Eric Boullier opouští Lotus

24. leden 2014 | 18.08 |

Dnes přišla docela šokující zpráva (pro mě tedy ano), a sice, že Eric Boullier již nadále není šéfem týmu Lotus, a navíc celý tým opouští. Pro Lotus je to tak další rána poté, co se potýká s finančními problémy a i již několik inženýrů a mechaniků tým opustilo. Navíc, Lotus jako jediný tým z aktuálních jedenácti se testů, které se konají příští týden ve španělském Jerezu, zúčastní s loňským vozem a ne letošním. Novým šéfem Lotusu se stal Gérard Lopez, jeden z majitelů a podílníků v týmu.

Co bude s Boullierem není jasné. Již se ale vyrojilo několik spekulací spojených s tím, že ve stejný den, jako bylo oznámeno, že odchází z týmu, byl také představen nový vůz týmu McLaren, na kterém se šéf týmu Martin Whitmarsh neobjevil a vlastně nepadlo o něm ani slovo. Zajímavé je, že ve stejný den, jako bylo oznámeno, že Boullier končí, byly také představeny první fotografie nového vozu Lotus E22.

Ano, podle spekulací by mohl Eric Boullier nahradit Martina Whitmarshe v pozici šéfa týmu McLaren. Co se McLarenu týče, tam ještě padlo jméno Sama Michaela, což je aktuálně sportovní ředitel týmu. S pozicí šéfa týmu McLaren byl také spojován Ross Brawn, který skončil jako šéf u týmu Mercedes, poslední dobou však spekulace o něm utichly. A také nesmíme zapomenout, že se do vedení skupiny McLaren vrátil Ron Dennis, takže i jeho slovo bude důležité. 

Každopádně, s Lotusem to momentálně nevypadá moc dobře. Pastor Maldonado sice do týmu nějaké peníze přinesl, ale asi to stále nestačí. Navíc Boullier se netajil tím, že s Maldonadem podepsal smlouvu jenom kvůli těm penězům a nikdy se na to netvářil vesele. Možná, že i to byl nakonec jeden z důvodů, proč tým opustil. A možná, že je to dokonce dobře. To se ukáže až časem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře