Caterham potvrdil svou jezdeckou sestavu

21. leden 2014 | 14.17 |

Po několika týdnech spekulací, dohadů a nepotvrzených zpráv tým Caterham konečně oficiálně odhalil svou jezdeckou sestavu pro sezónu 2014. Pro člověka, který celý kolotoč F1 a přestupy pro letošní rok bedlivě sleduje, to žádné překvapení není.

Již včera šéf týmu Cyril Abiteboul potvrdil pro francouzskou televizi, že Charles Pic v jejich týmu rozhodně nezůstane. A dnes tedy přišlo oznámení o nové jezdecké sestavě.

Pro letošní rok budou pro tým závodit Kamui Kobayashi, který se do F1 vrací po roční pauze, a Marcus Ericsson, nováček, který loni závodil v GP2. Zároveň bylo také oznámeno, že rezervním a testovacím pilotem se stává Robin Frijns. Jako testovací pilot i nadále zůstává Alexander Rossi.

Kromě toho tým Caterham oznámil svou jezdedckou sestavu pro sérii GP2, kde zůstává Alexander Rossi a jeho týmovým kolegou bude nově Rio Haryanto.

Z týmu tak kromě Pica odchází i Giedo van der Garde. V souvislosti s ním bylo dneska oznámeno, že se stává testovacím pilotem týmu Sauber. Co bude s Charlesem, není jisté, nicméně jeho jméno se skloňovalo s místem testovacího pilota u Lotusu. Jenomže tým Lotus včera oznámil nového sponzora, a to dánského Saxo Bank, a tak se očekává, že s ním přijde do týmu jako testovací pilot Marco Sørensen.

Znamená to tedy, že jezdecka sestava pro letošní rok Formule 1 je hotová. Známe všech 22 pilotů, kteří spolu budou letos bojovat na trati.

Ještě akorát zbývá, aby si Ericsson a Kobayashi vybrali svá závodní čísla (což si já osobně myslím, že nebude tak dlouho trvat).

První letošní testy začínají již příští úterý, tedy 28.1.2014 ve španělském Jerezu. Ještě před tím nás čeká odhalování nových vozů. Ten první je na programu již tento pátek 24. ledna, kdy by se měl představovat nový McLaren (jehož barvy stále neznáme, protože neznáme jejich hlavního sponzora, takže to určitě bude zajímavé).

------

Já osobně jsem absolutně spokojená. Caterham oznámil přesně tu dvojici, kterou jsem si přála :-) Vidět Marcuse v F1 bude určitě zajímavé :-D a Kamui zpátky, to je prostě splněný sen :-) Já vím, že s Caterhamem na konci pole asi nic moc nedokáže, ale to je mi momentálně jedno. Je zpátky na roštu F1 a to je to, o co tu jde :-)

Na druhou stranu, trochu je mi líto jak Gieda, tak hlavně Charlese, bude mi tam chybět. Musím ale přiznat, že to oznámení (ačkoliv se čekalo) mi udělalo takovou radost, že Charles jde momentálně tak trochu stranou.

Taky jsem ráda, že Alexander zůstává jako testovací pilot a zůstává i v GP2. Mohl by se pokusit o titul. A já jsem si jistá, že on na to má ;-) Ve dvojici s Riem to bude určitě zajímavé. Jsem ráda, že se tam dostal ;-) Aspoň je Canamasas pryč, no snad se nedostane do nějakého jiného týmu :-D

A ještě k Robinovi. V jeho případě jsem ráda, že získal aspoň místo testovacího pilota. Těžko říct, jestli to bude jeho hlavní náplní letos, a nebo jestli bude někde závodit. Já bych ho totiž ráda viděla někde závodit, jenže do WSR se asi vracet nechce a v GP2 to nevím...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře