Eric Boullier potvrzen u McLarenu

29. leden 2014 | 16.30 |

Tým McLaren dnes potvrdil, že bývalý šéf Lotusu Eric Boullier opravdu vstupuje k nim do týmu. Nestává se však šéfem týmu, jak se spekulovalo, ale bude závodním ředitelem. Co tato funkce bude obnášet není ještě přesně jasné. V této funkci bude oficiálně od pondělí 3. února 2014.

Již dříve byo oznámeno, že Ron Dennis se vrací do týmu coby šéf Skupiny McLaren. Tým po ne příliš povedené sezóně 2013 chce udělat všechno pro to, aby nová sezóna (s novými pravidly a se změnami) byla daleko úspěšnější. Do týmu tak přichází Boullier, který opustil pozici šéfa týmu Lotus. 

Boullier bude ve své pozici zodpovědný šéfovi týmu, jehož jméno zatím nebylo prozrazeno. Jeho funce poté bude zodpovědná Ronu Dennisovi.

Do té doby, než bude známé jméno šéfa týmu, tuto roli přebírá Jonathan Neale.

"Považuji toto jmenování za velkou čest," uvedl Eric Boullier v prohlášení týmu. "Je to privilegium a skvělá příležitost."

"Zaměstnanci McLarenu a zařízení v technologickém centru týmu jsou na světové úrovni a já jsem opravdu nadšený, že se mohu zapojit do takového skvělého týmu."

"Jsem nedočkavý a odhodlaný hrát v týmu aktivní roli, pracovat po boku manažerů a ředitelů a přinést změny, které povedou k úspěchu."

"Chci také využít této příležitosti a ujistit zaměstnance McLarenu, že jsem absolutně odhodlán sdílet jejich vášeň a oddanost vyhrávat."

"Ericův příchod je integrální součástí restrukturalizace týmu McLaren," řekl Ron Dennis.

"Už jsem se osobně setkal se všemi lidmi ve Skupině McLaren, což zahrnuje i závodní tým McLaren, a sdělil jsem jim, jaké hodnoty, zásady a způsoby uvažování chci, abychom všichni přijali, aby nás to posunulo vpřed. Mým záměrem je, že od této chvíle každý v týmu McLaren bude rozumět svým povinnostem a zodpovědnostem a zaměří se na odborné znalosti ve své oblasti a tyto hodnoty a principy bude ctít."

"V pravý čas oznámíme totožnost nového šéfa týmu, který se bude zodpovídat mně, a kterému se bude zodpovídat Eric," pokračoval Dennis.

"Pevně věřím, že až bude management McLarenu restrukturalizován, tak všichni začneme společný pochod k plné konkurensechopnosti, rychle a profesionálně, k využití fantastické hloubky talentu, který u nás máme."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře