Testy v Jerezu 2014 - 3.den

30. leden 2014 | 17.54 |

Třetím dnem pokračovalo testování vozů Formule 1 ve španělském Jerezu. Na trati se, jak už jsem dnes odpoledne informovala, objevil i vůz týmu Marussia, který řídil Max Chilton. Týmy, které používají jako pohonnou jednotku Renault, se opět potýkaly s velkými problémy. A v McLarenu se střídali dva piloti. Protože tým měl v úterý problémy a vůbec nevyjel na trať, dostal Jenson Button šanci jet ještě dnes dopoledne. Odpoledne si svůj debut ve voze odbyl Kevin Magnussen. A odvedl dobrou práci. Ujel celkem 52 kol, a nakonec to byl on, kdo zakončil den s nejlepším časem.

Nejpve si shrneme to méně veselé, tedy problémy a červené vlajky. O ty první se postaral tým Ferrari, za který dnes testoval Fernando Alonso. Ten odstavil svůj vůz na trati. Další vyvěšení červených vlajek měl na svědomí Daniel Ricciardo, který měl dnes premiéru v Red Bullu. Dlouho trvalo, než se vůbec vůz dostal na trať. A když se konečně dostal, tak Daniel neodjel ani půl kola a už musel vůz, z jehož zadní části se kouřilo, odstavit. Potom sice odjel 3 kola, ale to bylo tak všechno. Že jsou problémy asi většího rázu dokazuje i fakt, že jak Adrian Newey, tak i Christian Horner se sbalili a odjeli z Jerezu do své továrny v Milton Keynes. 

Red Bull ale není jediným týmem, který bojuje s motory Renault. Jejich sesterský tým Toro Rosso sice dnes na trať vyjel, ale potýkal se s problémy. Za volantem byl Jean-Eric Vergne, který, po svém osobním nejrychlejším kole, zastavil s vozem na vjezdu do pit lane. Když se týmu podařilo závadu zpravit, Vergne vyjel zpět na trať. Jenomže to netrvalo příliš dlouho, protože krátce po vyjetí z boxové uličky opět zastavil. 

Za tým Caterham, další z těch, kteří používají motory Renault, dnes jezdil testovací pilot Robin Frijns. Sice zajel několik kol, ale žádný měřený čas si na své konto nepřipsal. A odpoledne tým skončil dříve, než vypršela časomíra, protože se na voze vyskytly nějaké potíže s elektronikou.

Když se ještě vrátíme k červeným vlajkám, tak jedny měl také na svědomí Nico Hülkenberg ve Force Indii, který zastavil na trati. Červené vlajky byly vyvěšeny i kvůli týmu Sauber. Adrian Sutil totiž boural. A úplně zničil přední křídlo a také levé přední kolo. Příčina nehody zatím není známá, ale mohlo se jednat o důsledek nějaké technické závady. 

Jak již bylo řečeno výše, McLaren dnes vystřídal oba piloty a ti si nevedli vůbec zle. Dařilo se i Felipe Massovi, který měl premiéru ve Williamsu. Ten si totiž nakonec připsal druhý nejlepší čas. Třetí čas zajel Lewis Hamilton v Mercedesu.

Opět připomínám, že časy určitě hrají svou roli, ale jelikož každý tým (pravděpodobně) testuje něco jiného, zkouší různá nastavení apod., mohou být zavádějící a nesmíme to brát úplně vážně. Nepopírám, že ale určitou váhu to má.

Zítra je na programu poslední den testů. Na trati bychom měli vidět všech 10 týmů, které se do tohoto testu přihlásily.

Poz. Pilot Tým Čas Ztráta Kola
1. Kevin Magnussen (DEN) McLaren 1:23,276 52
2. Felipe Massa (BRA) Williams 1:23,700 +0,424 47
3. Lewis Hamilton (GBR) Mercedes 1:23,952 +0,676 62
4. Jenson Button (GBR) McLaren 1:25,030 +1,754 40
5. Fernando Alonso (SPA) Ferrari 1:25,495 +2,219 58
6. Nico Hülkenberg (GER) Force India 1:26,096 +2,820 17
7. Jean-Eric Vergne (FRA) Toro Rosso 1:29,915 +6,639 30
8. Adrian Sutil (GER) Sauber 1:30,161 +6,885 34
9. Robin Frijns (NED) Caterham  ----------  --------- 10
10. Daniel Ricciardo (AUS) Red Bull  ----------  ---------   3
11. Max Chilton (GBR) Marussia  ----------  ---------   5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře