Sylvain Barrier měl autonehodu

18. březen 2014 | 13.29 |
› 

sylvain_barrier_stk1000_champiAktualizováno. Tak z tého zprávy jsem hodně mimo. Když jsem se to včera dozvěděla, tak jsem se bála, co se mu vlastně stalo. Dneska už jsou informace o něco jasnější, ale stále z toho všeho mám blbý pocit. Ano, přiznávám, Sylvaina hodně obdivuju, je mi ho strašně líto a doufám, že se z toho bez následků dostane.

Letos si fakt vybírá smůly až až. Dvojnásobný mistr v kategorii Superstock 1000 měl pro letošní rok závodit v nejvyšší kategorii, tedy v kategorii Superbike. Jenže během tréninku před prvním závodem sezóny, který se jel v únoru v Austrálii, spadl a zlomil si pánev. Vypadalo to na dlouhé léčení, avšak nedávno bylo potvrzeno, že Sylvain už trénuje a zúčastní se nadcházející Velké ceny Aragónu, která se jede 13. dubna.

Jenomže včera jiný pilot WSBK, a sice Loris Baz, na twitteru napsal, že myslí na Sylvaina, který měl o víkendu vážnou autonehodu.

Dnes již byly informace přesnější. Sylvain jel ve svém voze, řídil. Jestli boural on, a nebo jestli do něj někdo narazil, není momentálně jasné. Víme, že nehoda se stala v jižní Francii a on byl okamžitě převezen do nemocnice v Lyonu, kde se podrobil potřebné péči.

Dnes bývalý motocyklový závodník, Sylvainův kamarád a mentor James Toseland psal na twitter, že Sylvain byl v kómatu, ze kterého ho dnes ráno probrali, ale i nadále zůstává na jednotce intenzivní péče. 

Oh můj bože! Sylvain byl v kómatu! :-( Na druhou stranu to, že ho probudili, je asi dobrá zpráva. Nevíme, v jakém rozsahu jsou jeho zranění. Na nějakou zprávu si asi budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Já pevně doufám, že se z toho dostane, nebude mít žádné následky a zase se jednou posadí na motorku a bude závodit. I když to závodění je v této chvíli asi méně podstatné. Držím ti palce, Sylvaine!

Aktualizace: Sylvain byl opravdu v kómatu, ze kterého ho probrali. Zítra by ho měli převézt do nějaké jiné nemocnice, kde se podrobí maxilofaciální operaci. Jeho stav je stabilizovaný a prý vše vypadá nadějně. Jak jsem si našla, tak by to měla být operace někde v oblasti kolem úst, čelisti či krku. Při takových operacích prý bývá přítomen specialista na zubní lékařství.

Tak mě napadá, jeslti nemá Sylvain zlomenou čelist nebo tak něco...:-/

Aktualizace 19.3.: James Toseland psal na Twitteru i Facebooku, že se Sylvainem mluvil, zítra (20.3.) ho čeká operace v obličeji, ale že by se měl plně zotavit. Lepší zprávy napsat nemohl! :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře