28. duben 2014 | 17.54 | rubrika: Formule 1

romain_grosjeanDalším, který okusil otázky z nového seriálu na oficiální stránkách Formule 1 byl aktuální pilot Lotusu Romain Grosjean.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 27x

VC Argentiny 2014

28. duben 2014 | 15.41 | rubrika: MotoGP

Na okruhu Termas de Río Hondo v Argentině se jel o víkendu další závod MotoGP. Z první řady do závodu, který byl dlouhý 25 kol, startovali Marc Márquez, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Ve druhé řadě stáli Aleix Espargaró, Andrea Dovizioso a Valentino Rossi. Ve třetí řadě pak byli Bradley Smith, Andrea Iannone a Stefan Bradl. Český závodník Karel Abraham startoval z 15. místa.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 40x

28. duben 2014 | 14.36 | rubrika: Moto2

Na okruhu Termas de Río Hondo v Argentině se jel další závod Moto2. Závod byl vypsán na 23 kol a z první řady do něj startovali Esteve Rabat, Johann Zarco a Xavier Simeon. Ze druhé řady startovali Maverick Viňales, Jonas Folger a Luis Salom. Do řady třetí se kvalifikovali Mattia Pasini, Alex de Angelis a Simone Corsi.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 37x

28. duben 2014 | 12.13 | rubrika: Moto3

Na okruhu Termas de Río Hondo se jel další závod Moto3. Do závodu vypsaného na 21 kol startovali z první řady Jack Miller, Efrén Vázquez a Danny Kent. Ve druhé řadě stáli Jakub Kornfeil, Romano Fenati a Francesco Bagnaia. Do řady třetí se pak na roštu postavili Niklas Ajo, Alex Rins a Livio Loi. Kromě Jakuba Kornfeila má Česká republika v poli ještě Karla Haniku. Ten se kvalifikoval na 16. místě.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 28x

Poprvé: Nico Rosberg

26. duben 2014 | 13.16 | rubrika: Formule 1

nico_rosberg_3Posledních několik sezón oficiální stránky F1 zpovídají piloty na určitě téma. Z loňských rozhovorů jsem sem dávala pouze ten se Sergiem Pérezem. Říkala jsem si, že časem dodám i ty další, ale jaksi mi to nevyšlo...Tak doufám, že letos už budu tyto rozhovory, jejichž téma se oproti loňsku o něco změnilo, přidávat pravidelně. A první na řadě je pilot Mercedesu Nico Rosberg.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 29x

VC Číny: můj komentář

20. duben 2014 | 20.57 | rubrika: Formule 1

Tak a na řadu přichází i mé tradiční ohlédnutí za závodem. Jak už jsem napsala do článku, závod to byl poměrně klidný, bez jakýchkoliv výrazných incidentů, takže i ten komentář bude asi oproti minulým závodům trošku kratší. Uvidíme ;-)

VC Číny: závod

20. duben 2014 | 14.05 | rubrika: Formule 1

čínaZávod v Číně byl poměrně klidný. Když si vzpomeneme na předchozí závod v Bahrajnu, tak co do dění v závodě, to opravdu není srovnatelné. Z první řady startovali Lewis Hamilton a Daniel Ricciardo. Z řady druhé startovali Sebastian Vettel a Nico Rosberg, ve třetí řadě pak stáli Fernando Alonso a Felipe Massa.

Miller: Do všeho dávám 110 %

19. duben 2014 | 18.00 | rubrika: Moto3

jack_miller_6Australan Jack Miller vyhrál úvodní závod sezóny 2014 v Kataru a bylo to zároveň jeho první vítězství v kariéře. Devatenáctiletý talent pak ovládl i následující závod v americkém Texasu.

komentáře (1) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 39x

VC Číny: kvalifikace

19. duben 2014 | 10.28 | rubrika: Formule 1

hamilton_kvalifikace_čínaKvalifikace na Velkou cenu Číny na okruhu Šanghaj se jela za deště, takže ke slovu se dostaly pouze pneumatiky do mokra a do přechodných podmínek. Protože trať klouzala, nebyla nouze o výlety mimo trať, či drobné chyby. Asi nikoho však nepřekvapí, že pole position zase získal pilot Mercedesu.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 46x

Hanika: Mým prvním velkým soupeřem byl můj otec!

18. duben 2014 | 14.45 | rubrika: Moto3

karel_hanika_5Český závodník Karel Hanika vstoupil letos do Moto3, takže jeho nováčkovská sezóna by měla být zejména o učení a získávání cenných zkušeností. Avšak vycházející hvězda silničního závodění všechny ohromila hned při úvodních dvou závodech sezóny.