TOP 10 mých oblíbených pilotů F1 pro sezónu 2014

5. březen 2014 | 11.43 |

Letos vám již třetím rokem přináším svou Topku deseti nejoblíbenějších pilotů, neboli těch, kterým budu letos nejvíc fandit. Oproti loňsku tu nějaké ty změny jsou a možná, že budete překvapeni :-D Oproti loňsku mi v TOP 10 chybí Max Chilton, o čemž si čím dál tím víc myslím, že dát ho do žebříčku byl omyl, když mě skoro nezajímá :-D Pak tu taky chybí Charles Pic, což je ale logické, když na letošek nesehnal závodní sedačku. A chybí tu i Romain Grosjean, za což jsem sama na sebe nazlobená, protože Romaina podporuju už docela dost let, jenomže se prostě nedalo nic dělat. Ale abyste si nemysleli, tak fandit mu budu i letos, a moc mu konečně přeju to vítězství v F1, ale s letošním Lotusem teda nevím nevím...Jinak, fandit ještě určitě budu i Danielu Ricciardovi a Jensonu Buttonovi, kteří se do TOP 10 nedostali. A stále taky přemýšlím, kam řadím Fernanda Alonsa a Felipe Massu :-D Ale to bude asi záležet na okolnostech v závodech a tak ;-D

10. Marcus Ericsson (SWE), Caterham

marcus_ericsson_1

Ani nevím, jak se mi sem Marcus vlastně dostal, ale dostal :-D V GP2 jsem mu fandila, tak asi proto. A navíc je to Švéd, a pro ty já (po Finech) začínám mít nějak slabost :-D A navíc, člověk nikdy neví, jak dlouho se v F1 udrží. Tak si člověk musí užít, že tu Marcuse máme, a fandit mu :-D Nevím proč, ale prostě mám takový pocit, že Marcuse čeká podobný osud jako Gieda van der Gardeho, tedy nemastné, neslané výsledky a po roce bude zase nahrazen někým jiným. Ráda bych se ale mýlila.

9. Nico Rosberg (GER), Mercedes

nico_rosberg_1

Oproti loňsku je to u Nica propad o 2 příčky dolů. Sama nevím, proč je letos až devátý, ale je to prostě tak, jak to je. Stejně jako při loňském článku si u Nica můžu jenom povzdychnout, že výš ho procpat se mi už prostě nepodařilo :-D Na druhou stranu, strašně moc mu přeju, aby se mu letos dařilo a aby vyhrával závody. A forma Mercedesu, kterou ukázal v testech, tak trochu napovídá, že by se mi přání mohlo splnit. Musím se vám přiznat, že můj tajný tip na to, kdo se letos stane mistrem světa, je právě Nico ;-)

8. Jules Bianchi (FRA), Marussia

jules_bianchi_1

Jules je taková stálice mého žebříčku :-D Já mám protě pocit, že mu nejde nefandit. Byl můj velký oblíbenec v GP2, je jím i v F1. A stejně jako loni, i letos u mě zaujímá osmé místo. Už má rok zkušeností z F1, tak by to mohl letos nějak víc zúročit. Jenže všechny ty změny, které pro letošek proběhly, mu asi moc nepomůžou, a navíc v Marussii to zas asi žádný zázrak bohužel nebude.

7. Kamui Kobayashi (JPN), Caterham

jpg" alt="kamui_kobayashi_1" width="300" height="375" align="absMiddle">

Kamuie bych si nejradši posunula ještě výš, jenže prostě moje TOP 6 je neotřesitelná, takže je to první místo za nimi :-) Loni mi v F1 strašně chyběl a tajně jsem doufala, že pro letošek nějaké to místo sežene. Já si ho totiž strašně oblíbila, když byl v Sauberu a jeho týmovým kolegou byl Sergio Pérez, oni byli taková vtipná dvojka :-D Takže jsem moc ráda, že je Kamui zpět. Já vím, v Caterhamu, ale pořád lepší než nic.

6. Nico Hülkenberg (GER), Force India 

nico_hülkenberg_1

Podobně jako u Kamuie, Nica mám fakt moc ráda a nejradši bych ho šoupla výš, jenomže jaksi není kam, protože těch 5 před ním mám prostě přeci jen o něco radši. Teda aspoň si to momentálně myslím. Je ale pravda, že mezi touto první šesticí zas až tak velké preference nemám a je to prostě moje velká TOP 6, na kterou letos nedám dopustit :-D Oproti loňskému žebříčku je to propad o jedno místo (loni jsem měla velkou TOP 5, letos do ní ještě jeden pilot přibyl :-D ). Nico se po roce stráveném u Sauberu vrátil do Force Indie. Já tomu napřed vůbec nebyla nakloněna, chtěla jsem ho v Lotusu. Teď, když vidím, jaké problémy má Lotus, tak jsem ráda, že se Nico rozhodl vrátit do Force Indie :-) 

5. Valtteri Bottas (FIN), Williams

valtteri_bottas_1

I pro Valtteriho je to oproti loňsku propad o jedno místo. Pořád je to ale závodník, kterému budu dost a dost fandit :-) A navíc, má slabost pro Finy, která na pár měsíců nějakým záhadným způsobem utichla, se zase začíná ozývat :-D Valtteri má letos nového týmového kolegu, kterým není nikdo jiný než velmi zkušený Felipe Massa. Já mám z této týmové dvojice pocit, že všechno bude fungovat a bude to super (konec konců, Felipe už finského týmového kolegu měl - Kimiho, a Valtteri působí jako otevřenější člověk než Kimi). Pro mě osobně, podle toho, jak se předvedli v předsezónních testech, je Williams takovým černým koněm letošního šampionátu. A po loňské zbabrané sezóně by to navíc bylo jenom dobře, kdyby se jim zase dařilo.

4. Esteban Gutiérrez (MEX), Sauber 

esteban_gutiérrez_1

Situace okolo Estebana v zimě nevypadala chvílemi vůbec růžově, nakonec se však moje přání splnilo a on zůstavá u Sauberu i pro letošek. V co já pevně doufám a co si přeju, je, aby letos bodoval víc než v té loňské nováčkovské sezóně. I Esteban má letos nového týmového kolegu, tím je Adrian Sutil, který již také nějaké zkušenosti posbíral. Tak uvidíme, jak jim to bude fungovat. Nicméně, oproti loňsku je to i u Estebana pokles o jedno místo.

3. Kimi Räikkönen (FIN), Ferrari

kimi_raikkonen_1

Pro lidi, kteří sledují můj blog, je tohle asi největší překvapení z celého žebříčku. Ano, Kimi je až třetí, tedy opět si o jedno místo pohoršil. Kimi ale navždy bude mým idolem, to se zas bát nemusíte. Jeho návrat do Ferrari jsem stále ještě nějak nevstřebala, byla jsem dost výrazně proti. Přála jsem si, aby zůstal u Lotusu. Na druhou stranu ale musím přiznat, že to jeho rozhodnutí vrátit se do týmu, kde získal titul mistra světa, asi bylo dobré a když vidím, jak se v tom v testech plácal Lotus, tak bych měla být ráda, že tam Kimi není.

2. Kevin Magnussen (DEN), McLaren

kevin_magnussen_1

A tady je důvod, proč si většina pilotů v mém žebříčku o místo pohoršila. Kevin vlétl do F1 pro někoho možná nečekaně, o to větší radost mi to udělalo. Sice jsem chvilku byla na McLaren naštvaná, že kvůli němu vyhodili Sergia Péreze, ale protože to je Kevin, a protože i se Sergiem to nakonec dobře dopadlo, tak jsem jim to odpustila :-) Já Kevina sleduju už od Světové série renault. Prvotní důvod, proč mu fandit bylo, že je Dán :-D No a pak taky proto, že je dobrý. A v některých WSR závodech nikoho nenechal na pochybách, že talentu má požehnaně :-) Fakt jsem zvědavá, jak se mu letos povede či nepovede. A hrozně se na něj těším :-D

1. Sergio Pérez (MEX), Force India

sergio_pérez_3

Na prvním místě se žádná změna nekoná. Opět si ho pro sebe ukořistil Sergio. Jak už bylo zmíněno, McLaren se k němu nezachoval velmi hezky, ale to už se tak někdy stává. Nakonec Sergio získal poměrně slušné místo u Force Indie a já jsem přesvědčena, že společně s Nicem vytvoří skvělou týmovou dvojici. Díky těmto dvěma se Force India stává pro letošní sezónu mým nejoblíbenějším týmem ;-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší