Můj komentář k provizorní startovní listině 2014

11. leden 2014 | 21.18 |

Jak jsem napsala v minulém článku, musím se k vydané provizorní startovní listině na tuto sezónu vyjádřit. A nechci komentovat jenom čísla, která si jednotliví piloti vybrali, i když kolem toho se to s velkou pravděpodobností bude točit nejvíce :-D A aby to aspoň trošku mělo hlavu a patu, tak to rozdělím do odstavců podle týmů.

RED BULL

Za Red Bull budou jezdit Sebastian Vettel a Daniel Ricciardo. Vettel bude jako obhájce titulu mít na svém voze číslo 1. Ale až se někdy v budoucnu stane, že mistrem světa nebude, tudíž nebude mít nárok na onu jedničku, tak si vybral číslo 5. Daniel pojede s číslem 3. Nevím, jestli jeden nebo druhý mají pro ta čísla nějaký svůj osobní důvod, ale já myslím, že si na to rychle zvyknu. Teda na letošní Vettelovu jedničku si ani zvykat nemusím, to mi spíš přijde divné, až ji mít nebude :-D

MERCEDES

Piloti Mercedesu mají pro svůj výběr závodních čísel každý svůj důvod. Lewis Hamilton si vybral 44, protože toto číslo měl v dobách, kdy jezdil na motokárách. No a Nico Rosberg si vybral číslo 6, protože s tím jezdil jeho otec Keke :-) To je tak hezký, já si nemůžu pomoct, ale prostě se mi hrozně líbí, že se Nico nechal inspirovat svým tatínkem. Třeba bude jeho šestka mistrovská, stejně jako kdysi u Kekeho. A také napsal na facebook, že je to oblíbené číslo nejen jeho otce, ale také jeho budoucí ženy :-)

FERRARI

Čísla na Ferrari se budou letos dobře pamatovat, protože jedno je dvojnásobek druhého :-) Fernando Alonso pojede s číslem 14. Důvodem, proč zrovna 14, bylo, že s tímto číslem závodil v motokárách. Kimi Räikkönen bude mít 7. A u něj se to bude pamatovat ještě líp, protože s tímto číslem jezdil i loni :-)

LOTUS

U Lotusu je to teda zajímavé :-D Romain Grosjean pojede s tím nejhezčím a nejlepší číslem, tedy číslem 8. Proč taková slova? Protože 8 je prostě moje číslo, protože 8. jsem se narodila. Kdybych já někdě soutěžila a chtělo se po mě, abych si vybrala nějaké závodní číslo, určitě bych chtěla 8 :-) No a Pastor Maldonado zvolil radikální krok, protože si vybral číslo 13! Já jsem hned na začátku říkala, že někdo tu třináctku prostě chtít bude! :-D Pro ty, co nevědí, tak 13 bylo dlouhou dobu v F1 zakázané. A věřte nebo ne, bylo to z pověrčivosti. Jinak, trošku zarážející je, že Lotus stále čeká na schválení, aby se mohl účastnit. Teda alespoň tak já to chápu. Je to v kolonce názvu společnosti, tak že by jenom čekali na potvrzení názvu, když teď řešili sponzory, zejména společnost Quantum?

MCLAREN

Čísla pilotů McLarenu se taky budou dobře pamatovat. Teda aspoň mě jo :-) Jenson Button pojede s číslem 22. Jak sám napsal na twitter, jsou to dvě kachničky :-D Větším důvodem ale je, že když jel s číslem 22, tak se stal mistrem světa. Nováček Kevin Magnussen pojede s číslem 20. U něj mi to možná ani divný nepřijde, protože s 20 jezdil i loni ve WSR. A to je právě jeho důvod.

Ve WSR 3.5 s číslem 20 získal titul, tak věří, že mu toto číslo přinese štěstí i letos ;-) A ještě mě zarazilo, že tým je stále zapsán jako Vodafone McLaren Racing, i když Vodafone už jejich sponzorem není. Na druhou stranu chápu, že vyškrtnutí obchodního názvu nejde ze dne na den, takže možná změnu uvidíme až napřesrok.

FORCE INDIA

Nico Hülkenberg si vybral číslo 27. Nevím, jestli pro to má nějaký konkrétní důvod, každopádně myslím, že se mi to bude pamatovat dobře. Radost mi ale udělal Sergio Pérez. Když bylo zveřejněno to pravidlo, že si piloti budou vybírat svá čísla, tak jsem si tak povzdychla, že kdyby si Sergio vybral číslo 11, tak by to bylo super. No a představte si, že on si tu jedenáctku opravdu vybral! :-) Je to jedno z mých oblíbených čísel a mám z toho radost :-) Skoro ve všech závodních sériích, které sleduju, jezdí moji oblíbení závodníci s číslem 11, to je tak krásný a úžasný :-) Přemýšlím, jestli je to jenom náhoda...No vážně, v Moto2 ji má Sandro Cortese, v MotoGP Ben Spies (teda před tím, než ukončil kariéru, ale možná, že se ještě někdy vrátí), v Moto3 Livio Loi, který mi taky nevadí. Potom v SBK s ní jezdil Troy Corser (který už ukončil kariéru), v SS Sam Lowes (který jde do Moto2 letos a protože 11 už má Sandro, tak Sam bude mít 22), v STK1000 Jérémy Guarnoni a ve WRC Thierry Neuville (ten bude mít letos 7), letos bude s 11 ve WRC Robert Kubica. Prostě samí závodníci, kterým fandím :-) Já vím, jsou to jenom čísla, ale stejně...

SAUBER

No tak výběr Adriana Sutila, tedy číslo 99, mi nějak nesedí. Vybral si to nejvyšší možné. Neříkám, že proti tomu něco mám, ale prostě nevím...A navíc, když on mi nesedí Sutil tak celkově...a navíc 99 má Jorge Lorenzo v MotoGP, tedy můj oblíbený pilot...No a Esteban Gutiérrez bude mít číslo 21. Jestli pro to měl nějaký důvod, to nevím, ale na sociálních sítích psal #21EG a také #MyLuckyNumber, tedy že je to jeho šťastné číslo...tak já nevím. 

TORO ROSSO

Čísla pilotů Toro Rosso se budou pamatovat poměrně lehce, protože následují hned za sebou. Jean-Eric Vergne bude mít 25 a Daniil Kvyat 26. Jinak bych ještě upozornila na kolonku, která se věnuje motorům. Toro Rosso totiž od letoška bude používat motory Renault míst stávájících od Ferrari. Sice už je to nějakou dobu, co to bylo oznámeno, ale je fajn si to připomenout.

WILLIAMS

U pilotů Williamsu asi nebudu mít takovej problém s čísly, jako s tím, kdo tam jezdí. Stále si nějak nemůžu zvyknout na myšlenku, že pro tým bude závodit Felipe Massa. Ten si vybral číslo 19. Nejlepší je ale Valtteri Bottas, který to prostě vymyslel perfektně a vybral si číslo 77. Sám pak na Twitteru začal psát tzv. hashtagy #Val77eri #BO77AS :-) Ano, Valtteri, těš se, každý závodní víkend budu Twitter těmito hashtagy spamovat :-D

MARUSSIA

U Marussie dochází ke změně, kdy budou jezdit s motory Ferrari. Jejich pilot Jules Bianchi to měl s výběrem čísla poněkud komplikovanější. Chtěl totiž 7, 27 nebo 77. Jenomže tahle čísla chtěli i jiní piloti a v takovém případě dostane přednost ten, který se v šampionátu umístil výš. Tudíž Jules měl smůlu, protože 7 připadlo Kimimu, 27 Jean-Ericovi a 77 Valtterimu. Tak nakonec Jules zvolil 17 :-) Udělal mi tím radost, protože to číslo mám ráda a různým způsobem mě provází celým mým životem. A navíc 1+7 je 8 :-) Druhého pilota tým ještě neoznámil, ale jelikož v listině je Max Chilton, tak si myslím, že oznámení na sebe nenechá dlouho čekat. Jinak si ještě povšimněte poznámky, že subjekt čeká na schválení. Tak nevím, jestli jako tým ještě nemá jistotu, že se postaví letos na startovní rošt, a nebo, co to zase znamená...Jo a ještě mě trošku překvapilo, že je tým jako obchodní společnost stále veden jako Manor.

CATERHAM

U Caterhamu vám pravděpodobně nic neřeknu, protože tým ještě neoznámil ani jednoho závodního pilota pro letošní sezónu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře