VC Malajsie 2014: můj komentář

30. březen 2014 | 21.17 |

Čekání na déšť bylo jako čekání na Godota. Už to chvilku vypadalo nadějně, ale nakonec stejně nic nepřišlo. To je tak, když si něco přeju a na něco se těším. Já jsem se totiž během závodu celkem dost nudila (moji favorité vypadávali jeden za druhým), a já potřebovala nějakou vzpruhu :-D Než se pustím do psaní, tak vás chci upozornit, že stejně jako minule bude ten článek asi dlouhý :-D

Takže. Pro mě vlastně závod tak trochu skončil dřív než vůbec začal. To jsem si vážně pomyslela, že když jsem se dozvěděla, že Sergio určitě nebude startovat :-( Tak se moje naděje začaly upínat zejména ke Kimimu a Kevinovi.

A co ti dva udělali? Měli mezi sebou kolizi. Kimi pak měl defekt a musel do boxů a pak jezdil na konci pole. Kevin pro změnu dostal penalizaci. Sice bodoval, ale jak sám řekl, je zklamaný a všechno, co se stalo, bere na sebe.

Co se pódiových umístění týče, tak něco podobného jsem očekávala. Ale musím se přiznat, že jsem ráda, že Hamilton vyhrál (ano, já, která mu před pár lety nemohla přijít na jméno). Přála jsem mu to a po té, co získal pole position si to prostě zasloužil. Druhé místo Nica je taky fajn, je to příjemný double Mercedesu. Co se týče Vettela, tak asi všichni víte, jak ho mám ráda (doufám, že teď všichni pochopili mou ironii :-P ), ale když jsem viděla jeho startovní pozici, tak bylo jasné, že pokud nebude mít závadu na autě, tak bude na bedně.

Kdo mi ale opravdu dokázal vykouzlit úsměv na tváři a tak trochu zachránil z mého pohledu tu katastrofu, byl Nico Hülkenberg. Bojoval krásně a to páté místo si moc zaslouží :-) 

Bodovali i oba McLareny, což je fajn. Aspoň něco.

A nenápadný jeden bodík přidal do své sbírky Daniil Kvyat.

Max Chilton si zaslouží pochvalu. Ať je to, jak chce, tak dokončil tento závod a pokračuje tak v sérii dokončených závodů.

A já úplně nejvíc chválím Caterham! To je pro mě tým závodu a Kamui s Marcusem jezdci dne! Jak krásně oba bojovali se silnějšími týmy, to bylo úžasné :-) Marcus svedl moc pěknou bitvu s Kimim a představte si, že jsem byla v té chvíli na straně Marcuse. No vážně :-D Ani se mi tomu nechce věřit :-D A Kamui jak krásně bojoval s Romainem Grosjeanem :-) Když už jsem u toho...Romain měl problémy s Caterhamem Kamuie, ale předjet Kimiho Ferrari mu problém nedělalo...Hm...

Williams a jejich týmová režie. Inu...trvalo to jeden závod a půl, než Felipe Massa slyšel, že je opět někdo rychlejší než on....Prohlášení Williamsu jsem nečetla, ani neviděla žádný rozhovor, takže nevím, jak se k tomu Valtteri a Felipe staví...Já to asi radši nechám bez komentáře. Pro letošek mám Williams ráda, jezdí tam fajn jezdci a já jim fandím, aby se zase tým dostal na vrchol. Navíc jsem si přečetla moc pěkný rozhovor s Claire Williamsovou...takže to prostě nechám být...

No a na závěr jsem si nechala to nejsmutnější. Daniel. Je mi ho vážně, ale vážně líto. Vypadalo to, že bude s Vettelem možná bojovat o třetí místo. Jsem si říkala, že žádný MULTI 21 letos nebude.

..no jo, ale ta špatně upevněná pneumatika, pak to přední křídlo...a vše bylo v háji. Navíc penalizace...Penalizace. To je tedy od letošního roku opravdu blbé pravidlo, to s tím, že Daniel dostal 10 vteřin stop and go a ještě 10 míst dolů na startovním roštu příštího závodu. Dvě penalizace za jeden prohřešek. Jako co to je???

A ještě něco. Trestné body. Když se to zavedlo v MotoGP, tak to byl celkem dobrý nápad. A já věřila, že v F1 to bude fungovat na podobném principu. Jak naivní. V MotoGP dostane závodník trestný bod hlavně za nesportovní gesta či nějaké vulgární výrazy a taky za nehodu, kde je vidět, že ji opravdu způsobil a nebo za opravdu nebezpečný manévr. To, za co dneska dostali Kevin a Jules Bianchi 2 trestné body já za nebezpečný manévr nepovažuju....A to, že Valtteri dostal včera 2 trestné body za blokování Daniela v kvalifikaci...Já vám nějak nevím...fandila jsem tomuto systému, ale teď z toho mám takové rozpačité pocity...

No vida, ten článek není tak dlouhý, jak jsem předpokládala :-D Mimochodem, příští závod v Bahrajnu pod umělým osvětlením bude určitě zajímavý. Těším se na to ;-) A hlavně doufám, že se pilotům, kterým fandím, bude konečně dařit ;-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře