Lightning round: Sergey Sirotkin

30. červen 2015 | 20.49 | rubrika: GP2 Series

sergey_sirotkinV rámci formulových sérií GP2 a GP3 vychází po závodních víkendech internetový magazín The Insider, kde bývá nejen shrnutí závodů, ale je tam i spousta zajímavých článků a rozhovorů. Od letoška tam mají takovou rubriku Lightning round, kde závodníci odpovídají na různé otázky. Mě se ten dotazník moc líbí, tak jsem se rozhodla, že to budu překládat a budu to sem postupně vkládat. Jelikož už letos vyšly tyto magazíny čtyři, tak mám co dělat :-D

První, s kým proběhl tento rozhovor, byl ruský pilot Sergey Sirotkin, který letos závodí za tým Rapax.

komentáře (8) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 12x

Testy na Red Bull Ringu - foto

25. červen 2015 | 18.19 | rubrika: Formule 1

Přidávám článek s různými fotkami z testování vozů Formule 1 na Red Bull Ringu.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 12x

Testy na Red Bull Ringu

25. červen 2015 | 17.16 | rubrika: Formule 1

felipe_nasr_test_red_bull_ringNa rakouském okruhu Red Bull Ring se v úterý 23. června a ve středu 24. června 2015 konaly poslední letošní sezónní testy Formule 1. O tom už jsem tady informovala, že se něco takového bude dít. Teď jsem se tedy dostala k tomu, abych pořádně prostudovala, co se v oba dva testovací dny dělo, a podělila se o to s vámi. Musím říct, že testování jsem chtěla sledovat víc, než jsem opravdu sledovala, ale škola musela mít přednost. Tady je tedy krátké shrnutí obou dnů.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 7x

22. červen 2015 | 14.43 | rubrika: Formule 1

V úterý 23. a ve středu 24. června se na rakouském Red Bull Ringu konají další sezónní testy vozů Formule 1. Samozřejmě, každý tým si bude testovat něco jiného a taky se na řadu dostane testování pneumatik Pirelli. V akci opět uvidíme i několik mladých talentů. Tým Manor se stejně jako minulých testů neúčastní.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 15x

VC Rakouska 2015

21. červen 2015 | 16.58 | rubrika: Formule 1

rakousko_gpNa rakouském okruhu Red Bull Ring se jel další závod Formule 1. První řadu si pro sebe opět vybojovaly vozy Mercedesu, ale v závěru kvalifikace nám nabídly trošku drama. Lewis Hamilton byl na prvním místě, ale v dostal se do smyku a mimo trať. Šance pro Rosberga, který byl v té chvíli druhý. Zajížděl rychlé sektory a vypadalo to, že Hamiltona porazí a získá pole position. Jenže se ocitl mimo trať! V rozestupu několika vteřin tedy oba Mercedesy byly mimo trať. Za nimi ale žádný rychlý vůz nebyl, takže pořadí se nezměnilo a Hamilton startoval z pole position, Nico Rosberg stál vedle něj.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 24x

Nico Hülkenberg vyhrál závod 24 hodin Le Mans

14. červen 2015 | 16.09 | rubrika: Formule 1

Nedávno jsem sem psala, že bych chtěla, aby tu bylo co nejvíc článků a materiálu k týmu Force India, když už mám jejich obrázek v záhlaví blogu a vlastně celý svůj blog stylizuju kvůli nim do oranžové barvy. Tak tady to je :-D Následující zpráva se sice týká Force Indie jenom okrajově, ale přesto ji sem musím napsat.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 13x

VC Kanady 2015

8. červen 2015 | 12.32 | rubrika: Formule 1

kanada_gpV Montrealu na okruhu Gillese Villeneuva se jel další závod Formule 1. První řadu na startovním roštu si pro sebe opět zabraly vozy Mercedesu, když pole position získal Lewis Hamilton a Nico Rosberg se postavil vedle něj. Druhá řada byla čistě finská (a má oblíbená), když ze třetího místa startoval Kimi Räikkönen a čtvrtý byl Valtteri Bottas. Za nimi byla řada Lotusu, Romain Grosjean byl pátý, Pastor Maldonado šestý. Lotusy byly takovým příjemným překvapením kvalifikace a vlastně celého závodního víkendu. K mé radosti se to desítky na startovním roštu vešly i oba vozy Force Indie.

Miguel Oliveira: Vítězství jsme si zasloužili

2. červen 2015 | 21.12 | rubrika: Moto3

moto3_mugello_miguelovo_první_O minulém víkendu portugalský závodník Miguel Oliveira vyhrál závod Moto3 v italském Mugellu. Bylo to Miguelovo první vítězství v kariéře. Také se stal historicky prvním portugalským závodníkem, který vyhrál závod jakékoliv kubatury v MotoGP. Na stránkách týmu Ajo, za který letos závodí, jsem našla hezký rozhovor právě s Miguelem a rozhodla jsem se, že sem dám jeho překlad.