Sezóna už začala

28. únor 2011 | 18.36 | rubrika: WSBK

Ani jsem se o tom tady nezmínila, a přitom je to pro mě důležité. Takže motorkářská sezóna pro mě oficiálně začala. O víkendu se totiž jel závod WSBK. Jeli se zde kategorie SBK a SS. Jenomže to bylo v Austrálii, takže kvůli časovému posunu u nás byly závody brzo ráno. Přesto jsem z druhého závodu SBK viděla alespoň kousek. Jinak závod začal  o půl šesté ráno našeho času v neděli a já si v

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 24x

Finsko konečně s medailí

28. únor 2011 | 18.26 | rubrika: MS Oslo 2011

Tak je to konečně tady. Finsko dneska získalo první letošní mistrovskou medaili. Je z bronzu a její majitelkou je Aino-Kaisa Saarinen. Vyběhla si ji v závodě na 10 km klasicky. Tajně jsem v to doufala, protože je to její nejlepší trať a povedlo se. Mistryní světa se stala Marit Bjoergenová (už potřetí) a stříbro získala Justyna Kowalczyková. Potěšily mě i ostatní Finky Krista Lähteenmäki,

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 41x

Výsledky 26. 2.

26. únor 2011 | 18.30 | rubrika: MS Oslo 2011

Dnes se na MS odehrály tři soutěže.

První byla skokanská část severské kombinace, kterou vyhrál Němec Eric Frenzel před Norem Haavardem Klemetsenem a třetí byl Jason Lamy Chappuis z Francie.

Poté, v 11,30, začal závod ve skiatlonu žen. Běželo se 15 km, tedy 7,5 km klasicky, poté přezutí na jiné lyže a 7,5 km volnou technikou. Ze zlata se radovala Marit Bjoergenová z Norska,

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 38x

Skokanský závod žen a kvalifikace mužů

25. únor 2011 | 18.21 | rubrika: MS Oslo 2011

Dnes se na můstku Midtsudbakken s hill size 106 skákal závod skokanek. Závod se kvůli mlze a větru trošku opozdil, ale obě kola se odskákala, a výsledky nakonec dopadly podle očekávání. Mistryní světa se stala Daniela Iraschko z Rakouska, druhá skončila Italka Elena Runggaldier a třetí Francouzska Coline Mattel. Z českých závodnic do druhého kola postoupily Vladěna Pustková (29.) a Michaela Doleželová

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 71x

Sunrise Avenue - Hollywood Hills

25. únor 2011 | 18.09 | rubrika: Music

Další skvělá písnička této finské skupiny. Hollywood hills je první sigl z jejich nového alba Out of style, které vyjde 25. března 2011.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Terve

25. únor 2011 | 11.32 | rubrika: Nika

Nevěděla jsem, jaký mám dát nadpis článku, tak jsem vás v něm rovnou pozdravila. A to finsky. To byste nevěřili, jak těžký občas je vymyslet název článku tak, aby to aspoň trošku dávalo smysl.

Tento týden (myslím ten školní, protože jinak tento týden ještě neskončil) byl hodně zajímavý a zvláštní. Musím tu popsat dvě události, které se mi staly.

Za prvé. Jdu si tak ve středu

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 1 (1x) | přečteno: 73x

Sprinty volnou technikou

25. únor 2011 | 11.12 | rubrika: MS Oslo 2011

Včera se na MS v Oslu předávaly první dvě sady medailí. Jely se totiž sprinty volnou techniku, jak mužů, tak i žen.

Mezi ženami zvítězila letošní suverénka Marit Bjoergenová z Norska, takže domácí hned na úvod získali zlato. Druhá skončila obhájkyně prvenství z Liberce Arianna Follisová z Itálie a třetí Slovinka Petra Majdičová. Česká závodnice Eva Nývltová bohužel vypadla už v kavalifikaci.

Stella Mwangi - Haba Haba

22. únor 2011 | 14.32 | rubrika: ESC

Stella je reprezentantkou Norska na Eurovizi 2011. Je jí 25 let a pochází z Keni. V roce 1991 se však s rodinou přestěhovala do Norska. Písnička Haba Haba je v angličtině, ale část textu je ve svahilštině.
Mě se to líbí.

Bahrajn zrušen

22. únor 2011 | 14.20 | rubrika: Formule 1

Jak jistě víte, tak testy F1 v Bahrajnu byly kvůli protestům zrušeny. Závod, který se tam měl konat 13.3. byl odložen. Ještě se neví na kdy, ale chtěli by to odjet někdy na podzim. To jsem na to zvědavá. Takže si na začátek sezony musíme o 2 týdny počkat déle. Prvním závodem sezony 2011 tedy bude VC Austrálie 27.3.

Souběžně se měla v Bahrajnu s F1 jet i poslední část seriálu GP2 Asia.