TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2

13. březen 2014 | 20.54 |
› 

Podobně jako v kategorii Moto3, i v Moto2 je spousta závodníků, které mám ráda, a tak vybrat takovou nejlepší desítku pro mě bylo trochu těžší. Prvních šest u mě bylo jasných, takže vlastně šlo o to, vybrat další čtyři. Nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo a musím přiznat, že oproti loňsku to zas taková změna není :-D Teď zjišťuju, že ačkoliv jsem všem zmíněným jezdcům fandila i loni, tak se mi do žebříčku nevešli. Pro letošek z něj totiž vypadli Pol Espargaró, Scott Redding, Mike di Meglio (všichni přestup do MotoGP), Danny Kent (přestup do Moto3) a Toni Elías (přestup do Superbiků). Na druhou stranu do Moto2 přišli noví jezdci z jiných kategorií, takže se to vlastně tak hezky prostřídalo :-) Jinak, kromě této desítky budu ještě sledovat a podporovat Xaviera Simeona, Anthony Westa a dřív jsem hodně měla ráda i Mattiu Pasiniho, Juliána Simóna, Alexe de Angelise a Simone Corsiho, takže když se jim bude dařit, budu jim to přát. A taky bych chtěla sledovat Joshe Herrina. Sice o něm zatím skoro nic nevím, ale prý je dobrý a mohl by být překvapením této sezóny.

10. Dominique Aegerter (SWI), Technomag carXpert (Suter)

dominique_aegerter_1

Dominiquea jsem loni v žebříčku vůbec neměla, ačkoliv mi nikdy nevadil. Pak si ho trochu oblíbila ségra, a pak jsem ho společně měli možnost vidět v brněnské Vaňkovce na autogramiádě před Brněnskou GP. A to taky trochu rozhodlo :-D Musím říct, že během loňské sezóny se Dominique hodně zlepšoval a kdyby se letos dokázal dostat na stupně vítězů, tak by to bylo super.

9. Johann Zarco (FRA), Caterham Moto Racing (Caterham Suter)

johann_zarco_1

Johann pro letošek změnil tým. Šel do v Moto2 nového týmu Caterham. Tak jsem zvědavá, jak se jim bude dařit, ale zatím to nevypadá zle. Johann je taky taková stálice mých žebříčků. Letos je to oproti loňskému žebříčku naprosto stejné umístění. Loni se mu povedlo pódium, tak uvidíme, jak na tom letos bude.

8. Nicolás Terol (SPA), Mapfre Aspar Team Moto2 (Suter)

nicolas_terol_1

Nico je u mě taky taková stálice. Fandím mu už od dob, co závodil v kubatuře 125 ccm. A to už opravdu pár let je :-D Oproti loňskému žebříčku to je posun o dvě místa. Tak doufám, že se letos zadaří a vůbec bych se nezlobila, kdyby vyhrál nějaký ten závod.

7. Jordi Torres (SPA), Mapfre Aspar Team Moto2 (Suter)

jordi_torres_1

Jordi mi nikdy nevadil, ale jak postupovala sezóna, tak jsem mu pomalu začínala fandit, no a vidíte, jak to dopadlo. Dostal se do mého žebříčku na sedmé místo a to dokonce před Nica.

Oni dva jsou skvělá týmová dvojka, proto jsem ráda, že tomu tak bude i letos. Jordimu se loni podařilo vyhrát závod poprvé ve své kariéře, tak kdyby k tomu přidal letos další, bylo by to úplně super.

6. Luis Salom (SPA), Tuenti HP 40 (Kalex)

luis_salom_2

Luise jsem chtěla dát ještě výš, ale věřte mi, nešlo to :-D Po loňské krásné sezóně v Moto3 u Aja (která bohužel nebyla korunována titulem), jsem zvědavá, jak se sžije s motocyklem Moto2, novým týmem a také, jak to bude vypadat, když právě jeho loňský přemožitel z Moto3, co se titulu týče, bude jeho týmovým kolegou. Já pevně doufám, že Luis bude Mavericka porážet :-P

5. Sam Lowes (GBR), Speed Up (Speed Up)

sam_lowes_1

Na páté místo se mi vyšplhal loňský mistr světa v kategorii supersport. Já mám prostě pocit, že jak Samovi, tak jeho bráchovi-dvojčeti Alexovi, prostě nejde nefandit. Oni jsou tak zlatí :-D V supersportech ukázal, že na to má, tak uvidíme, jak se mu bude dařit v Moto2. Jo, a ještě něco. Sama ho mám ještě o něco radši od doby, co jsme ho se ségrou potkaly v paddocku v Brně při superbicích a on se na nás usmál. Teda, těžko říct, jestli to bylo na nás, ale usmíval se :-D

4. Gino Rea (GBR), AGT REA Racing (Suter)

gino_rea_1

Další závodník, kterému už fandím hodně dlouho. Bohužel Gino měl nějaké problémy s financemi, takže poslední dobou moc nezávodil. Proto jsem ráda, že se dostal do startovní listiny Moto2 a doufám, že v ní vydrží celou sezónu. A taky doufám, že se dostaví nějaké slušné výsledky. Bohužel v předsezónních testech si zlomil kotník (teď si vůbec nejsem jistá, jestli zrovna kotník, ale nějakou kost v dolní části nohy...) a tak doufám, že bude schopný jet závod v Kataru.

3. Mika Kallio (FIN), Marc VDS Racing Team (Kalex)

mika_kallio_1

Pro mého dlouholetého finského idola to je stejně jako loni třetí místo. Zůstává ve stejném týmu, tak snad se výsledky dostaví. Já bych si tak moc přála, aby byl Mika mistrem světa! V nižší kubatuře mu to vždycky nějakým způsobem uniklo a přitom on by si to tak zasloužil. Tak, že by letos? :-)

2. Randy Krummenacher (SWI), IodaRacing Project (Suter)

randy_krummenacher_1

Pro Randyho je to v mém žebříčk stejně jako loni druhé místo. Taky už mu fandím hrozně dlouho. Vlastně od doby, co se poprvé objevil ve 125 ccm, mám takový pocit. Pro letošní sezónu změnil tým, když bude jako jediný hájit barvy Iody. V MotoGP má tento tým finanční problémy, tak jsem se trochu bála, jak to bude s jejich týmem v nižší třídě, ale zatím to vypadá, že je to v pohodě, tak budu doufat, že zvládnou celou sezónu a hlavně, že se Randymu bude dařit. Protože, když se bude dařit, tak je jasný, že by měli větší motivaci a možnosti závodit dál.

1. Sandro Cortese (GER), Dynavolt Intact GP (Kalex)

sandro_cortese_1

Na prvním místě je stejně jako loni Sandro. A stejně jako loni bude závodit za stejný tým. Tak snad i ty výsledky budou o něco lepší. Navíc, loni byl v Moto2 nováček, takže to byla sezóna zvykání si a letos už by to snad mohlo být lepší. Během testů, které zatím před sezónou proběhly, si vedl dobře, tak kdyby to takhle pokračovalo, vůbec bych se nezlobila :-)


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2 katka 14. 03. 2014 - 22:07
RE(2x): TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2 niki 15. 03. 2014 - 09:58
RE(3x): TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2 katka 15. 03. 2014 - 10:35