Miller: Do všeho dávám 110 %

19. duben 2014 | 18.00 |
› 

jack_miller_6Australan Jack Miller vyhrál úvodní závod sezóny 2014 v Kataru a bylo to zároveň jeho první vítězství v kariéře. Devatenáctiletý talent pak ovládl i následující závod v americkém Texasu.

Pilot tým Red Bull KTM Ajo tak svými dvěma vítězstvími potvrdil své postavení jednoho z favoritů na zisk letošního titulu v Moto3.

Jaká je tvá první vzpomínka a závodění?
Když mi bylo dva a půl roku, tak můj bratr, který je o tři roky starší, dostal motocykl Yamaha PW50, a já jsem na něm byl dřív než on!

Tvůj první závod?
Bylo mi sedm a jel jsem motokrosový závod na KTM. Od prvního okamžiku jsem to miloval. V každém kole jsem spadl ve stejném místě, ale pokaždé jsem pouze zvedl motorku a pokračoval dál! Stále to stačilo na to, abych byl v tom závodě čtvrtý. A pak to všechno pokračovalo. Můj bratr začal závodit, a závodění se stalo součástí naší rodiny.

Tvoje první nehoda?
Dávno před tím, než jsem začal závodit, tak jsem na farmě narážel do stromů. Nepamatuju si, kolik jsem měl nehod, a nebo, která byla ta úplně první. Celou dobu dávám do všeho 110 %, takže to znamená, že při motokrosu jsem padal hodně často na hlavu!

A co tvoje vůbec první vítězství?
To bylo při mém vůbec třetím motokrosovém závodě. Byla to série tří závodů a já chtěl jet všechny, jenomže jsem nemohl jet první závod, protože máma s tátou nám pořídili hlídání, když na týden odjeli pryč. Byl jsem schopný promluvit s ní, aby mi dovolila odstranit bazén a přestavit to na skate park. Takže jsem měl docela problémy! Potom jsem mohl jet ve druhém závodě a ten jsem vyhrál!

Pamatuješ si, kdo byl tvým prvním reálným soupeřem?
Ano, on momentálně závodí v Americe v motokrosu. Jackson Richardson. Od té doby, co jsem začal závodit, jsme spolu jezdili.

jack_miller_7

Řekni nám něco o Kataru, kde jsi získal své první vítězství v mistrovství světa.
Abych se tam dostal, tak to byla opravdová bitva se spoustou krve, potu a slz a od mých rodičů to byl také velký risk - hypotéka na dům a tak dále. Podepsání smlouvy s týmem Red Bull KTM Ajo byla pro mě ta nejlepší věc a na pódiu jsem se usmíval, protože jsem věděl, že to bylo správné rozhodnutí.

Jaká je tvá první reakce, když jedeš s jiným pilotem těsně v závěsu?
V minulých letech jsem se toho dost naučil. Před dvěma lety bych řekl, použijte všechny zbraně a jděte do toho tvrdě, ale teď je to jiné. Stále mám rád pocit, když vedu závod, ale také rád nechám jiné jezdce, aby mě předjeli a ujali se vedení a udělali nějakou práci, a já aspoň pošetřím trochu pneumatiky na závěrečná kola a závěrečný souboj.

První věc, která tě napadne, když zjistíš, že havaruješ?
Nejsem si jistý, jestli tohle budete moct publikovat. Rozhodně je to (pozn. anglické) slovo na čtyři písmena, které začíná na F! Také záleží na typu pádu. Pokud je to pád na předek, když ztratíte nad motocyklem kontrolu při brzdění, tak jste na zemi dřív, než si to vůbec stačíte uvědomit. Pokud je to highsider, zejména pak v pomalé zatáčce, máte dost času, kdy jste ve vzduchu, abyste zatli zadek! Můžete se také pokusit připravit na dopad a doufat, že to dopadne co nejlépe!

A otázka na závěr. První song, který si pustíš v mp3 před závodem?
Není to jeden konkrétní song, ale občas rád poslouchám rap. Někdy mám zas raději starší písně, například Dire Straits nebo AC/DC. To opravdu záleží na tom, jakou mám v ten okamžik náladu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Miller: Do všeho dávám 110 % marit 22. 04. 2014 - 11:26