VC USA 2014

14. duben 2014 | 10.29 |
› 

Na okruhu COTA v Texasu se jel další závod Moto3. Z první řady do závodu vypsaného na 18 kol startovali Jack Miller, Efrén Vázquez a Alex Rins. Ve druhé řadě stáli Alex Márquez, Niccoló Antonelli a Jakub Kornfeil. Druhý český pilot Karel Hanika startoval ze 17. místa.

Po startu šel do čela poleman Miller následován Vázquezem, Kornfeilem, Márquezem, Rinsem a Isaacem Viňalesem. V úvodu závodu havaroval Andrea Locatelli, přes jehož motocykl přepadl Arthur Sissis. Pro Sissise závod skončil, Locatelli nasedl na svůj motocykl a s velkou ztrátou pokračoval.

Luca Grünwald ulil start a musel tak absolvovat penalizaci průjezd boxovou uličkou.

Na čele se mezitím odpoutala dvojice Miller, Vázquez. Efrén Vázquez se pokoušel útočit na svého soupeře, avšak Miller svou pozici držel pevně ve svých rukách. Za nimi se přibližoval Alex Márquez, který se dokázal dostat před českého pilota Kornfeila. Ten utvořil trojici s Rinsem a Viňalesem. A o pár kol později se k nim připojil i Romano Fenati.

V šestém kole upadl Isaac Viňales, takže skupina se ztenčila pouze na tři. Romano Fenati byl ovšem dost dobře rozjetý a vydal se stíhat úvodní trojici. 

A po několika kolech se mu to opravdu podařilo a na čele tak jela čtveřice ve složení Jack Miller, Efrén Vázquez, Alex Márquez a Romano Fenati. Vázquez s Márquezem si několikrát vyměnili pozice, což nahrávalo Millerovi, který se jim trošku vzdálil.

Ovšem netrvalo dlouho a soupeři ho zase dojeli. A dokonce Vázquez se dostal na okamžik do vedení. To už se o slovo hlásil také Fenati, který se na chvilku posunul na druhé místo, aby zase o něco později jel na místě čtvrtém.

V závěrečných kolech závodu skupina, která bojovala o vítězství, předvedla opravdu dechberoucí podívanou. 

V posledním kole závodu upadl Alex Márquez a bylo tak rozhodnuto, že, pokud závodnící v úvodní skupince dojedou do cíle, rozdělí si pódiové pozice.

Tak se také stalo. Z druhého vítězství v řadě se radoval Jack Miller, na druhé místo se nakonec dostal Romano Fenati a na třetím místě skončil Efrén Vázquez. Pro něj to je druhé pódiové umístění v řadě.

Souboj se odehrával i o čtvrté místo, kde kolo co kolo bojovali Alex Rins a Jakub Kornfeil. Španěl byl nakonec tím úspěšnějším, ale páté místo pro našeho jezdce je vynikající výsledek.

Šestý skončil Alexis Masbou, sedmý Francesco Bagnaia, osmý Danny Kent, devátý John McPhee a na krásném desátém místě závod dokončil Karel Hanika. Kent, McPhee a Hanika tvořili po většinu závodu skupinu, ve které si také nikdo nic nedaroval.

Na bodovaných pozicích ještě skončili Juanfran Guevara, Livio Loi, Enea Bastianini, Niklas Ajo a Miguel Oliveira.

V šampionátu vede Jack Miller, který má prozatím plný počet bodů, tedy 50.

Další závod se jede 27.4. v Argentině, kde to bude pro všechny nové.

--------------------------------------------------------------------------------------

Opět krásný závod plný soubojů a to já ráda :-) A navíc vyhrál Jack :-) Mám také velkou radost za Efréna, tu bednu si zasloužil a já ho pasuju na černého koně letošní sezóny.

Dále mi udělali velkou radost oba čeští kluci. Nevím, kdy se zase stane, aby dva Češi byli v TOP 10 :-) 

Radost mi udělali i kluci od Akiho Aja, protože všichni čtyři dojeli na bodech :-)

Akorát je mi líto Arthura, to byla neskutečná smůla, že Locatelli před ním spadl. Chudák Arthur se neměl kudy vyhnout :-( A škoda i Zulfahmiho Khairuddina, který dojel na 17. místě. Zatím mu to moc nejede...:-/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář