GP Austrálie

3. březen 2010 | 20.55 |
› 

Tak konečně nám začala sezona!!! Pravda, moc jsem si to neužila, ale to nevadí. Hlavní je, že už je to tu. Protože to bylo v Austrálii, závody našeho času byly brzo ráno, takže jsem je neviděla. Taky proto, že to dávali na Eurosportu 2 a ten my nechytáme. Ale popořadě.
Pole position si konečně vyjel Leon Haslam. Když jsem se to dozvěděla, měla jsem radost. Leonovi dost fandím. Čech Jakub Smrž startoval ze šestého místa, to si myslím, není na začátek úplně špatný.
První závod vyhrál Leon. Skvěle!! Z toho, co jsem se dočetla, jako vítěze nejprve označili Michela Fabrizia, později po prozkoumání cílové fotografie zjistili, že v cíli byl dřív Leon. Třetí skončil Noriyuki Haga, který je mnohými lidmi pasován do role největšího favorita na titul mistra světa. I já si to myslím. Kuba Smrž byl osmý.
Druhý závod vyhrál Carlos Checa. Pro hodně lidí to byl šok.Sice startoval z první řady, ale moc se s ním nepočítalo. Jede totiž v soukromým týmu Ducati. Já osobě si myslím že to zas takový překvapení nebylo. Čekala jsem že bude vepředu. Druhý byl Leon Haslam a třetí Michel Fabrizio. Kuba Smrž závod nedokončil.
Ani do jednoho ze závodů nenastoupil po pádu ve warm upu Ruben Xaus. Kdybyste náhodou nevěděli, co je to warm up, tak to je ráno několikaminutová jízda, kdy se naposledy zkouší nastavení, motorka se dolaďuje a jezdci se připravují na závod. Proč Ruben nenastoupil nevím. Buď se zranil, nebo nestihli mechanici včas opravit motorku. Doufám v to druhý. Ale zas kdyby byl zraněný tak by se to snad psalo.
To je asi tak vše k prvním závodům sezony. Další je na programu až 28. března v Portugalsku. Aspoň už to bude našeho času, měli by to vysílat, a tak se budu dívat. Už se těším.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře