VC Kataru 2014

24. březen 2014 | 13.40 |
› 

První závod v sezóně je za námi. Jel se na katarském okruhu Losail v noci místního času, a tedy za umělého osvětlení. Z první řady do závodu startovali Alex Rins, Alex Márquez a Jack Miller. Česká republika má letos v kategorii Moto3 hned dva zástupce. Jakub Kornfeil pro tým Calvo stál na 4. místě, a Karel Hanika za tým Red Bull KTM Ajo byl na roštu 19.

Závod se jel na 18 kol. Po startu šel do čela Miller. Avšak dostal se před něj Alex Márquez. Naopak poleman Rins neměl příliš dobrý start a propadl se až na 10. místo.

Krátce po startu upadli Hafiq Azmi, Eric Granado a Matteo Ferrari. Ferrari a Granado poté ještě v závodě pokračovali, nakonec však po několika kolech závod oba vzdali.

Na čele se utvořila dvojice Miller a Márquez, která zbytku pole trošku poodskočila. Za nimi jela skupinka, ve které byli Vázquez, Oliveira, Kornfeil, dostal se tam po úvodních problémech i Rins. Ve skupině byli též Isaac Viňales a Romano Fenati.

Čím více se však blížil cíl závodu, tím více se všichni piloti sjížděli a ještě se tam zezadu snažil dostat Alexis Masbou.

V závěrečných kolech nám skupina na čele předvedla fantastickou bitvu. Stále vedl Márquez, avšak v předposledním kole udělal chybu a propadl se za Millera.

Jack Miller se tak nakonec radoval ze svého prvního pódiového umístění v kariéře, a navíc to hned bylo vítězství. Druhý skončil Alex Márquez a na třetím místě byl Efrén Vázquez, který na cílové rovince porazil Miguela Oliveiru a Alexe Rinse.

Na šestém místě poté skončil český borec Jakub Kornfeil. Desítku nejlepších pak doplnili Alexis Masbou, Isaac Viňales, Niccoló Antonelli a Francesco Bagnaia.

Druhý český závodník Karel Hanika skončil 14. a bral tak své první body v kariéře.

Další závod se jede 13. dubna v americkém Austinu.

---------------------------------------------------------------------------------------

Takže, prvně musím říct, že Moto3 opět nezklamaly a zase to byl ze tří závodů ten nejlepší :-) A pak, Jack je naprosto úžasný! :-) Já měla z toho jeho vítězství takovou radost, že se to snad ani popsat nedá :-) Můj milovaný tým Ajo začal sezónu perfektně :-) Karel, jakožto Jackův týmový kolega, si nevedl vůbec zle a já myslím, že 14. místo při premiéře je dobré a že musíme Karla pochválit.

Ještě pár slov k dalším klukům, kteří patří do Ajova týmu. Danny Kent byl 13. Sám řekl, že je to pro něj zklamání, což se teda moc nedivím, když startoval jako 5. Na druhou stranu 3 body jsou pořád lepší než nic a já věřím, že se to závod od závodu bude zlepšovat ;-) No a Niklas Ajo se zase předvedl :-/ Upadl, poté zajel do boxů, poté z nich vyjel a závod nakonec sice dokončil, ale s velkou ztrátou a poslední :-(

Veliká pochvala směřuje ke Kubovi, který se celou dobu držel s čelní skupinou. Loni mu všichni věřili na bednu, která nepřišla. Já myslím, že letos, když navíc jezdí v mistrovském týmu Calvo, to přijde a on si na to pódium aspoň jednou vystoupá :-)

Ještě zmíním další dva mé oblíbence. Zulfahmi Khairuddin pro letošní rok přestoupil do týmu, který jede s motocykly Honda a on sám říkal, že všechno bude nové, takže nic moc neočekává. Takže z toho bylo 18. místo. Takže zatím žádné body, ale já myslím, že až se všechno přesune do Evropy, tak to zase bude jiný.

Arthur Sissis. Ten nám pro letošek šel do Mahindry. Ale chudáček vůbec nemohl startovat, protože má angínu :-( Tak hlavně, aby se z toho brzo vyléčil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář