Daniil Kvyat

9. leden 2014 | 18.29 |

daniil_kvyat_1

Celým jménem Daniil Vyacheslavovič Kvyat (já vím, že správně do češtiny by to asi mělo být Vjačeslavovič Kvjat, ale to mi prostě nějak nejde přes pusu, tak se omlouvám) se narodil 26. dubna 1994 v ruské Ufě.

Závodní kariéru začínal na motokárách. Jezdil v Rusku, a také v Itálii. 

V roce 2010 jezdil ve Formuli BMW, a také se zúčastnil zimní části britské Formule Renault a v celkovém pořadí se umístil na čtvrtém místě. Jezdil pro tým Koiranen a v tomto týmu zůstal i následující rok. Jel ve Formuli Renault 2.0 a celkově skončil třetí za Robinem Frijnsem a Carlosem Sainzem mladším. Toho roku jel také severoevropskou Formuli Renault 2.0, v níž se celkově umístil na druhém místě. Lepší byl pouze Carlos Sainz mladší.

Věrný týmu Koiranen zůstal i v roce 2012. Ve Formuli Renault 2.0 skončil na druhém místě za Stoffelem Vandoornem. Od titulu ho dělilo 10 bodů. Ve Formuli Renault 2.0 Alps se mu ale zadařilo a získal titul. O pouho pouhé tři body porazil Normana Nata.

Pro rok 2013 se dostal do GP3 a jezdil za tým MW Arden. Rozjezd do sezóny měl slabší, ale konstantní závěr, kdy pravidelně bojoval o umístění na pódiu, mu nakonec stačil k titulu v této sérii. Získal tři vítězství, jedno druhé místo a jedno třetí místo.

Kvyat je členem akademie týmu Red Bull, a tak mnohé po zisku jeho titulu v GP3 moc nepřekvapilo, že se jeho jméno skloňuje v souvislosti s týmem Toro Rosso ve Formuli 1. Překvapením pak spíše bylo, že na toto místo byl opravdu vybrán. Stane se tak týmovým kolegou Jean-Erica Verneho. Nahradí Daniela Ricciarda, který přestupuje do týmu Red Bull. 

Vůz Formule 1 si vyzkoušel nejen v testu mladých pilotů, ale také v prvním pátečním tréninku na Velkou cenu USA a v prvním pátečním tréninku na Velkou cenu Brazílie v roce 2013.

Aktuálně žije se svou rodinou v italském Římě a hovoří čtyřmi jazyky: rusky, anglicky, španělsky a italsky.

Mezi jeho koníčky patří kromě závodění také fotbal a lyžování. Také má rád lední hokej a podporuje tým Ufy, který soutěží v KHL.

Foto:

daniil_kvyat_2

daniil_kvyat_3

Šampión GP3 2013

daniil_kvyat_4

Se svým novým týmovým kolegou Jean-Ericem Vergnem

daniil_kvyat_jean_eric_vergne

Se Stoffelem Vandoornem, se kterým bojoval v roce 2012 o titul ve WSR 2.0

daniil_kvyat_stoffel_vandoorne

Zdroj: wikipedia.org; google.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře