní skupince.

V závěrečných kolech tak o první místo bojovala čtveřice pilotů.

V závěrečné zatáčce závodu předjel Romano Fenati nejprve Alexe Márqueze a došlo mezi nimi ke kontaktu. To samé se poté opakovalo s Jackem Millerem. Fenati, který jezdí za tým Valentina Rossiho, v závodě zvítězil. Druhý skončil Alex Márquez a třetí Jack Miller. Na Livia Loie zbyla čtvrtá pozice, ale i tak je to jeho nejlepší umístění v kariéře. Závěrečné kolo a manévry Fenatiho se však ještě vyšetřovaly ředitelstvím závodu. Výseldky zůstaly beze změny, ale Fenati obdržel 1 trestný bod.

V TOP 10 ještě skončili 5. Alex Rins, 6. Efrén Vázquez, 7. Isaac Viňales, 8. Niklas Ajo, 9. Danny Kent a 10. Enea Bastianini. Dále bodovali 11. Alexis Masbou, 12. Juanfran Guevara, 13. Alessandro Tonucci, 14. Brad Binder a 15. Zulfahmi Khairuddin.

Jakub Kornfeil nakonec závod dokončil na 20. pozici. Karel Hanika tři kola před cílem znovu havaroval a do cíle se tak nepodíval.

Po průjezdu cílovou čáru došlo ještě k incidentu, kdy spadl Danny Kent. Jelikož to ale bylo až za cílovou čárou, tak mu 9. místo zůstává. Vypadá to, že se po projetí cílem dostal do kontaktu s týmovým kolegou Niklasem Ajem.

V šampionátu i nadále vede Jack Miller, který má 66 bodů.

Na druhé místo se dostal Romano Fenati, který má 49 bodů a třetí je Efrén Vázquez se 42 body.

Další závod se jede již tento týden ve španělském Jerezu.

---------------------------------------------------------------------------------

Ačkoliv jsem Jackovi další vítězství strašně přála, tak mi bylo jasné, že prostě všechny závody vyhrát nemůže. Za prvé by mě to možná i přestalo bavit, a za druhé, a to hlavně, to se prostě Moto3 nemůže stát. Prostě nemůže.

Na druhou stranu, docela jsem chápala to jeho naštvání na Fenatiho. Ale zase, jsou to závody, a nedá se čekat, že soupeři budou mezi sebou v posledním kole jednat jako v rukavičkách. Takže tak. A navíc, stále je to pro Jacka bedna a stále vede šampionát. A to je to, o co tady jde.

Já jsem strašně tomu Liviovi tu bednu přála! Taková škoda, že to nevyšlo. Jasně, pro něj je 4. místo úplná bomba, ale prostě...

Niklas a Danny v TOP 10 mi udělalo opravdu radost. Co mi ale radost neudělalo, to byla ta jejich kolize po projetí cílem.

A Zulfahmi vybojoval v této sezóně první bod!!!

Naopak Arthur Sissis 22. :-/ Ach jo...No ale jeho kolega Oliveira na tom byl ještě hůř, ten ani odstartovat nemohl. U Arthura to musíme brát pozitivně, protože je to letos první závod, který dokončil. V Kataru kvůli angíně startovat nemohl a v USA ho hned po startu sestřelil Locatelli.

A teď něco k českým jezdcům. Je to smůla. Vypadá to totiž, že ani jeden z nich si svůj pád po startu nezavinil. Někdo jiný je postrčil. Ale tak to se po startu stává. O to větší škoda Kuby, který startoval ze 4. místa a po startu se ve předu držel. Tak příště.

A ještě jsem chtěla pochválit nováčka Bastianiniho za 10. místo. Naopak jeho kolega Antonelli zase spadl. A on se držel v přední skupině. Jsem zrovna ségře říkala, že by tam mohl něco udělat, že je dobrý, jenže nic neudělá, protože pořád padá. No a chvilku poté opravdu spadl...Stejně tak říkám, že McPhee jede dobře a mohl by udržet Rinse s Márquezem (které já nemám ráda) za sebou. No a on spadl...

A ještě jedna perlička na konec. Vítězi Fenatimu pustili francouzskou hymnu na stupních vítězů. A ta se ještě po chvilce zasekla, a pak zase rozehrála. Jenže Fenati je Ital. Hymna ani nedohrála do konce. Pak se několik minut vůbec nic nedělo, a nakonec se přeci jen rozehrála italská hymna. 

Tento víkend se pořadatelé opravdu předváděli. Já neříkám, že jsou lidé bezchybní, to samozřejmě nejsou, ale věci, jakými jsou vlajky a hymny by prostě měly být v pořádku. Proč zmiňuju vlajky? Inu, o víkendu se jely i Superbiky. O těch tady na blogu už nepíšu, ale tuhle perličku sem připíšu. Na druhém místě ve druhém závodě skončil Alex Lowes, což je Brit. Na třetím místě byl Davide Giugliano, což je Ital. No a nad Lowesem se objevila italská vlajka a nad Giuglianem britská...Pořadatelé asi nějak nepochytili, na které straně je druhé místo a na které třetí. No jo no, stane se...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře