VC USA 2014

14. duben 2014 | 11.01 |
› 

Na okruhu COTA v Texasu se jel další závod Moto2. Z první řady do závodu startovali Esteve Rabat, Johann Zarco a Dominique Aegerter. Ve druhé řadě stáli Xavier Simeon, Julián Simón a Maverick Viňales. Závod byl vypsán na 19 kol.

Těsně před startem závodu ovšem, přesně jak říkala předpověď počasí, začalo lehce pršet. Na jedné části tratě bylo sucho, avšak na jiné části bylo vlhko. Start tak byl o několik minut posunut. Závod byl vypsán jako suchý.

Po startu se do čela nacpali Dominique Aegerter, Xavier Simeon, a také Johann Zarco.

V úvodní zatáčce došlo k hromadné havárii, ve které byli zapleteni domácí Josh Herrin, Nicolás Terol, Sam Lowes, Luis Salom, Axel Pons a Franco Morbidelli. Někteří další piloti ale zůstali zaseknutí za jezdci, kteří spadli, a někteří museli vyjet mimo trať, aby se vyhnuli.

Kromě Luise Saloma však zbytek pilotů, kteří havarovali, nakonec byli schopni s větší či menší ztrátou pokračovat.

K havárii došlo mezi Johannem Zarcem a Juliánem Simónem, když Zarco zezadu sestřelil Juliána Simóna.

Na čele se mezitím usadil Xavier Simeon. Za ním jeli Dominique Aegerter, Maverick Viňales, Mika Kallio. Za Kalliem byla menší mezera, a poté následovali Esteve Rabat se Simone Corsim.

Jordi Torres se potýkal s nějakými problémy na svém motocyklu, tak zajel do boxů. O chvíli později se vydal zpátky na trať. A on něco později přišla zpráva, že dostal penalizaci průjezd boxovu uličkou, protože jel v boxech nepovolenou rychlostí. 

To už ze závodu kvůli pádu vypadli i Baldassarri a Folger.

Na čele se stále držel Simeon před Aegerterem, Viňalesem a Kalliem. Za nimi se však blížil Rabat.

Ve 13. kole udělal Simeon chybu a vyjel mimo trať. Do čela závodu se tak rázem dostal Aegerter. Druhý jel Viňales, na třetí místo se posunul Rabat a čtvrtý byl Kallio. Simeon jel na pátém místě.

Podruhé v závodě upadl Josh Herrin a již to znamenalo konec nadějí pro pro něj i pro domácí fanoušky.

Aegerter na čele závodu nevydržel příšli dlouho, když se přes něj přehnal nováček v Moto2 a loňský šampión Moto3 Maverick Viňales a pomalu svým soupeřům ujížděl.

Na Aegertera začali dotírat jak Rabat, tak i Kallio, který ovšem pomalu začínal ztrácet na tempu. Naopak Simeon se snažil znovu promluvit do souboje o vítězství. Ovšem svou snahu asi přehnal, protože v předposledním kole upadl.

Z vítězství v závodě se radoval Maverick Viňales. Na druhé místo se nakonec dostal Esteve Rabat a třetí skončil Dominique Aegerter.

Mika Kallio byl čtvrtý. Na páté místo se nakonec posunul Simone Corsi, šestý byl Thomas Lüthi, sedmý Anthony West, osmý Alex de Angelis, devátý Marcel Schrotter a nejlepší desítku uzavřel Ricky Cardús.

Na bodech ještě skončili Takaaki Nakagami, Mattia Pasini, Randy Krummenacher, Sandro Cortese a Hafizh Syahrin.

V čele šampionátu je Esteve Rabat.

Další závod se jede 27.4. v Argentině, kde se pojede poprvé.

------------------------------------------------------------------------------------------------

No tak já musím říct, že z mého pohledu ten závod nedopadl nijak vesele.

I když zase nemůžu být náročná :-D Mika skončil 4., což je samozřejmě pěkný výsledek. A radost mi udělali i Randy a Sandro, že skončili na bodech.

A moc tu bednu přeju i Dominiqueovi :-) Naopak asi nikdy prostě nebudu fanynkou Viňalese a Rabata. Jako já osobně proti nim nemám vůbec nic, ale tak nějak necítím potřebu jim fandit. Prostě to tak je. Takže když na prvních dvou místech skončí závodníci, který zrovna dvakrát moc nemusíte, nadšením neskáčete, to je vám asi jasné.

Mrzí mě ten Xavier. Ten si to pódium fakt zasloužil. Škoda. A to co vyvedl Johann Zarco...ach jo..:-/

Gino Rea jel fakt dobře, bojoval s Randym a se Sandrem o body, no a nakonec byl až 25. A to je škoda. Ale prý měl během závodu nějaké problémy a prý dokonce byly zdravotního rázu. Tak snad bude vše ok.

A velká škoda taky Sama Lowese. On startoval ze zadu pole, a pak se zapletl do té nehody. To je škoda. Protože potom nasedl na svůj motocykl a jel vážně perfektně, až z toho nakonec bylo 16. místo a vůbec nebyl daleko za body.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře