TOP 10 mých oblíbených jezdců MotoGP

18. březen 2014 | 18.51 |
› 

Tak po žebříčcích Moto3 a Moto2 jsem se konečně dostala i k MotoGP. Vybrat oblíbenou desítků závodníků a seřadit ji byl ale boj. Z MotoGP totiž zmizela moje jednička Ben Spies, který ukončil kariéru (možná bych spíš měla napsat přerušil, protože sám nevyloučil v budoucnu návrat). Letos měl v týmu Ioda jezdit Leon Camier, takže to vypadalo, že o tom, koho dám na první místo, opět nebudu muset dlouze přemýšlet. Jenže tým má finanční problémy a Leon z listiny vypadl :-( To jsem málem obrečela. Takový úžasný závodník a nemá místo v žádné motocyklové závodní sérii! Takže bych spíš řekla, že těchto 10 závodníků jsou ti, které budu letos preferovat nejvíce a seřadila jsem je tak, jak si myslím, že jim budu fandit, kdyby náhodou mezi nimi došlo k souboji na trati :-D Strašně se ale cítím za to, že se mi tam nevešel Nicky Hayden, kterého mám fakt ráda a fandím mu už aspoň 7 let, a který byl loni v mém žebříčku na 5. místě! Letos mu samozřejmě budu fandit taky :-) Jinak se musím přiznat, že tady není nikdo, koho bych vyloženě nesnášela, spíš to je o tom, že někoho mám ráda víc a někoho míň. Takže svým způsobem budu během sezóny sledovat asi všechny :-D

10. Héctor Barberá (SPA), Avintia Racing (Avintia)

héctor_barberá_1

Koukám, že Héctora jsem loni měla dokonce na šestém místě. Letos tedy desátý. Musím se přiznat, že když jezdil v nižších kategoriích, tak jsem mu fakt hodně fandila. Teď už to takové není, ale pořád ho řadím mezi své favority. No, nevím, jak to zase bude letos, protože pojede na motocyklu Avintia v kategorii Open (mimochodem, já se letos v těch MotoGP kategoriích zatím nějak stále nemůžu vyznat :-D ). Nevím, co očekávat, ale obávám se, že body asi moc ne...Na druhou stranu, on v tomto týmu jezdil už loni, ale to byla ještě kategorie CRT (a jsem zase u toho, nějak nepobírám, jestli je mezi CRT a Open nějaký výrazný rozdíl....:-/ ).

9. Mike di Meglio (FRA), Avintia Racing (Avintia)

mike_di_meglio_1

Když se poprvé objevila zpráva, že Mike jde do MotoGP, tak jsem si myslela, že je to nějaký vtip či drb. Nebyl. Mike je letos opravdu v MotoGP. A navíc jako týmový kolega Héctora. Kdyby se tohle, že Mike a Héctor jsou týmoví kolegové, stalo před nějakými třemi čtyřmi lety, tak bych asi křičela radostí. Jenže Mike je bohužel podobný případ jako právě Héctor. Také jsem ho před lety zbožňovala a teď už to nějak opadlo. Když získal titul ve 125 ccm v roce 2008, tak to byl pro mě idol a já ho obdivovala, zbožňovala a nevím, co všechno. On vlastně tak nějak způsobil, že jsem se stala fanynkou týmu Ajo, protože v tom roce 2008 závodil právě za ně :-)

8. Karel Abraham (CZE), Cardion AB Motoracing (Honda)

karel_abraham_1

Je to vždycky se mnou kříž, protože nevím, kam mám zařadit české jezdce.

Takže letos pro Karla osmé místo. Avšak netuším, jak objektivní to v tuto chvíli je, protože se obávám, že pokud dojde na trati k souboji mezi ním a Mikem, že stejně nakonec budu fandit Mikeovi....Karel tedy letos na Hondě v kategorii Open. V testech před sezónou se mu moc nevedlo a navíc stále válčil se zraněním ruky, tak uvidíme, jak to s ním bude letos vypadat.

7. Aleix Espargaró (SPA), NGM Forward Racing (Forward Yamaha)

aleix_espargaró_1

A máme tady dalšího pilota, který pojede v kategorii Open. Loni jsem měla Aleixe na osmém místě, takže si o jednu příčku polepšil. Na fotce je ještě v barvách týmu Aspar, letos už to ale bude pro Forward Racing. V testech byl vynikající, až se mi tomu věřit nechtělo, tak jsem sama docela zvědavá, co se bude dít v sezóně :-D

6. Pol Espargaró (SPA), Monster Yamaha Tech 3 (Yamaha)

pol_espargaró_1

Kam zařadit bratry Espargarovy, to byl taky problém. Nakonec jsem je tedy seřadila za sebe s tím, že Pola mám přeci jenom radši. Jim prostě nejde nefandit, alespoň já si to myslím. Letos to bude jeho premiérová sezóna v MotoGP, když loni získal titul v Moto2. Navíc jde do továrního týmu Tech 3, tak jsem zvědavá, co nám předvede :-D Vždyť bude jezdit v lepší týmu než brácha! Je tu ale komplikace, protože v předsezónních testech si Pol zlomil klíční kost a musel na operaci. Vypadá to ale, že prvního závodu sezóny o tomto víkendu se zúčastní. Otázkou je, jak na tom fyzicky bude.

5. Scott Redding (GBR), GO&FUN Honda Gresini (Honda)

scott_redding_1

Musím se přiznat, že bylo docela náročný rozhodnout, kam dát Aleixe, Pola a Scotta. Nakonec tento interní souboj vyhrál Scott :-D Loni jsem o titul Moto2 fandila Polovi i Scottovi, chvílemi jsem ale měla pocit, že to Scottovi přeci jen přeju o trošičku víc, proto zatím páté místo. Ale kdo ví, jak to doopravdy bude v sezóně. Letos si tedy odbude premiéru v MotoGP a to v týmu Gresini, kde pojede na motocyklu v kategorii Open.

4. Cal Crutchlow (GBR), Ducati Team (Ducati)

cal_crutchlow_1

Pro Cala je to v mém žebříčku čtvrté místo, tedy úplně stejné jako loni. Když jezdil v Superbicích, tak jsem ho moc nemusela, měla jsem tam prostě jiné, kterým jsem fandila, ale když přišel do MotoGP, tak jsem si ho prostě nějak oblíbila :-D Pro letošní rok přestoupil do týmu Ducati, tak jsem tedy na něj zvědavá. Tým navíc oznámil, že odstupuje z kategorie Factory a pojede v rámci kategorie Open. Jelikož jsem již výše psala, že jsem z toho rozdělení kategorií pořád nějaká zmatená, tak nevím, jestli je to dobře, a nebo špatně, ale můj hloupý rozum mi říká, že tovární týmy (tedy ty Factory) by měly mít výhodu. Nebo ne? Před sezónou to asi budu muset ještě nastudovat. No, to už mi moc času nezbývá :-D

3. Jorge Lorenzo (SPA), Yamaha Factory Racing (Yamaha)

jorge_lorenzo_1

Původně to pro Jorgeho vypadalo na druhé místo, a dokonce jsem chvilku přemýšlela i o prvním, ale pak jsem se snažila představit si, komu budu fandit na trati víc, když dojde k souboji mezi ním a těmi dvěma, které mám nakonec před ním a právě jsem zjistila, že jim budu asi přeci jen fandit o něco víc. Nicméně Jorgemu přeju letos další titul mistra světa. Nechci říct, že ti dva před ním na to nemají, ale vlastně ono se to nabízí. I když překvapit může asi kdokoliv :-D

2. Álvaro Bautista (SPA), GO&FUN Honda Gresini (Honda)

álvaro_bautista_1

Tak tady je oproti loňskému roku posun o jedno místo, čili vyměnil si pozici s Jorgem. Álvara jsem měla vždycky ráda, no a najednou jsem zjistila, že mu fandím fakt hodně, až to letos dotáhl na druhý místo :-) Letos pojede zase v týmu Gresini, ale narozdíl od svého nového týmového kolegy Reddinga, to bude na továrním stroji Honda. A já bych mu letos tak přála umístění na stupních vítězů! :-)

1. Stefan Bradl (GER), LCR Honda MotoGP (Honda)

stefan_bradl_2

Překvapení roku je tady! Loni jsem tedy Stefana do žebříčku zařadila, ale byl až devátý. Letos je to hned první místo. Jenže, když mě všichni velcí idolové z MotoGP odešli! A tak nějak jsem Stefanovi loni fandila víc a víc, a když byl Ben Spies pořád zraněný, tak jsem se soustředila právě na něj. Tak se nějak přirozeně stalo, že je první. Pro letošek zůstává ve stejném týmu jako loni, kdy se poprvé dokázal dostat na stupně vítězů (samozřejmě v závodě, který jsem neviděla), tak by to mohl letos zopakovat :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší