VC Kataru 2014

24. březen 2014 | 14.08 |
› 

První závod sezóny 2014 je za námi. Jel se na okruhu Losail v Kataru za tmy a umělého osvětlení. V první řadě stáli Esteve Rabat, Sandro Cortese a Takaaki Nakagami. Do druhé řady se postavili Thomas Lüthi, Sam Lowes a Mika Kallio. Česká republika v kategorii Moto2 bohužel opět své zastoupení nemá.

Do závodu na 20 kol nejlépe vystartoval Rabat, ale v nájezdu do první zatáčky šel do čela Nakagami.

Hned v první zatáčce došlo ke kolizi mezi Alexem de Angelisem, Johannem Zarcem, Xavierem Simeonem a Joshem Herrinem. Zarco a Simeon pak v závodě se ztrátou pokračovali.

Nakagami byl tedy na prvním místě, za ním jeli Kallio, Lüthi, Rabat a Cortese. Nakagami a Kallio se ale od zbytku pole trochu vzdálili. Stíhat se je však rozhodl Rabat.

A tak se stalo, že po několika kolech už na čele byla tříčlenná skupina, ve které byl rozhodně nejaktivnější Rabat. Ten se dostal nejprve na druhé místo a po pár kolech i do čela závodu. 

Na čtvrtém místě za touto skupinou jel Simone Corsi, ale přibližovali se k němu Lüthi, Aegerter a Maverick Viňales. Jenomže Dominique Aegerterovi se začalo kouřit z motoru a také na trať unikal olej. On sám si toho téměř jedno celé kolo nevšiml a traťoví komisaři už vyvěšovali výstražnou vlajku.

Zvítězil nakonec Esteve Rabat před Takaaki Nakagamim a Mikou Kalliem. Na čtvrtém místě byl nakonecThomas Lüthi, pátý Maverick Viňales, šestý Simone Corsi, sedmý Sam Lowes, osmý Sandro Cortese, devátý Jordi Torres a nejlepší desítku doplnil Anthony West.

Jenomže po závodě přišla zpráva, že Nakagami je diskvalifikovaný. Tým sice podal protest, ale ten byl zamítnut. Důvodem diskvalifikace bylo, že tým použil na Nakagamiho motocyklu vzduchový filtr, který nebyl schválen motocyklovou federací.

Na druhé místo se tak rázem posunul Mika Kallio a to znamenalo, že tým Marc VDS nakonec získal double. Třetí místo tak spadlo do klína Thomasi Lüthimu.

Další závod se jede 13. dubna na americkém okruhu v Austinu.

----------------------------------------------------------------------

Byl to fajn závod, pořád se něco dělo, navíc já měla své želízko v ohni v podobě Miky, takže jsem se rozhodně nenudila. 

Úplně moc bych chtěla pochválit Sandra, protože on si v sobotu v závěru kvalifikace po pádu zlomil kost v kotníku a nebylo jisté, jestli z toho krásného druhého místa bude moct startovat nebo ne. Nakonec mu tedy lékaři start do závodu povolili. A on dokončil na osmém místě, po Nakagamiho diskvalifikaci se z toho dokonce stalo sedmé místo. Takže já jsem s tím výsledkem naprosto spokojená :-) A stále prostě nepochopím, jak s tím někdo může jet celý závod :-O

Sam Lowes při své premiéře byl šestý, což je výborné. Maverick Viňales při premiéře dokonce čtvrtý! :-O Jsem si říkala, že když přestoupil z Moto3 do Moto2, tak od něj budu mít na chvíli klid, než si na všechno zvykne, a on hned skončí na 4. místě! :-D Ano, já vím, že to možná znělo hnusně, ale když já ho prostě nemusím...

Velice příjemně mě umístěním v TOP 10 překvapil Anthony West :-)

Randy Krummenacher získal pár bodů za 13. místo, takže to hodnotím pozitivně. Bohužel Gino Rea závod nedokončil, když po pár kolech zajel do boxů :-/ 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře