VC Malajsie 2014: kvalifikace

29. březen 2014 | 11.45 |

malajsie_kvalifikace_top3Když už divoká kvalifikace, tak opravdu se vším všudy. Po trati se valily potoky vody, protože nad okruhem se strhl tropický liják (možná dokonce bouře), takže se čekalo a čekalo. Nakonec se kvalifikace začala o 50 minut později, než bylo naplánováno.

Protože počasí bylo takové, jaké bylo, nikdo nechtěl ponechat nic náhodě a všichni zajížděli svá měřená kola. Jenomže asi 35 vteřin před koncem Q1 havaroval Marcus Ericsson a na trati zavlály červené vlajky. Ředitelství závodu pak rozhodlo, že první část kvalifikace se už restartovat nebude. Do další fáze tak nepostoupili Ericsson, Max Chilton, Kamui Kobayashi, Jules Bianchi, Adrian Sutil a Pastor Maldonado.

Ve druhé části kvalifikace stále pršelo, takže jezdci měli nazuty pneumatiky do mokra. Jenže netrvalo dlouho a na trati opět zavlály červené vlajky. Totiž po kontaktu mezi Fenandem Alonsem a Daniilem Kvyatem zůstaly na trati nečistoty. Tímto konfliktem se budou zabývat komisaři.
Když se nečistoty z tratě uklidily, začal boj a postup do poslední části kvalifikace. Tam nakonc neprošli Daniil Kvyat, Esteban Gutiérrez, Felipe Massa, Sergio Pérez, Valtteri Bottas a Romain Grosjean. Valtteri Bottas je vyšetřován kvůli blokování Daniela Ricciarda na trati.

Třetí část kvalifikace jeli téměř všichni na pneumatikách do mokra. Pouze tým McLaren nazul pneumatiky do přechodných podmínek, avšak Kevin Magnussen je za okamžik přeci jen vyměnil za pneumatiky do mokra. Jediným pilotem na pneumatikách do přechodných podmínek tak byl Jenson Button. 
Pole position nakonec získal Lewis Hamilton s Mercedesem, který vyhrál kvalifikaci i před dvěma týdny v Austrálii. Druhý na startovní rošt se postaví Sebastian Vettel s Red Bullem a třetí je Hamiltonův týmový kolega Nico Rosberg.

VC Malajsie, kvalifikace:

malajsie_kvalifikace

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář