MS Superbiků 2014

20. únor 2014 | 15.33 |
› 

Sezóna v Mistrovství světa Superbiků začíná již o tomto víkendu závodem na australském okruhu Phillip Island. Nevím, jestli se tady na blogu budu tomuto motocyklovému šampionátu věnovat, vždyť už loni jsem to hodně zanedbávala, ale sledovat to budu. Rozhodně tu během sezóny bude F1 a MotoGP, takže nevím, jestli mi na nějaké zprávy ohledně SBK ještě zbyde čas. 
Původně jsem chtěla udělat TOP 10 svých oblíbených závodníků, ale pak jsem zjistila, že by to nemělo smysl, protože budu fandit skoro všem :-D Takže jsem se rozhodla, že ke kadému ze závodníků napíšu pár svých slov ;-)

Tom Sykes - obhájce titulu se rozhodl, že letošní sezónu pojede s číslem jedna, tak doufám, že mu přinese štěstí. Tomovi fandím už spoustu let, takže ani letošní rok nebude výjimkou. A vlastně bych se vůbec nezlobila, kdyby se mu povedlo obhájit titul :-)

Christian Iddon - Christiana moc neznám, takže ani moc nevím, co bych k němu měla napsat. Ve WSBK je nováček, když loni jezdil ve světových supersportech. Ke konci sezóny jsem si ho celkem oblíbila, takže uvidíme. A hlavně uvidíme, jak se mu bude dařit na motocyklu Bimota, který vstupuje letos na scénu.

Chaz Davies - jeden z mých nej :-) Kdybych se přeci jen rozhodla pro ten žebříček oblíbenosti, tak by tam Chaz určitě byl. K němu ale musím připojit jednu poznámku. Chaz bude letos jezdit s číslem 7 a na Ducati. A někteří fanoušci (na jedné nejmenované české stránce o motorismu jsem na toto téma viděla několik nepěkných komentářů) se do něj dost hnusně kvůli tomu obuli, protože na Ducati s číslem 7 jezdil Carlos Checa, který loni ukončil kariéru a Chaz mu toto číslo údajně ukradl...Takže, s jakým číslem jezdil Chaz než vstoupil do WSBK? S jakým číslem získal titul v kategorii Supersport? Ano, s číslem 7. A právě kvůli tomu, že 7 měl Checa, tak si musel vzít číslo jiné. Teď, když Checa ukončil kariéru, si Chaz mohl vzít svou sedmičku zpátky. A to že je to na Ducati? No tak to tak prostě je. 

Fabien Foret - Fabien se ke sklonku své kariéry konečně dočkal a pojede v nejvyšší kategorii. A já mu to moc přeju. Sice to bude jako EVO, ale to je přece jedno. On teda už WSBK jezdil a to v roce 2006, ale nic extra to nebylo. Teď teda taky nečekám nic extra, ale aspoň si tam zazávodí po boku těch nejlepších ;-)

Imre Tóth - Imremu chvilku fandím, chvilku nefandím, pak se mu směju...:-D Prostě tak nahoru dolů. Loni jsem ho dokonce na trati ignorovala. Takže kdo ví, co mě čeká letos. Vidím to ale zase na tu ignoraci :-D Ale abyste si nemysleli, já proti němu nic nemám. Jsem ráda, že tam ještě jezdí někdo ze střední Evropy ;-)

Jérémy Guarnoni - pro tohoto Francouze je to jeho první sezóna v SBK poté, co jezdil v kategorii Superstock 1000 a dařilo se mu tam. Letos tedy pojede také v kategorii EVO a já jsem na něj dost zvědavá :-) Jérémy působí strašně fajn, už v STK jsem mu fandila a rozhodně s tím nemíním přestat :-) A navíc jeho kamarádem je Loris Baz :-)

Aaron Yates - tohoto amerického pilota znám jenom podle jména, takže vám k němu bohužel nic víc neřeknu.

 

Alessandro Andreozzi - italského pilota taky moc neznám, takže ani o něm tu nečekejte nějaký dlouhý proslov. Jen snad tolik, že v SBK je letos nováček. 

Alex Lowes - další nováček v SBK. A na něj se úplně maximálně těším :-) Už teď vím, že on bude letos jedním z mých absolutních Nej :-) Alex je šampiónem britských superbiků BSB za rok 2013 :-) Jeho dvojče Sam bude pro změnu letos závodit v Moto2.

Luca Scassa - musím se přiznat, že mi nikdy k srdci nepřirost a nikdy jsem mu nefandila. Na druhou stranu ale loni mi zas až tak nevadil. Možná to bylo tím, že jezdil za český tým Intermoto v Supersportech.

Toni Elías - pokud se nestane nic neočekávaného, tak to bude první celá Toniho sezóna v SBK. Veřejně se tady přiznávám, že ho již několik let zbožňuju :-D

Sheridan Morais - i Sheridanovi již několik let fandím a letos v tom hodlám pokračovat.

Marco Melandri - Marcovi jsem kdysi, když jezdil v MotoGP celkem fandila, ale poslední dobou moje fandění nějak opadlo a mám pocit, že tohle už nikdy nebude jako dřív. Prostě objevili se pro mě piloti, kterým prostě fandím víc a kdyby tu byla ta TOP 10, tak by se mi tam rozhodně nevešel...A vlastně ani bych o něm vůbec nepřemýšlela, že bych ho tam měla dát. No jo no, časy se mění.

Davide Giugliano - byly časy, kdy jsem mu ani na jméno nemohla přijít. A vlastně úplně bezdůvodně. Teda asi. Nevzpomínám si totiž, že bych měla ke své nenávisti nějaký důvod. Musím ale říct, že loni už mi v poli vůbec nevadil a jak se tak znám, tak se ani neodvažuju říct, co bude letos :-D

David Salom - to je kategorie sama pro sebe :-D Fandím, nefandím, fandím....Myslím ale, že letos je to opět na té vlně fandím :-D

Sylvain Guintoli - podobný případ jako Melandri. Dřív totální oblíbenec, poslední asi 2 roky už to ale nějak opadá a nějak přestávám vidět důvod, proč mu fandit :-D 

Sylvain Barrier - kdyby mi to nebylo blbý, tak sem teď místo nějakého komentáře napíšu tisíce srdíček :-D Prostě Sylvain, to je můj velký idol už pár let :-) Letos ho čeká v SBK premiéra poté, co v kategorii Superstock 1000 získal titul v letech 2012 a 2013 :-) V pondělí v předsezónních testech se ale zranil, takže úvodní závod bude muset vynechat určitě a možná i ten příští, co se jede až v dubnu :-( Hlavní ale je, aby se dal do pořádku ;-)

Peter Sebestyen - maďarský pilot letos pojede v kategorii EVO. Sice jeho jméno znám, vím, že někdo takový závodí, ale to je tak všechno :-P

Eugene Laverty - jeden z mých oblíbených pilotů :-) Jeho týmovým kolegou bude letos Alex Lowes, takže to je pomalu týmová dvojice snů. A navíc pojedou na Suzuki, pro kterou já mám slabost :-)

Niccoló Canepa - jsem ráda, že v SBK letos uvidíme i jeho. Je to další z těch, co pojede na EVO a podle mě by on měl být jedním z hlavních kandidátů na nejlepšího pilota mezi těmi, co pojedou na motocyklech EVO. Tak uvidíme. 

Jonathan Rea - a máme tady dalšího mého oblíbeného pilota :-) Tak to vypadá, že letos budu fandit všem Britům, kteří se postaví na start :-D Johnny by si ale taky konečně zasloužil bojovat o titul ;-)

Claudio Corti - jsem zvědavá, jak se Claudiovi povede v SBK a na motocyklu MV Agusta. Když jezdil v Moto2 a loni v MotoGP, tak to byl jeden z mých nej a v SBK tomu nebude jinak ;-)

Loris Baz - doufám, že s Kawasaki zabojuje tak pěkně jako loni a podívá se na stupně vítězů :-) Rozhodně by si to zasloužil. Moje sestra ho naprosto zbožňuje a už tím nakazila i mě :-D Samozřejmě, nedovolím si ho zbožňovat tak, jako ona (to bych totiž dostala :-D ), ale mám ho ráda, fandím mu, je to jeden z mých oblíbených jezdců.

Michel Fabrizio - jeden z prvních, kterým jsem v SBK začala fandit. A tak to bude asi navěky :-)

Ayrton Badovini - toho jsem napřed vůbec ráda neměla, ale postupem času (už když byl v STK 1000) jsem si ho oblíbila a zařadil se mezi moje největší favority na roštu :-)

Leon Haslam - další z mých oblíbených pilotů. Leonovi už taky fandním hezkých pár let a je škoda, že mu to tenkrát na ten titul nevyšlo. Od té doby se v tom nějak plácá. Tak snad se letos chytí. A hlavně, žádná zranění už prosím!

Geoff May - tohoto pilota znám taky pouze podle jména, takže zatím se ode mě žádného pořádného komantáře nedočkáte.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře