TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto3

11. březen 2014 | 16.03 |
› 

Žebříček oblíbených pilotů v kubatuře Moto3 tu byl loni a já jsem se rozhodla si to sepsat znovu. Musím ale říct, že vybrat pouze 10 závodníků bylo těžší, než se na první pohled zdálo :-D Mám sice pár jmen, která preferuji, ale pak jsem nevěděla, koho k nim přidat, protože mám ráda skoro všechny :-D Takže tahle desítka závodníků jsou prostě ti, které mám o něco radši než ostatní, ale musím říct, že mezi jednotlivými místy zas až tak velké rozdíly nejsou :-P Kromě uvedené desítky budu ještě určitě sledovat Livia Loie či Scotta Deroue, který v uplynulých letech jezdil v Rookies cupu a vedlo se mu dobře. Moje sympatie má i Ana Carrascová, nevím ani proč, možná proto, že mezi tolika klukama je jediná holka. A víc než obvykle možná budu sledovat i Erica Granada a Isaaca Viñalese a to hlavně proto, že jsou týmovými kolegy našeho Kuby Kornfeila :-D

10. Niccoló Antonelli (ITA), Junior Team GO&FUN Moto3 (KTM)

niccoló_antonelli_1

Antonelliho jsem měla v žebříčku i loni a to dokonce na 8. místě, takže k mému překvapení je to propad o dvě pozice. Nechci říct, že tu je tak do počtu, ale zbylým devíti fandím rozhodně víc. Nicméně, myslím si, že je to talentovaný závodník a že rozhodně stojí za to ho sledovat.

9. Brad Binder (RSA), Ambrogio Racing (Mahindra)

brad_binder_1

I u Brada je to v porovnání s loňským žebříčkem propad o dvě místa. Ani nevím, kdy a jak se stalo, že jsem mu začala fandit. Svou roli v tom určitě hrálo i to, že před pár sezónami byl týmovým kolegou Luise Saloma :-D Na druhou stranu, když si to teď tak uvědomuji, vždycky mi Brad přišel jako sympaťák a dobrý jezdec. Který však stále na nějaký opravdu výrazný výsledek čeká.

8. Efrén Vázquez (SPA), Saxoprint-RTG (Honda)

efrén_vázquez_1

Efrén je taková moje stálice. Tomu už fandím tolik let...vlastně ani nevím, ve kterém roce to začalo, ale už to bude fakt dlouho. Loni byl u mě v žebříčku šestý, takže i pro něj to je propad o dvě místa. Mám ale pocit, že Efrén už je taky na hraně s věkem, kdy ještě může závodit v Moto3, takže možná, že toto je jeho poslední sezóna v Moto3. Na druhou stranu se ale obávám, co by teda případně bylo dál. Někteří kluci jdou do Moto2 třeba ve 20 a jemu "už" je 27...teď uvažuju, jak je to s tím věkem. Nebylo náhodou 27 hranicí? A jemu vlastně během sezóny bude 28, tak teď jsem trošku zmatená, jak to tedy je...Nicméně pevně doufám, že se mu bude v této sezóně dařit.

7. Jakub Kornfeil (CZE), Team Calvo (KTM)

jakub_kornfeil_1

Věřte nebo ne, v porovnání s loňským rokem je to u Jakuba propad o dvě pozice.

Tým Calvo je určitě dobrý (loni v jejich barvách získal Maverick Viñales titul mistra světa), tak doufejme, že se to konečně Kubovi povede a on se podívá na stupně vítězů, které by si nepochybně zasloužil.

6. Jack Miller (AUS), Red Bull KTM Ajo (KTM)

jack_miller_1

Jack mi do žebříčku vtrhnul jako neřízená střela. Ještě asi před dvěma lety jsem pomalu nevěděla, kdo to je. Loni už jsem si ho začala všímat (velký podíl na tom mělo jeho kamarádství s Arthurem Sissisem :-D ) a na konci sezóny už ze mě byla jeho fanynka. Navíc, když jsem zjistila, že letos bude jezdit v týmu Akiho Aja, tak bylo jasno :-D Původně to vypadalo, že bude v mém žebříčku ještě výš (odhadovala jsem to dokonce na TOP 3), nakonec tedy ale, po urovnání si svých preferencí, je to šesté místo.

5. Karel Hanika (CZE), Red Bull KTM Ajo (KTM)

karel_hanika_moto3_1

Kdyby tak šlo dát řekněme šest sedmi jezdců do TOP 3! Ale to bohužel nejde, takže pro Karla zatím páté místo. Nikde ale není napsané, že během sezóny to tak zůstane. Každopádně, to, že šampión Rookies cupu z loňské sezóny půjde do Moto3, bylo jasné už docela dlouho, ovšem nebylo jasné, jaký tým to bude. Nakonec to dopadlo úplně neuvěřitelně. Šel přímo do týmu Akiho Aja. Díky tomu mám Akiho ještě radši :-D Rozhodně to však je místo zasloužené a já doufám, že Karel nebude moc blbnout (jak bylo v rozhovoru, jehož překlad jsem sem dávala) a opravdu vezme tuto sezónu jako učení. I když člověk nikdy neví, co se může stát.

4. Zulfahmi Khairuddin (MAL), Ongetta-AirAsia (Honda)

zulfahmi_khairuddin_1

Oproti loňskému žebříčku je to propad o jedno místo. Takže tentokrát je čtvrtý. Po závodění u Aja vůbec nevím, co od něj očekávat v letošním roce. Změnil tým, změnil motocykl, takže to pro něj (ze začátku určitě) nebude jednoduché. Nicméně budu mu držet palce, ať se mu co nejvíc daří.

3. Danny Kent (GBR), Red Bull Husqvarna Ajo (Husqvarna)

danny_kent_1

Danny se po roce, který strávil v Moto2 u týmu Tech 3, vrátil zpět do Moto3. Já už loni byla proti, aby chodil do Moto2, zdálo se mi to na něj moc brzo. A vida, možná na tom něco bylo, když je teď zpět v Moto3. A navíc v týmu, za který už jezdil. Takže to pro něj zas až tak nové není, což může být i výhoda, kdo ví. Nicméně ta Husqvarna, aspoň podle toho, na co jsem narazila, je jenom trochu upravená KTM, samozřejmě s podporou továrny Husqvarna, jinak by to tam ani nemohlo být. Na Dannyho se fakt moc těším, když byl v Moto3 naposledy, tak moje fanouškovství k němu teprve začínalo, takže teď ho konečně můžu podporovat pořádně a od začátku sezóny :-) Mimochodem, loni v Moto2 jsem ho samozřejmě podporovala taky, ale ono na konci pole se občas podporuje těžko :-/ Čímž naznačuji, že doufám, že pravidelně bude bojovat o TOP 5.

2. Niklas Ajo (FIN), Avant Tecno Husqvarna Ajo (Husqvarna)

niklas_ajo_1

Nečekala jsem, že dám Niklase až takhle vysoko, ale upřímně jsem si musela přiznat, že až tak velké je moje fandění směrem k němu. Navíc jeho finská národnost to ještě trochu posílila, to přiznávám. Loni měl pár opravdu povedených závodů, tak kdyby to tak letos bylo celou sezónu, vůbec bych se nezlobila. I u něj je to vlastně motocykl KTM s podporou továrny Husqvarna, to jen, aby bylo jasno. Oproti loňsku je to posun vpřed o dvě místa v mém žebříčku.

1. Arthur Sissis (AUS), Mahindra Racing (Mahindra)

arthur_sissis_1

Užuž jsem k Arthurovi chtěla napsat Red Bull KTM Ajo...No jo no, zvyk je železná košile. Ale tentokrát už to opravdu KTM u Aja není. Trochu mě to mrzelo, ale jelikož tam šli dobří piloti, tak to nakonec beru v pohodě. Navíc Arthur nakonec místo na roštu získal a to je důležité. Uvidíme, jak mu to s Mahindrou půjde. Podle předsezónních testů to vypadá, že by klidně kolem desátého místa mohl jezdit. Tak doufejme. Jinak, loni byl u mě v žebříčku taky první, ale to jsem si tím ještě úplně jistá nebyla. Teď už si jistá jsem :-D I když (jak jsem právě zjistila), Niklas jeho pozici (trochu) ohrožuje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší