VC USA 2014

14. duben 2014 | 11.29 |
› 

Na okruhu COTA v Texasu se jel další závod MotoGP. Závod byl dlouhý 21 kol a z první řady do něj startovali Marc Márquez, Dani Pedrosa a Stefan Bradl. Z řady druhé pak startovali Aleix Espargaró, Jorge Lorenzo a Valentino Rossi. Ve třetí řadě stáli Cal Crutchlow, Bradley Smith a Andrea Iannone. Český závodník Karel Abraham startoval ze 17. místa.

Ještě ani nezhasla červená světla a Jorge Lorenzo se výrazným způsobem pohnul ze své startovní pozice. O penalizaci průjezd boxovou uličkou nebylo pochyb. A on sám to věděl, protože na konci prvního kola, které absolvoval ve vedení závodu, si zajel do boxů svůj trest odpykat. Vrátil se na trať na úplně poslední pozici a začala jeho stíhací jízda vpřed.

Do čela závodu se tak dostal Marc Márquez, druhý byl Pedrosa a na třetí místo se procpal Andrea Iannone.

První dva však získávali stále větší a větší náskok a mezera se tvořila i mezi nimi.

V 9. kole odstoupil ze závodu Broc Parkes. Stále vedl Márquez před Pedrosou a Iannoenem. Za ním se však blížil Rossi, kteřý předjel Bradla. Lorenzo už byl na 17. místě.

Cal Crutchlow, který dobře odstartoval a držel se mezi prvními pěti, začal najednou ztrácet. Zřejmě měl nějaké problémy s motocyklem, protože zajel do boxů a na trať se vrátil na 21. místě.

To už havaroval Álvaro Bautista. Valentino Rossi se o několik pozic propadl. Jeho týmový kolega Lorenzo byl v té době již na bodech, když jel na 14. místě.

Na čele stále ujížděl Márquez, za ním jel Pedrosa. Třetí byl stále Iannone. O něco později se ovšem na třetí místo posunul Stefan Bradl. Blížil se však výborně jedoucí Andrea Dovizioso. Vypadalo to na zajímavý souboj alespoň o třetí místo.

To už Colin Edwards, který před závodním víkendem ohlásil konec své závodní kariéry po této sezóně, odstoupil. A upadl také Cal Crutchlow. A to docela nešťastně. Jeho pád nevypadal vůbec dobře a vypadalo to na zlomené zápětí. Nakonec to vypadá, že to tak moc zlé nebylo, protože podle posledních zpráv si Crutchlow zlomil "pouze" prst na pravé ruce.

V 16. kole se na třetí místo dostal Dovizioso. Jediný, kdo ho mohl ještě ohrozit, byl Bradl, protože Andrea Iannone začal ztrácet a naopak si musel začít dávat pozor na výborně jedoucí duo týmu Tech 3 Bradley Smithe a Pola Espargara.

Vítězem stylem start - cíl se stal Marc Márquez. Na druhém místě stylem start - cíl dojel jeho týmový kolega Dani Pedrosa. Třetí místo nakonec získal Andrea Dovizioso.

Čtvrtý byl Stefan Bradl, pátý Bradley Smith, který ještě na Bradla zle dotíral, šestý Pol Espargaró, sedmý Andrea Iannone, osmý Valentino Rossi, devátý Aleix Espargaró a na desátém místě nakonec skončil Jorge Lorenzo.

Bodovali ještě Nicky Hayden, Hiroshi Aoyama, Yonny Hernández, Karel Abraham a Héctor Barberá.

Naopak bez bodů ze Spojených států odjížděli Michael Laverty, Danilo Petrucci a Mike di Meglio.

Nedokončili Broc Parkes, Álvaro Bautista, Cal Crutchlow, Colin Edwards a Scott Redding, který upadl 2 kola před cílem.

V šampionátu vede Marc Márquez, který má zatím plný počet bodů, tedy 50.

Další závod se jede 27.4. na okruhu Termas de Rio Hondo v Argentině, který bude pro piloty nový.

----------------------------------------------------------

Já jsem si tak přála, aby byl Stefan na bedně! To čtvrté místo mě mrzí. Už ale vidím, jak za několik týdnů budu říkat, jaký to čtvrtý místo bylo vlastně skvělý...Opravdu doufám, že si tímhle Stefan nedojel pro nejlepší výsledek v sezóně...

Chválím kluky od Tech 3, sice fanynkou Smithe moc nejsem, ale jak on, tak i Pol jeli fakt moc dobře.

Chudák Jorge. Asi se tak těšil na závod, že prostě odstartoval dřív :-D Ale ne, chyba se může stát, jenže v jeho případě je to o to horší, že minulý závod nedokončil, takže v šampionátu má po dvou odjetých závodech pouze 6 bodů a to znamená ztrátu 44 bodů na Márqueze :-O :-(

Škoda pádu Álvara, škoda pádu Scotta. A škoda Cala. Když jsem ho viděla ležet v tom kačírku, tak jsem se vážně vyděsila, protože to nevypadalo vůbec, ale vůbec dobře. Jestli z toho vyvázl se zlomeným prstem, tak to je ještě vážně dobrý. Uvidíme, jak to ovlivní či neovlivní jeho účast v Argentině. Hlavní ale je, aby byl v pohodě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře