VC Kataru 2014

24. březen 2014 | 15.08 |
› 

První závod sezóny 2014 se jel za umělého osvětlení na katarském okruhu Losail. Z první řady do závodu startovali Marc Márquez, Álvaro Bautista a Bradley Smith. Český závodník Karel Abraham stál na startovním roštu na 18. místě.

Do závodu vypsaného na 22 kol výborně odstartoval Jorge Lorenzo a šel tak do vedení v závodě. Jenomže se neodjelo ještě ani jedno kolo a Lorenzo skončil na zemi. Do vedení se tak posunul Stefan Bradl. Druhý jel Márquez, třetí Smith, čtvrtý Dovizioso a pátý Iannone.

Zezadu se nenápadně na přední příčky začali propracovávat Valentino Rossi a Dani Pedrosa.

Michael Laverty dostal trest průjezd boxovou uličkou za ulitý start.

To už upadl Andrea Iannone. Svůj motocykl sice zvedl, ale jeho slibně se rýsující umístění bylo pryč.

A z prvního místa po osmi kolech upadl i Stefan Bradl. Do čela závodu se tak posunul Marc Márquez. Za ním byli Rossi a Smith.

Valentino Rossi se však dostal do čela závodu. Márquez byl druhý, Smith třetí, Pedrosa čtvrtý a Bautista pátý.

Marc Márquez si to však nechtěl nechat líbit, a tak po pěti kolech vystřídal Rossiho na čele. Mezitím o třetí místo sváděli souboj Bautista a Pedrosa, kteří se oba dostali před Smithe a ujeli mu.

Čtyři kola před cílem však Smith spadl. O dvě kola později upadl i ze slibně rozjetého závodu Álvaro Bautista.

Závěrečná dvě kola nám přinesla velmi strhující a dechberoucí bitvu mezi Rossim a Márquezem o první místo.

Nakonec byl tím šťastnějším Marc Márquez a na Valentina Rossiho zbylo místo druhé. Jelikož však startoval z 10. místa, tak byl spokojený. Třetí dojel Dani Pedrosa.

Díky souhře všech možných okolností byl nakonec na čtvrtém místě Aleix Espargaró, pátý skončil Andrea Dovizioso, šestý Cal Crutchlow, sedmý Scott Redding, osmý Nicky Hayden, devátý Colin Edwards a desítku ještě doplnil Andrea Iannone.

Bodovali dále Hiroshi Aoyama, Yonny Hernández, Karel Abraham, Danilo Petrucci a Broc Parkes.

Bez bodů skončili Michael Laverty a Mike di Meglio.

Závod nedokončili Álvaro Bautista, Bradley Smith, Pol Espargaró, Stefan Bradl, Héctor Barberá a Jorge Lorenzo.

Další závod se jede 13. dubna na okruhu COTA (Circuit of the Americas - Okruh Amerik) v texaském Austinu.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Nevím, co bych k tomu závodu vlastně měla říct...Když vedl Jorge, tak to vypadalo nadějně...Když vedl Stefan, tak to vypadalo neuvěřitelně nadějně...Když Álvaro bojoval o bednu, tak to taky vypadalo nadějně...Nakonec z toho nebylo vůbec, ale vůbec nic :-/

Takže jsem zjistila, že fandím Rossimu, protože Márqueze já prostě neee....Na druhou stranu, ten kluk má můj respekt, protože to není tak dávno, co si zlomil nohu...:-O

Výborně se předvedl Aleix, ale tak nějak jsem po těch vyhraných trénincích tušila, že by to mohlo být dobré :-) Sedmé místo při debutu pro Scotta Reddinga je také super :-) Takže aspoň někdo mě potěšil.

Kromě již zmíněných Jorgeho, Álvara a Stefana, je mi ještě dost líto Pola Espargara, že se mu pokazila motorka. Mohlo z toho být pěkné umístění. Stejně tak škoda jeho týmového kolegy Smithe, který upadl.

No a 13. místo Karla Abrahama bychom také měli brát spíše pozitivně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře