Začíná sezóna GP2

1. duben 2014 | 16.22 |

O tomto víkendu začíná nová sezóna formulové série GP2. Mám tu už článek se startovní listinou, ale rozhodla jsem se napsat před sezónou pár řádků, kde to všechno tak nějak stručně shrnu :-)

Takže, letos máme na startu 13 týmů, každý tým má dva piloty, takže to je celkem 26 závodníků. 

Tým, který obhajuje titul, je Russian Time. Tento tým ale potkaly problémy, když jeho majitel zemřel a nastaly tak změny. Mění se také kompletně jezdecká sestava, kdy pro ně budou závodit Mitch Evans (šampión GP3 z roku 2012, který v GP2 loni závodil pro Arden) a nováček Artem Markelov. A tým změnil název, když nyní to je RT Russian Time.

Já osobně mezi favority na letošní titul pasuju Stefana Colettiho, Felipe Nasra, a možná se do boje zamíchají i již zmíněný Evans, Stéphane Richelmi a Jolyon Palmer. Také si myslím, že Johnny Cecotto může překvapit. Četla jsem však, že i nováčci Vandoorne a Marciello chtějí získat titul a to hned ve své premiérové sezóně. A já sama doufám, že o titul bude bojovat i Alexander Rossi.

Prozatím je v poli osm nováčků. Jsou jimi Artem Markelov, Raffaele Marciello (člen Ferrari akademie), Takuya Izawa, Stoffel Vandoorne (člen McLaren akademie), Facu Regalia, André Negrão, Arthur Pic a Kimiya Sato.

První závod sezóny se tedy jede o tomto víkendu a je to v Bahrajnu. Následují evropské závody, kdy novinkou budou závody v Rakousku a Rusku. Závěr sezóny obstará okruh Yas Marina ve Spojených arabských emirátech. Všechny závodní víkendy jsou společné se závodními víkendy Formule 1.

Chtěla jsem udělat žebříček oblíbených pilotů, ne 10, třeba jenom 5, ale ani tři dny před prvním tréninkem neznáme celé startovní pole, takže se zatím neodvažuju nic vymýšlet. Po jednom místě je totiž ještě volno v týmech MP Motorsport, Trident a Venezuela GP Lazarus. Předpokládá se ale, že piloti, kteří pro tyto týmy testovali minulý týden, pojedou i úvodní závod sezóny. Měli by to být Jon Lancaster v MP Motorsport, Axcil Jefferies v Tridentu a Conor Daly v týmu Venezuela GP Lazarus. Samozřejmě, že do článku, kde mám startovní listinu, doplním jména všech pilotů, až budou známá. 

Jelikož se žádný žebříček zatím konat nebude, tak aspoň vypíšu mé hlavní favority. Těmi jsou Alexander Rossi, Adrian Quaiffe-Hobbs, právě již zmíněný Stoffel Vandoorne a Daniel Abt. Pak budu taky fandit Mitchi Evansovi, Stéphanu Richelmimu a Jolyonu Palmerovi (ségra mě ovlivnila :-D ). A ještě bych asi přidala i Arthura Pica a Nathanaëla Berthona. A jestli získá sedačku i Conor Daly, tak to bude taky jeden z mých oblíbenců. No a zvědavá jsem i na Raffaele Marciella :-D A koukám, že TOP 5 bych dohromady nedala, když už jsem tu zmínila 11 jmen :-D

Soupisku pilotů sem teda dávat nebudu, protože je v jiném článku, ale dám sem kalendář závodů.

4.4. - 6.4. Bahrajn - Sakhir
9.5. - 11.5. Španělsko - Barcelona
22.5. - 24.5. Monako - Monte Carlo
20.6. - 22.6. Rakouso - Spielberg (Red Bull Ring)
4.7. - 6.7. Velká Británie - Silverstone
18.7. - 20.7. Německo - Hockenheim
25.7. - 27.7. Maďarsko - Budapešť
22.8. - 24.8. Belgie - Spa-Francorchamps
5.9. - 7.9. Itálie - Monza
10.10. - 12.10. Rusko - Soči
21.11. - 23.11. SAE - Abu Dhabi (Yas Marina)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Začíná sezóna GP2 šárka 02. 04. 2014 - 21:24
RE(2x): Začíná sezóna GP2 niki 03. 04. 2014 - 13:49