VC Rakouska 2014: můj komentář

23. červen 2014 | 14.49 | rubrika: Formule 1

Nejprve bych se chtěla omluvit, že tu tentokrát není článek o sobotní kvalifikaci, ale celý den jsem nebyla doma a v neděli dopoledne jsem to už nestihla napsat. Zpětně už to rozhodně psát nehodlám, takže tento závodní víkend je prostě bez článku o kvalifikaci. Tu jsem stejně neviděla, takže by bylo těžké něco napsat.
Tak, ale teď už několik svých slov k samotnému závodu ;-)

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 24x

VC Rakouska 2014: závod

22. červen 2014 | 21.53 | rubrika: Formule 1

rakousko_race_startPo jedenácti letech se Formule 1 vrátila do Rakouska, když se jelo na okruhu Red Bull Ring ve Štýrsku, který byl dříve známý pod názvem A1 Ring. První řadu si v kvalifikaci pro někoho i velmi překvapivě vyjel tým Williams. Na pole position stál Felipe Massa, vedle něj startoval Valtteri Bottas. Do druhé řady se kvalifikovali Nico Rosberg s Mercedesem a Fernando Alonso ve Ferrari. Do řady třetí se postavili Daniel Ricciardo ve voze Red Bull a Kevin Magnussen v McLarenu. Ve čtvrté řadě pak stáli Daniil Kvyat s Toro Rosso a Kimi Räikkönen ve Ferrari. Desítku pak doplnili piloti stojící v páté řadě, tam byli Lewis Hamilton v Mercedesu a Nico Hülkenberg ve voze Force India.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 47x

Niklas Ajo v Katalánsku

16. červen 2014 | 14.34 | rubrika: Moto3

Slíbila jsem včera video z toho Niklasova highsideru, tak tady to je. Já bych k tomu řekla asi tak jedno (nebo možná dvě). Takhle zachraňují highsider jenom borci a tohle prostě může zvládnout jenom Fin :-D

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x) | přečteno: 33x

VC Katalánska 2014

16. červen 2014 | 14.26 | rubrika: MotoGP

Na španělském okruhu u Barcelony se jel další závod MotoGP, který nesl název Velká cena Katalánska. Závod byl vypsán na 25 kol a již od začátku ho provázely na obloze černé mraky. Stále však nerpšelo, avšak případný déšť by znamenal zajímavé koření závodu. Ředitelství závodu také rozhodlo, že pokud by během závodu začalo pršet, tak se závod přerušovat nebude, ale každý tým již začal připravovat motocykly s nastavením a především pneumatikami do mokra, aby mohli piloti případě během závodu přesednout na tento motocykl.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 54x

15. červen 2014 | 22.20 | rubrika: Moto2

Na okruhu u španělské Barcelony se jel další závod Moto2. Ten byl vypsán na 23 kol a z první řady do něj startovali Esteve Rabat, Mika Kallio a Maverick Viňales. Do druhé řady se postavili Sandro Cortese, Jonas Folger a Mattia Pasini. Ze třetí řady pak startovali Thomas Lüthi, Johann Zarco a Sam Lowes.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 46x

15. červen 2014 | 21.16 | rubrika: Moto3

Dalším závodem Moto3 byl ten na okruhu u Barcelony, který se jel jako Velká cena Katalánska. Z první řady do závodu vypsaného na 22 kol startovali Alex Márquez, Enea Bastianini a Alex Rins, který ošklivě v kvalifikaci upadl a utrpěl tři drobné zlomeniny v pravé noze. Ze druhé řady startovali Brad Binder, Niklas Ajo a Isaac Viňales. V řadě třetí pak stáli Miguel Oliveira, Efrén Vázquez a Jack Miller. Jakub Kornfeil startoval z 11. místa (tedy čtvrté řady), Karel Hanika startoval z místa 15. (což byla pátá řada).

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 31x

Poprvé: Pastor Maldonado

13. červen 2014 | 17.16 | rubrika: Formule 1

pastor_maldonadoPastor Maldonado se v roce 2012 stal prvním pilotem z Venezuely, kterému se povedlo vyhrát závod Formule 1. I přes to však zůstává jedním z pilotů, kteří budí pozornost. Občas je trochu nevyzpytatelný a většinou má odlišný názor oproti ostatním pilotům.

Teď se pro oficiální stránky Formule 1 stal součástí jejich seriálu nazvaného "Poprvé", kde se například dozvíme, kdy poprvé vyhrál závod, jaká byla jeho první velká nehoda či kdy se rozhodl, že by se chtěl stát pilotem F1.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 34x

VC Kanady 2014: můj komentář

9. červen 2014 | 14.48 | rubrika: Formule 1

Původně jsem přemýšlela, že jakýsi svůj pohled na závod a svoje připomínky napíšu dříve než reportáž o závodě, protože se toho stalo tolik a ještě, když jsem šla spát, tak jsem v sobě cítila spoustu různých emocí. No a já se bála, že do té reportáže budu psát hlouposti a budu zaujatá. Nakonec si ale myslím, že jsem to docela zvládla nezaujatě a (doufám) objektivně. Takže teď se můžu pustit do toho komentáře :-D

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 36x

VC Kanady 2014: závod

9. červen 2014 | 11.25 | rubrika: Formule 1

kanada_startDo Velké ceny Kanady startovali z první řady Nico Rosberg a Lewis Hamilton, oba za volantem vozu Mercedes. Ze druhé řady startovali Sebastian Vettel s Red Bullem a Valtteri Bottas ve Williamsu. V řadě třetí pak stáli Felipe Massa s druhým Williamsem a Daniel Ricciardo s druhým Red Bullem. Závod byl vypsán na 70 kol a panovalo jasné, slunečné a teplé počasí.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 52x

VC Kanady 2014: kvalifikace

7. červen 2014 | 22.01 | rubrika: Formule 1

kanada_kvalifikace_top3O pole position si to v kvalifikaci na Velkou cenu Kanady na okruhu Gillese Villeneuva v Melbourne rozdali opět piloti Mercedesu Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Ale i za nimi bylo pořadí velmi těsné.